Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

greg66 13:04, 20 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4551
Danusiu za pomysł z laurowiśnią dziękuję, za dwa tygodnie w mojej szkółce będą mieli drugą turę sadzonek to mam zarezerwowaną.

To jeszcze jedna porada

to jest tył i kąt ogrodu tam w zeszłym roku posadziłem porzeczkę, agrest, wisienkę, pigwowca, po środku dałem liliowce.
Ale teraz nie mam pomysłu. czym to zadarnić, tam jest cały czas słońce, teraz są chwaqsty (przykryłem trochę agro aby je zdusić) ale za niedługo wyplewię posiać trawę? to będzie trudniej kosić (lawirowanie)





____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Zgr 03:02, 21 mar 2020

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 116
W jakich minimalnych odstępach sadzić hortensje ogrodowe w celu uzyskania gęstego szpaleru byle rośliny się nie zagryzły?
Czy można dać mniej niż 80cm?
Gardenarium 11:22, 01 kwi 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz nawet sadzić co 50 cm, a nawet dwie sztuki w jeden dołek. Wtedy kępy będą bardzo spektakularne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
awrena 16:05, 02 kwi 2020

Dołączył: 04 kwi 2017
Posty: 9
Poszukuje wsparcia ogrodniczej grupy Przeszperałam wszystkie watki o miskantach, ale nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na moja zagwozdkę. Za płotem, aby odgrodzić się od chwastów i bajorka chce posadzić trzy Miscanthus sinensis MALEPARTUS. Między nimi chciałabym posadzić jakieś drzewka i ugrzęzłam, możecie polecić jakieś drzewką co ladnie by się komponowały z miskantami?
Basia_KRK 20:52, 06 kwi 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Doradźcie proszę, jaką trawę podsadzić jako tło do klona 'Red Flamingo', który tak się wybarwia?



____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Gardenarium 21:02, 06 kwi 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Albo Imperata Red Baron, albo słomkowa turzyca Frosted Curls, albo brązowo-miedziana
Carex buchannanii.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basia_KRK 07:28, 07 kwi 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Genialnie, bardzo dziękuję! Frosted Curls będzie idealna, zupełnie o niej zapomniałam a wpasuje się świetnie w to miejsce, zwłaszcza, że jest z lekkim murkiem, więc fajnie się przewiesi
A jakie cebulowe wsadzić do tej 'trawy', żeby wiosennie fajnie się skomponowały do różowo-czerwonych pędów klona, które się wtedy mocno widoczne?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
A_gawa 22:35, 08 kwi 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Jakie byście posadzili rośliny pod jarząbami szwedzkimi? Miejsce jest nasłonecznione.
Z lewej strony ze skarpy spływa miękkim dywanem Irga Dammera CORAL BEAUTY. Żywopłot jest ze szmaragdów. Rabata ma też krótki żywopłot z cisa z prawej strony.
Na pewno posadzę tam pęcherznicę kalinolistną Lady in Red. Nie wiem czym wypełnić. Może po prostu wysypać kamieniem? Poradzicie?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
BG12 18:55, 13 kwi 2020

Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 6
Witam wszystkich szukam sposobu jak uzyskać trochę prywatności w ogrodzie Po sąsiedzku wyrósł dom na nasypie a było tak pięknie Próbuję z Waszymi sugestiami stworzyć ogród nowoczesny (mam już w swoim ogrodzie trawy ozdobne, lawendy, hortensje, derenia) Teraz przyszedł czas na ostatnią część ogrodu, która ze względu na bryłę sąsiadującego domu jest dla mnie nie lada wyzwaniem. Zima pokazał też, że jak znikają liście brakuje zieleni w ogrodzie. Na zdjęciu poniżej widok z mojego tarasu - brzozy doorenbos posadzone dość nieregularnie. Od roku głowię się co za nimi, żeby trochę się przesłonić. Był już pomysł z tują brabant, laurowiśnią caucasica ciętymi na równą ścianę a nawet bambusy. Odstęp między brzozami a ogrodzeniem to ok 1,80. Może coś poradzicie Dodam, że po lewej przy palenisku chciałam obsadzić jedną ze ścian laurowiśnią odmiana niższą a na drugiej posadzić jakiegoś wyższego miskanta.

A_gawa 10:44, 15 kwi 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Czy ktoś z Was ma doświadczenia z kwietniowym przesadzaniem róż? Musiałam przesadzić Artemis. Myślicie, że się przyjmą? Jakoś mi wszystko po grudzie idzie.☹
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies