Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

Pokaż wątki Pokaż posty

Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

renata_gardz... 17:18, 15 mar 2017


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 10
Chciałabym uzyskać zwarty dwukolorowy żywopłot z tuj. Myślałam żeby to była tuja zielona i o odcieniu złotym żeby był kontrast. Chcę posadzić w proporcji 5 do 5. Mam do obsadzenia bok ogrodzenia o długości 70m. Proszę o radę jakie gatunki wybrać? o podobnym wzroście i wyglądzie. Wspomnę, że pierwsza myśl to była tuja Szmaragd jako zielony kolor i tuja Aureospicata jako ta złota. A może całkiem coś innego? Pomóżcie.
Paewa 18:46, 16 mar 2017

Dołączył: 03 mar 2017
Posty: 12
Podpowiedzcie prosze , jakie tuje najlepiej posadzic u mnie, ziemia jest piaszczysta i cienia za bardzo nie ma potrzebuje posadzic okolo 70 m2 z tylu domu razem po dwoch stronach zeby oddzielic od sasiada i tu myslalam zeby byly wieksze ogrodzenie mamy na 170 cm jakiej powinny byc wysokosci zeby przyslonily strone od sasiada ?natomiast sprzodu domu myslalam o troche mniejszych sadzononkach ze wzgledu na koszty 120 m
Co ile powinnam posadzic ?

Gardenarium 19:50, 16 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Posadź tuje Aureospicata i tnij na zwarty żywopłot.

Posadź co 70 cm.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Paewa 20:26, 16 mar 2017

Dołączył: 03 mar 2017
Posty: 12
Bo kornik czy braband sie nie nada ?troche tanszy jest czy lepiej dolozyc zeby mialy ladniejszy wyglad ? Jaka wielkosc kupic zeby chociaz troche odgrodzilo od sasiada ?a widzialam kiedys takie ladne chyba tuje tylko taki jasniutki zielony nie zolty co to za odmiana ?
isia33 21:31, 16 mar 2017


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Nie wiem skąd jesteś, ja kupowałam Aureaspicata po 10 zł za sadzonkę
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Paewa 22:00, 16 mar 2017

Dołączył: 03 mar 2017
Posty: 12
Chcialam kupic 160 -170 cm a tu cena juz kilka razy taka
MartaKozak 12:15, 17 mar 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Paewa napisał(a)
Bo kornik czy braband sie nie nada ?troche tanszy jest czy lepiej dolozyc zeby mialy ladniejszy wyglad ? Jaka wielkosc kupic zeby chociaz troche odgrodzilo od sasiada ?a widzialam kiedys takie ladne chyba tuje tylko taki jasniutki zielony nie zolty co to za odmiana ?


Pewnie chodzi ci o Thuja occidentalis SUNNY SMARAGD 'Hoogi023', sama sie zastanawiam czy jej nie sadzic u siebie.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Gardenarium 13:19, 17 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Paewa napisał(a)
Bo kornik czy braband sie nie nada ?troche tanszy jest czy lepiej dolozyc zeby mialy ladniejszy wyglad ? Jaka wielkosc kupic zeby chociaz troche odgrodzilo od sasiada ?a widzialam kiedys takie ladne chyba tuje tylko taki jasniutki zielony nie zolty co to za odmiana ?


Kórnik jest ok, tylko rośnie grubiej niż Aureospicata.

Kupić taką wysokość na jaką cię stać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pati2007 12:00, 19 maj 2017

Dołączył: 19 maj 2017
Posty: 6
Witam
Moje Thuje maja 3 lata , sąsiad pousuwał drzewa za nimi i teraz one od tej strony są brązowe . Czy jest możliwe aby zostały popalone słońcem bo do tej pory były zasłonięte. Strasznie się o nie martwię
patrycja_t 14:47, 21 maj 2017

Dołączył: 21 maj 2017
Posty: 1
Witam Wszystkich!

Posadziłam szpaler z tui szmaragd. wysokość ok 50 cm. w odległości ok 65cm.
pod tujami geotkanina i wyściółkowane korą.
Odnośnie posadzenia sprzedawca powiedział mi zebym podsypała po 2 łyżeczki hydrocomplex (wspomagajacy ukorzenianie - niebieskie kuleczki), oraz podlewać tylko jak będą miały sucho.
Wspomniał, że jak będziemy podlewali to nie wykształcą sie silne korzenie i jak urośnie roślina(dzieki podlewaniu) o dużej masie zielonej to poźniej będzie miała słabe korzenie, które nie będą w stanie dostarczyć wystarczające ilości wody z ziemi.

Cos zauważyłam ze jakby troszke listki przy podstawie się kładą.
1. jak znaleźć właściwy balans i w jaki sposób je podlewać?
2. czy te małe tuje również powinniśmy przycinać? kiedy i jak?


serdecznie z góry dziękuję za odpowiedzi.

patka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies