Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Żywopłotki cisowe.

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłotki cisowe.

Anabell 22:08, 16 mar 2021


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
April napisał(a)
Dalie to dla mnie trudny temat. Niestety traktuję je jako jednoroczne, choć niektórych naprawdę szkoda.
Np właśnie Cafe au Lait, cudnie wyglądała z miskantami. W półcieniu była ślicznie wybarwiona, nie taka biała.
Piesek... no cóż, jak każde dziecko musi się wyszaleć. Ale akurat ta rasa ma ADHD


April,
u mnie też przyjdzie czas że potraktuję je wszystkie jak jednoroczne

Niestety znoszenie jesienią do piwnicy, to dla mnie ciężko, a pomocnicy mogą się zbuntować.
Dobrze że uprzedziłaś i Cafe au Lait posadzę w lekkim cieniu
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 22:18, 16 mar 2021


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
BKosimkArt napisał(a)
A te domy wyrosły jak grzyby po deszczu... ale blisko okna
Oby sąsiedzi okazali się w porządku.


Basiu, mają budować dalej na całej długości działki, kiedyś Urząd gminy powiadamiał o budowie teraz nic nie dają znać.

Nowobogaccy trafiają się b. różni, poziom kultury niestety spada u nas.

Piesek jak będzie nie do zniesienia, to syn musi się odgrodzić, wiedzą jak ważny jest dla mnie ogród.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 22:30, 16 mar 2021


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
beamilusia napisał(a)
Haniu, przeszłam do Ciebie zwabiona tytułem wątku. Żywopłotki u Ciebie cisowe, u mnie bukszpanowe. Ale nie tylko żywopłociki u Ciebie podziwiam. Masz rabatę okrągłą, a takie rabaty bardzo lubię. Sama mam klomb w kształcie koła . Właściwie to cały ogród masz piękny, rośliny zdrowe, bogactwo form i kolorów. Pozdrawiam serdecznie.


Beatko,
Tak żywopłotki cisowe kiedyś były małe, teraz wyrosła wielka ściana, za to bukszpanowe są małe obwódki
Jednak cis jest bezproblemowy, a bukszpan w ostatnich latach uciążliwy przez ćmę, wymaga ciągłych oprysków.

Podnosi mnie na duchu że może się podobać mój ogród Dziękuję, bo na zmiany już się nie piszę.

Klomb powstał bo nie miałam gdzie pomieścić roślin. dwa razy go powiększałam.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 22:47, 16 mar 2021


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
anabuko1 napisał(a)

Fajne zamówienie daliowe.
Ja dopiero w kwietniu dalie otrzymam.
A dalie z zdjęć przepiękne
Ta 1- cudna


Aniu,
prawie wszystkie nowości daliowe źle się przechowują, a ta 1- pomarańczowa pięknie przyrasta karpa

A to ciekawe że tak późno dostarczają, brałam kiedyś raz od Owczajik i też późno dali i jeszcze dużo pomyłek.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 22:54, 16 mar 2021


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Napia napisał(a)
Prześliczne miałam kiedyś, ale wypadły. Trochę szkoda, bo to piękne kwiaty


Agnieszko, stare odmiany są wytrwałe, teraz potrzeba dwa, trzy lata by karpa dorosła, większa lepiej się przechowuje.
Zakupione wiosną wymagają dobrego stanowiska i późno zakwitają.

Miło Cię widzieć.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 23:32, 16 mar 2021


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
zawitka napisał(a)
No Haniu masz małego szkodnika ogrodowego ale to sympatyczny szkodnik trzeba go wychować bo dołków podkopów nie ogarniesz. Sliczna ta ostania dalia


Jeżówki białe mi wyszły resztę będę siała do ogrodu.


Halinko!
to syna piesek niech go wychowują.

Zbierałam okrycia z rabat i widać że jeżówki bonbom żyją, pojawiają się zielone, na białe nie zwróciłam uwagi.
Stare chryzantemy wybijają a zakopane jesienią z doniczek jeszcze nie dają oznak, a czekam z niecierpliwością.

Oj jak mam dużo pracy, pomału mi idzie, nie każdego dnia jestem zdolna, kolano b. dokucza, mam skierowanie endoprotezę. Czas pandemii wydłuża, a czy ja dam radę całe lato pracować jak teraz co drugi dzień przeciwbólowy łykam.
Myślę o listopadzie, by przez zimę rehabilitować, a jak wytrzymam niewiadoma.

Nie wyobrażam sobie zostawić ogród.

W tym roku też nie zrobię wertykulacji bo nie dam rady polatać.
Jednak jak śnieg leży to trawnik tego wymaga.

Ciekawe jak przetrzymały róże jeszcze do nich nie doszłam by sprawdzić.


____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Gosiek33 07:11, 17 mar 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Anabell napisał(a)
Dziewczynki,
tak dalie mnie opętały nie wiem gdzie mam je wszystkie pomieścić, a zamawiałabym dalej, chęć zobaczenia jak wyglądają nowe kwiatki nie ma u mnie końca.

Na rabatach nie mam już miejsca, to wymyśliłam pod szklarenką/mnożarką zagon
zestawiłam ze skrzynek plastikowych, połączyłam je tritetkami / paski,
zagon wyszedł 8 m dł i prawie 2 m szer. wys 45 cm, skrzynki postawione po szer.

Środkiem zrobię przejście.

Troszkę pobawiłam się się ze skrzynkami, miałam duże pasy foli grubej niebieskiej na niej ustawiłam skrzynki, wyłożyłam je w środku styropianem.
Czyli całe boki zewnętrzna i wewnętrzna strona wyłożona jest folią.

To babcina robota ale jak bym miała kupować szerokie deski, byłoby estetyczne, za to kasowo dużo

Zwiozłam z rabat gałęzie cisu na dno, teraz biorę się za ciecie traw pójdą na dno, wszystkie resztki z wygrabienia rabat, udeptać mocno, potem kompost i na wierzch 10 cm ziemi.
Domownicy wiedzą, że to będzie zagon pod truskawki.

Robiłam w ubiegłym roku połowę mniejszy zagon i rosły w im ogórki gruntowe.



Co za robotę sobie zadałaś! Wstaw proszę zdjęcia tej budowy. Na zdjęcia kwiatów jeszcze czekać trzeba
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
zawitka 07:26, 17 mar 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
No własnie pokaż ciekawe jesteśmy .Tytan pracy jesteś ale za to jest piękny ogród.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
ElzbietaFranka 23:46, 17 mar 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Anabell napisał(a)
Dziewczynki,
tak dalie mnie opętały nie wiem gdzie mam je wszystkie pomieścić, a zamawiałabym dalej, chęć zobaczenia jak wyglądają nowe kwiatki nie ma u mnie końca.

Na rabatach nie mam już miejsca, to wymyśliłam pod szklarenką/mnożarką zagon
zestawiłam ze skrzynek plastikowych, połączyłam je tritetkami / paski,
zagon wyszedł 8 m dł i prawie 2 m szer. wys 45 cm, skrzynki postawione po szer.

Środkiem zrobię przejście.

Troszkę pobawiłam się się ze skrzynkami, miałam duże pasy foli grubej niebieskiej na niej ustawiłam skrzynki, wyłożyłam je w środku styropianem.
Czyli całe boki zewnętrzna i wewnętrzna strona wyłożona jest folią.

To babcina robota ale jak bym miała kupować szerokie deski, byłoby estetyczne, za to kasowo dużo

Zwiozłam z rabat gałęzie cisu na dno, teraz biorę się za ciecie traw pójdą na dno, wszystkie resztki z wygrabienia rabat, udeptać mocno, potem kompost i na wierzch 10 cm ziemi.
Domownicy wiedzą, że to będzie zagon pod truskawki.

Robiłam w ubiegłym roku połowę mniejszy zagon i rosły w im ogórki gruntowe.




Byłam u Hani i to co.pisze to fakt. Dalie jeszcze wszystkie nie kwitły, ale teren posądzony dosyć spory. Zresztą ma bardzo duży kwitnący ogród.

Też bym chętnie posadziła, ale to.przechowywanie najgorsze. Mam ich trochę w tym roku, ale co chwilę zaglądam, czy nie mają za sucho. W zeszłym roku o tej porze sądziłam do doniczek, ale to sporo roboty z tymi donicami.

U mnie też trawy ścięte czekają w kompostowniku aby je gdzieś wrzucić na rabatę. Mam deski więc będę zbijać rabatki.

Pozdrawiam Haniu i zdrowia zycze

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 12:19, 18 mar 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
A mnie wszystkie dalie zmarzły.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies