Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W sowim ogrodzie (od pobojowiska do ogrodowiska)

Pokaż wątki Pokaż posty

W sowim ogrodzie (od pobojowiska do ogrodowiska)

Filomena 16:12, 06 sty 2016


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Lidko
jaki piękny ogród tworzysz! Pokaż nam go troszkę. Jestem np ciekawa zmian po wytyczeniu nowej drogi. Założenia ogrodu wydają się takie swobodne, bez zbędnego patosu, bardzo lubię takie!
Zauważyłam też przygotowany pod pnącza duży mur, też jestem ciekawa jego widoku po czasie...

pozdrawiam
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Tamaryszek 12:31, 07 sty 2016

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Witaj Lidko! Obejrzałam i przeczytałam wszystko, żałuję tylko, że tak mało dzielisz się nowinami z ogrodu.
Wykonałaś ogromna pracę! Ogród ma wielki potencjał i dużo już dokonałaś.
Rabata pod murem bardzo efektowna, pnące róże wyglądają bardzo stylowo. Może warto zostawić fragmenty muru odsłonięte? To tylko podkreśli urodę całości.
Rabata pod płotem fajna, wspaniale, że zdecydowałaś się postawić tam na macierzankę! Żwirek by tam, według mnie, zupełnie nie pasował. A tak jest wdzięcznie i naturalnie.
Dobrą decyzją jest stawianie na pancerne rośliny. Kiedy tyle uwagi trzeba poświęcać na zakładanie ogrodu, nie ma możliwości poświęcać czasu na pielęgnację wrażliwców. Potem można je wprowadzić do ogrodu.
Wspomniałaś, że w ogrodzie jest niewiele cienia. Czy posadziłaś jakieś drzewa? Dobrze jest zrobić to na początku tworzenia ogrodu. Nie tylko ze względu na cień, ale i na strukturę, jaką tworzą.
Życzę Ci, aby w Nowym Roku ogród z każdym dniem był piękniejszy!
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
sylwia_slomc... 21:37, 16 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Witaj ciekawi mnie co dalej się działo na rabatach i w obejściu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
akwarela 19:58, 24 kwi 2018


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
Dzień dobry Lidio, pokaż swoją wiosnę. Czekamy z niecierpliwością. Pozdrawiam. Też Lidia
____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies