Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka prawie w Borach Tucholskich

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka prawie w Borach Tucholskich

AlinaP 17:57, 21 lis 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Świetna sosna z wczorajszego wpisu. Czytam o podgryzaniu korzeni buków i już wyjaśnia się sytuacja, kiedy latem (2019? ) zauważyłam lekkie, potem większe przysychanie liści na jednym z Purple Fountaine. Co gorsza, był już wysoki rósł ok. 10 lat. Chwiał się kiedy sprawdziłam stabilizację. Nie było nadziei, został wykopany. Podejrzewałam nornice. Rósł na podwyższonej rabacie.
____________________
Ala
ZbigniewG 08:53, 22 lis 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
Ta ciekawostka to sosna wydmowa Anna Aurea nasz polski selekt.
Z podgryzaniem warto sprawdzić czy zostało choć 0,5cm kory na obwodzie, przy redukcji na maksa gór jest szansa
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 11:22, 22 lis 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901








____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
AlinaP 11:58, 22 lis 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
ZbigniewG napisał(a)
Ta ciekawostka to sosna wydmowa Anna Aurea nasz polski selekt.
Z podgryzaniem warto sprawdzić czy zostało choć 0,5cm kory na obwodzie, przy redukcji na maksa gór jest szansa


Dzięki, drzewo już w bukowym niebie. Ta ostatnia sosna też piękna. ( srebrzysta) Chcąc oszukać czas posadziłam swoje w okolicach górki, jedną wręcz wysoko. "Szybciej" urosną. Ty dowodzisz, że sekatorem można je opanować kiedy rosną bliżej.
Agatorek posadziła Compact Gem- jedną z mojej dawnej listy.
Pozdrawiam
____________________
Ala
ZbigniewG 13:09, 22 lis 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
To sosna drobnokwiatowa Glauca, za nią od wielu lat wciąż mała rumelijska(dziwne) i czarna Goldfinger -mocno ciachnięta.
W tym dolnym pasie jest jeszcze Ophir, koreańska Morris Blue, Xawery i widoczna oścista.
Piętro wyżej widoczna Winter Sun jakieś dwie kosówki i Fastigiata.
Fastigiata była już 2x skracana po około 1,5m
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Basieksp 14:22, 22 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Zbyszku, a jaką sosnę byś polecił do średniego ogrodu, taka średniej wielkości ? nie ogromna, tak sobie pomyślałam, że fajnie byłoby mieć jakąś sosnę u siebie, tak dla mikroklimatu i zapachu jej igliwia
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
AlinaP 16:35, 22 lis 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Teraz wystarczy w sklepie ogr. zajrzeć do Twojego wątku, tylko podpisuj sosny). Ophir też namierzałam, ale żółtych już nie chcę. Ta Winterlight jest cudowna ze swoją delikatnością. Trzeba mieć cierpliwość, żeby osiągnęła w miarę widoczną wielkość.
____________________
Ala
ZbigniewG 17:10, 22 lis 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
Basiek ze średniaków (tych mi znanych) na pierwszym miejscu Joppi -warta swojej ceny, pospolita Fastigiata kolumnowa i łatwo ją utrzymać na odpowiednim poziomie, oścista wolno rosnie i ma ciekawy pokrój i cała masa innych

Ala Moja to Winter Sun ale Winter Light też bardzo ciekawa


Xawery i Winter Sun(żółknie na jesień i zimę).................................Xawery ma igły różnej długości


oścista.........................................................................rumelijska chyba gatunek ale coś za wolno rośnie


Ophir i koreańska Morris Blue


Winter Sun
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Basieksp 17:42, 22 lis 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Dziękuję zobaczę i poczytam sobie o niej
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
ZbigniewG 17:56, 22 lis 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
w 2012 kosztowała mnie u ziomala w rodzinnych stronach (i przy większych zakupach) ok 50zł
teraz na kiermaszu w Wojsławicach taką widziałem za 100zł


czerwiec 2021
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies