Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

Pokaż wątki Pokaż posty

Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

Gardenarium 08:33, 15 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystko zależy od tego jaki to materiał, jeśli pojemnikowany (100 % korzeni) - to możesz sadzić, jeśli kopany, to ryzyko, bo nie wiadomo jak zostanie wykopany, może będzie za mało korzeni. Ja bym się wstrzymała, tylko pewny materiał od dobrego szkółkarza, sprawdzonego można sadzić. Także trudno przewidzieć co będzie z pogodą za kilka dni.

Tuje sadzisz mniej więcej co 80 cm, w tej podległości powinny utworzyć zwarty żywopłot. W jakiej odległości od płotu? nie wiem, ja sadzę jak najbliżej płotu, czy zamierzasz chodzić między płotem a tujami i je przycinać? Czy będą rosły na stronę sąsiada? nie wiadomo też jaki jest płot, czy ażurowy czy lity mur. Jeśli lity, szczelny odległość powinna być większa np. 1 m. wtedy tuje dostaną trochę światła, jeśli siatka, mogą rosnąć blisko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Paulina123 17:25, 15 lis 2014

Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 6
Te nasze tuje będą wykopywane z gruntu tak więc wstrzymamy się z sadzeniem do wiosny. Mam nadzieje, że szybko urosną...
Bardzo dziękuję za odpowiedz i pomoc
Gardenarium 09:08, 20 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dyskusja o odwodnieniu jest tutaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/1871-odwodnienie-ogrodu-i-odprowadzenie-deszczowki?page=11#post_9
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piorunek 17:52, 04 kwi 2015


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Czy można żywopłot ze szmaragdów ograniczać do wys. 1,5 m albo delikatnie wyżej?
____________________
Karol99 18:54, 04 kwi 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Można, tniesz wiosna (marzec-kwiecien) i potem drugi raz w lipcu.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Atomek44 19:02, 16 kwi 2015

Dołączył: 16 kwi 2015
Posty: 58
To mój pierwszy post na tym forum, ale śledzę je od dłuższego czasu i w końcu postanowiłem dołączyć do piszących. Jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy i cierpliwości Pani Danuty Mam pytanie dotyczące mojego żywopłotu z tuji ... i teraz zwątpiłem jaką mam. Zauważyłem dzisiaj, że na końcówkach gałązek chyba tworzą się szyszki. Kupowane były "okazyjnie" jako "szmaragdy". Teraz mam wątpliwości czy to przypadkiem nie columna. Nigdy nie szyszkowały (w przeciwieństwie do brabanów) - posadzone jakieś 5 lat temu. Czy to możliwe, że to ta tuja columna?

Atomek44 19:03, 16 kwi 2015

Dołączył: 16 kwi 2015
Posty: 58
To mój pierwszy post na tym forum, ale śledzę je od dłuższego czasu i w końcu postanowiłem dołączyć do piszących. Jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy i cierpliwości Pani Danuty Mam pytanie dotyczące mojego żywopłotu z tuj- i teraz zwątpiłem jaką mam. Zauważyłem dzisiaj, że na końcówkach gałązek chyba tworzą się szyszki. Kupowane były "okazyjnie" jako "szmaragdy". Teraz mam wątpliwości czy to przypadkiem nie columna. Nigdy nie szyszkowały (w przeciwieństwie do brabanów) - posadzone jakieś 5 lat temu. Czy to możliwe, że to ta tuja columna?

Atomek44 19:05, 16 kwi 2015

Dołączył: 16 kwi 2015
Posty: 58
To mój pierwszy post na tym forum, ale śledzę je od dłuższego czasu i w końcu postanowiłem dołączyć do piszących. Jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy i cierpliwości Pani Danuty Mam pytanie dotyczące mojego żywopłotu z tuj- i teraz zwątpiłem jaką mam. Zauważyłem dzisiaj, że na końcówkach gałązek chyba tworzą się szyszki. Kupowane były "okazyjnie" jako "szmaragdy". Teraz mam wątpliwości czy to przypadkiem nie columna. Nigdy nie szyszkowały (w przeciwieństwie do brabanów) - posadzone jakieś 5 lat temu. Czy to możliwe, że to ta tuja columna?


Atomek44 19:10, 16 kwi 2015

Dołączył: 16 kwi 2015
Posty: 58
Przepraszam, proszę o usunięcie dwóch ostatnich postów. Wstawiłem je przypadkowo -był komunikat o błędzie, ale mimo to się wstawiało czego nie zauważyłem.
Sebek 19:19, 04 maj 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Odmiana Columna wytwarza szyszki właśnie na pędach bocznych, więc możliwe, że są to właśnie te
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies