Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywniki w skrzyniach, pojemnikach

Gardenarium 21:25, 27 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czytaj od początku ten dział, a zobaczysz, że podkłady kolejowe nie nadają się do warzywnika niestety ze względu na trujące opary substancji, którymi są nasączone.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
waldek727 00:48, 28 maj 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Plan mam taki, że z podkładów kolejowych zrobie rabaty podniesione na ok 40 cm, środek wyłożę agrowłókniną i wsypię dobrej ziemi.


Podkłady kolejowe nasączane były kreozotem węglowym który ma silne właściwości rakotwórcze. Szkodliwe związki smoły również będą się przedostawały do gleby i wody zanieczyszczając środowisko naturalne. O smaku warzyw zebranych z takich rabat i ich toksyczności nie będę nawet wspominał.

____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Malgosik 09:15, 28 maj 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Justyna napisał(a)
Podzielę się moim
Co prawda nie skrzynie, ale.... no właśnie, sektory/grządki/segmenty (moja sąsiadka mówi kasetony)
W każdym bądź razie 6 wydzielonych przestrzeni uprawnych, oddzielonych od ścieżek żwirowych 10 centymetrowym wiklinowym płotkiem


Śliczne.
I jakie plony!
____________________
Ogród na glinie
anczaj 08:22, 29 maj 2014

Dołączył: 11 kwi 2014
Posty: 84
Z tego co mi wiadomo to rozszączona woda rozkłada się głównie w głąp jednak masiąka wszystko do okoła i bakterie rozkładajace również. Hm napewno powinno dobrze rosnąć, jednak jeżeli przyjdzie ci przekładać dreny bo sie zamulą lub przerosną roslinki to wszystko musisz przekopać. Moim zdaniem nie ma niebezpieczeństwa skarzenia, bo przecież i tak dajesz obornik, podlewasz gnojówką.
____________________
Anczaj
ptasior789 20:59, 30 maj 2014


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 33
W dodatku o ile wierzyć posiadaczom podkłady strasznie śmierdzą i tak jak napisali poprzednicy są zaimpregnowane toksycznym środkiem.
____________________
Malgosik 23:28, 10 cze 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Taki ciekawy ogródek wpadł mi w ręce z wyniesionymi rabatami:
Trawa między skrzynkami.
http://gapphotos.com/featuredetails.asp?featureref=1060
____________________
Ogród na glinie
gosiakmala 11:26, 28 cze 2014

Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 19
Hej
w tym roku w skrzyniach zamieszkały ogórki i papryki, a w przyszłym roku planuje truskawki przenieść z pola do skrzyni i mam do was pytanie czy kiedy rozsadzać truskawki z rozłogów? Moja teściowa powiada że koniec sierpnia, czytałam w googlarni że koniec czerwca. Hm... i sama nie wiem, u mnie truskawki prawie już skończyły kwitnienie. Czy jak teraz poobcinam rozłogi i powsadzam do doniczek to mogą tak przezimować do przyszłego roku?
____________________
Mazan 12:26, 28 cze 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Rację mają wszyscy. Pobierać należy wyrośnięte sadzonki i wysadzać do końca sierpnia to w przyszłym roku będa owocować. Zwykle sadzonki sa pobierane po zbiorach, niejako przy okazji przygotowywania truskawek do zimy - podczas ścinania liści. Trzeba je okrywać na zimę, a doniczkowane szczególnie zeby nie przemarzły.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
gosiakmala 12:41, 28 cze 2014

Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 19
Mazan dzięki na info, a czy te w doniczkach mogę przezimować w piwnicy a na wiosnę do gruntu przesadzić?
____________________
Mazan 13:21, 28 cze 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Oczywiście, jak najbardziej, tylko temperatura musi być niska /ok. 0 - 2o C/. W przeciwnym razie będa rosły i chorowały, a wiosną będą osłabione i wszystko się ich czepi - tylko nie Ty.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies