Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka prawie w Borach Tucholskich

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka prawie w Borach Tucholskich

ZbigniewG 12:22, 10 lis 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
Hania i nawzajem

Gold City(zaczyna wrzesień )..................................................................Sofia Yellow miała być Cream (sierpień)



Rusłana(zakwita sierpień)








____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
AlinaP 17:53, 10 lis 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
ZbigniewG napisał(a)
czy na liście jest to maleństwo


Green Twist...........................................................................i prawie maleństwo Joppi




2017 po pierwszej zimie




Na przestrzeni dziejów lista się gdzieś zapodziała Te maleństwa, które prezentujesz są niesamowite. W notatniku obecnego telefonu znalazłam tylko Oregon Green. W międzyczasie nabyłam wspomnianą już Winter Light, Golden Sunray i Ogon. Wcale niemałe w przyszłości, więc poszły na tyły. Miejsce się kurczy. Kiedy powiększaliśmy ogród, posadziłam tylko 2 himalajki. Teraz żałuję, że wtedy nie rozglądałam się za innymi odmianami. Byłyby już całkiem spore. Ciągłe dylematy
Pozdrawiam
____________________
Ala
ZbigniewG 14:06, 14 lis 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
Mnie bardziej kręciły zwisające lub kolumnowe chciałem zmieścić dużo i szybko


kolor zupełnie inny niż w pączku
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 16:51, 15 lis 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887

Piknik niepodległościowy na forcie Wieka Księża Góra





oryginalne pozostałości zasiek (potykacze) z okresu I wojny


jakimś cudem miedzy starociami wojennymi znalazł się kuter KH-200 którym czasami pływałem po Wiśle -służył do budowy przepraw mostowych i promowych


na maszcie widać światła sygnalizacyjne, widziałem kiedyś jak świecą pod powierzchnią wody, na szczęście kutrzystów udało się wyłowić mimo silnego prądu i ciemności
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
nicol21 22:40, 15 lis 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10211
Cześć
Przychodzę do Ciebie z wątku o bukach. Wspaniale dzielisz się wiedzą i pokazujesz jak bezwzględnym trzeba być żeby rosły jak się chce . Dzięki za tą lekcję!

Obejrzałam kilka stron, trochę podczytałam. Piękne wyprawy górskie! Nie mój kaliber, ale kto zabroni podziwiać!

Myślałam, że ja mam napchane roślin, ale widzę że to pikuś. Choć Twój areał znaczie większy to myślę że ilość roślin na m2 jest jedank większa .

Zbieram się za kupno kolejnych buków, małych, żeby podrosły na działce, a później, za 2-3 lata będę je przesadzać w miejsce docelowe na tej samej działce. Oczywiście już jakieś kupiłam. I nie tylko buki. Sadzik owocowy rośnie w miejscu docelowym, ale tylko od ubiegłej jesieni.

Będę wdzięczna za kolejne instrukcje i pokazy

pozdrawiam,
Ewelina
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
ZbigniewG 10:34, 16 lis 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
Ewelina witaj
młode buczki (pewnie wiesz ale i dla innych )jeżeli nie jesteś pewna lokalizacji to najlepiej przesadzić do większych donic i zadołować poniżej krawędzi doniczki dając pod spód odrobinę drenażu, po 1-2sezonach można powtórzyć.
po porannym rozruchu przy zrywaniu darni w zakamarkach ogrodu mała sesja buczkowa
Dawyck Gold po mocnym wyszczupleniu...............................................dół może jeszcze na wiosnę


Rohan Obelisk c.d.n. wiosną


Purple Fountain i Purpurea Pendula
też do lekkiej kosmetyki wiosną zwłaszcza Purpurea Pendula(ten z tyłu)


młody Purple Fountain z podpórką, jeszcze rok dwa góra cztery




i żeby nie było nudno wilczomlecz





____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 12:51, 16 lis 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
na dzisiaj wystarczy


przy okazji odgruzowałem świerk Cincinnata ...............................................wiosna



rdestowiec do utylizacji wiedziałem ze jest ekspansywny ale żeby atakowac ogród przez mini dziurkę w pojemniku to przesada

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 15:56, 16 lis 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
Pracowitego dnia c.d.
wczoraj odcięty jeden element siedziska (eksmitowana kanapa narożna)
teraz muszę sprytnie skrócić skrzynię by nie wystawała poza schodki wejściowe

poranna kawa na tarasie dla czworga+ (na luzie) bo z odciętych elementów będzie wygodny hoker na kółkach


____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Basieksp 18:33, 16 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9999
Widzę, że cały czas działasz
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Monika83 18:44, 16 lis 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2887
Moje hortensje ogrodowe to już bez liści i pąki zbrązowiałe a twoje jak widać bardzo dobrze się trzymają
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies