Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Żywopłotki cisowe.

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłotki cisowe.

Anabell 23:04, 24 mar 2021


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
JoannA napisał(a)

Niektóre odmiany fajnie się dzielą np. Fatal Attraction. Dosłownie rozsypuje się na kawałki rękach. Glowing Dream ma korzenie jak ośmiornica i trzeba nożem kroić.
Czy Twoje jeżówki pokazują już jakieś ślady życia bo u mnie nic nie widzę. Cisza narazie.
Podobno ta Pink Pearl solidnie się krzewi i kwitnie obficie. I nadaje się do pojemników to będzie czym donice obsadzić.
Działasz już coś ogrodzie czy jeszcze za wcześnie? Zdrówko ok?


Asiu!
działam tylko krótko bo nie wytrzymuję z kolanem, cała noga mnie rozsadza.

Zrobiłam dziś rozpiskę na cały m-c co każdego dnia do zrobienia i obawa nie dam rady, a sadzenia dalii do doniczek nie uwzględniłam.

Dziś w mniejszym ogrodzie przycięłam obwódki bukszpanów, kulki tuj pod brzozą, nie skończyłam bo rozładował się akumulator i trawy w kwadracie wycięłam też nożycami.

sprawiłam sobie nożyce akumulatorowe specjalnie do kulek, bo z kablem nie wygodnie, jeszcze musze dokupić drugi zestaw baterii. jestem zadowolona z działania sprzętu.

Na środkowej rabacie z brzozą działam od poniedziałku.
Hortensje i wysokie trawy przycięte.

Jutro wychodne to w piątek dokładnie wygrabić.

i zabrać się za rab. prostą też hortensje przyciąć i wygrabić.

Od poniedziałku przyciąć berberysy i tawułki w drodze tu planowałam miesiąc temu nie wyszło.
Jeżówki Bonbom wszystkie dają oznaki, traw nie wiązałam i je okryły.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
MiluniaB 23:15, 24 mar 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Anabell napisał(a)


Milunia! tylko nie trzymaj mokro, jak zaczną wypuszczać możesz uszczykiwać, pobudzisz bulwy do wypuszczenia więcej odbić.
Pierwsze będą mizerne.

potem zrobię zdjęcia moich uszczykiwanych to zobaczysz jak.

Ok. Przed posadzeniem moczyły się w wodzie. Haniuy mam dwie bulwy - z każdej bulwy będzie krzew?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
JoannA 23:17, 24 mar 2021


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Muszę jutro sprawdzić Pink Bonbon bo może też ruszyły.
Nożyce akumulatorowe też mam, ale rzadko używam przez mój bolący bark. A wogóle to się boję takich sprzętów Bezpieczniej czuję się z sekatorem lub nożyczkami.
Andrzej używa do cięcia tuj i sobie chwali bo te z kablem go denerwowały.
Powoli wszystko zrobisz, szanuj zdrowie bo tego nie da się kupić.
Cieszę się bo dzisiaj odbierali bio i zabrali mi ścięte trawy tylko w snopy powiązane Nie mam miejsca na kompostowanie, a pocięcie ich pochłania zbyt dużo czasu.
Zdróweczka
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Anabell 23:21, 24 mar 2021


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
MiluniaB napisał(a)

Ok. Przed posadzeniem moczyły się w wodzie. Haniuy mam dwie bulwy - z każdej bulwy będzie krzew?


Ty dwie, a ja ponad 200
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 23:34, 24 mar 2021


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
JoannA napisał(a)
Muszę jutro sprawdzić Pink Bonbon bo może też ruszyły.
Nożyce akumulatorowe też mam, ale rzadko używam przez mój bolący bark. A wogóle to się boję takich sprzętów Bezpieczniej czuję się z sekatorem lub nożyczkami.
Andrzej używa do cięcia tuj i sobie chwali bo te z kablem go denerwowały.
Powoli wszystko zrobisz, szanuj zdrowie bo tego nie da się kupić.
Cieszę się bo dzisiaj odbierali bio i zabrali mi ścięte trawy tylko w snopy powiązane Nie mam miejsca na kompostowanie, a pocięcie ich pochłania zbyt dużo czasu.
Zdróweczka


Ja małe do krzewów trawy miałam dawno, nic nie warte, w tygodniu wyrzuciłam do kosza.
Elektryczne mam dwa bosza bo są leciutkie. w drodze będę cięła nimi berberysy.
Niestety ja takiego Andrzeja nie mam a Sł. to leń i teraz chory.

Wszystkie żywopłoty sama. Prochy przeciwbólowe biorę i do pracy, wieczorem ciśnienia dostaję. a w ogóle to się zastanawiam jak jeszcze daję radę.

W tym roku do nowo zrobionej skrzyni zwożę trawy zmiotki z rabat.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
JoannA 23:42, 24 mar 2021


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
takie Haniu kupiłam
https://allegro.pl/oferta/nac-akumulatorowe-nozyce-pilarka-sds-18v-2w1-aku-7935776672
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Milka 06:41, 25 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Anabell napisał(a)


Ja małe do krzewów trawy miałam dawno, nic nie warte, w tygodniu wyrzuciłam do kosza.
Elektryczne mam dwa bosza bo są leciutkie. w drodze będę cięła nimi berberysy.
Niestety ja takiego Andrzeja nie mam a Sł. to leń i teraz chory.

Wszystkie żywopłoty sama. Prochy przeciwbólowe biorę i do pracy, wieczorem ciśnienia dostaję. a w ogóle to się zastanawiam jak jeszcze daję radę.

W tym roku do nowo zrobionej skrzyni zwożę trawy zmiotki z rabat.

Haniu, tytan pracy z ciebie. Tyle robisz, tyle sadzisz, z daliami ile pracy, podziwiam nieustannie. Mnie coraz bardziej skłania do mniej pracochłonnego ogrodu, ale czy takie są
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Anabell 20:01, 25 mar 2021


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
JoannA napisał(a)
takie Haniu kupiłam
https://allegro.pl/oferta/nac-akumulatorowe-nozyce-pilarka-sds-18v-2w1-aku-7935776672



W ubiegłym roku kupiłam Nac piłę na wysięgniku jest też odpinana na krótką, ale elektryczna, nie mam problemu bo w kilku miejscach mam gniazda, to już wnuczek mi obcina gałęzie.
Razem z piłą kupiłam małą podkaszarkę do brzegów trawnika i tu motałam się czy akumulatorową. Bałam się czy baterie dadzą radę i wybrałam elektryczną.

Teraz chciałam nożyce akuml. właśnie do kulek, ponieważ drugi sprzęt podkaszarka była w zestawie z kompl. akuml. wzięłam dwa nożyce i podkaszarkę.

Stwierdziłam że nożyce dają radę, to dokupię drugi zestaw mocniejszy akuml. i ładowarkę.
W takim układzie podkaszarka z kilka zł wyszła.
a ja nie muszę z kablem latać, szybciej oblecę trawę przy kostce.

dziś 150 szt bratków mi kupili na wyprzedaży w obi.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
JoannA 20:05, 25 mar 2021


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Anabell napisał(a)

W ubiegłym roku kupiłam Nac piłę na wysięgniku jest też odpinana na krótką, ale elektryczna, nie mam problemu bo w kilku miejscach mam gniazda, to już wnuczek mi obcina gałęzie.
Razem z piłą kupiłam małą podkaszarkę do brzegów trawnika i tu motałam się czy akumulatorową. Bałam się czy baterie dadzą radę i wybrałam elektryczną.

Teraz chciałam nożyce akuml. właśnie do kulek, ponieważ drugi sprzęt podkaszarka była w zestawie z kompl. akuml. wzięłam dwa nożyce i podkaszarkę.

Stwierdziłam że nożyce dają radę, to dokupię drugi zestaw mocniejszy akuml. i ładowarkę.
W takim układzie podkaszarka z kilka zł wyszła.
a ja nie muszę z kablem latać, szybciej oblecę trawę przy kostce.
dziś 150 szt bratków mi kupili na wyprzedaży w obi.

Ten zestaw też jest odpinany na krótko, a akumulator długo trzyma. Z tego co pamiętam to Andrzej wszystkie tuje górą wyrównał bez ładowania.
Jak za dużo Haniu tych bratków to ja chętnie przytulę
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Mirka 20:06, 25 mar 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Ale będzie sadzenia
Pokaż jakie kolorki tych bratków
Haniu dziś em patrzył na dalie i niestety wszystkie w blaszaku mi zmarzły a zeszłą zimę przetrwały.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies