Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W sowim ogrodzie (od pobojowiska do ogrodowiska)

Pokaż wątki Pokaż posty

W sowim ogrodzie (od pobojowiska do ogrodowiska)

Gardenarium 21:14, 04 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie mogę się doczekać wiosny, wtedy więcej zdjęć będzie i kwiatów. Ciekawe jak wysiewy się udadzą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hanka_andrus 11:24, 07 lut 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Wysiewałam kiedyś dużo,teraz ograniczam się do cynii,lwich paszcz,astrów i aksamitek.
W moich warunkach/kręgosłup nadwerężony/zbyt wiele do pilenia i sadzenia-to zabójstwo. A i tak nie mogę się oprzeć!
I rozumiem dylematy.
Życzę wytrwałości!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Lidka 08:14, 08 lut 2011

Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 211
Bardzo ciepło się robi na sercu gdy się czyta,że inni też mają podobne podejście do ogrodów.
Jednym słowem nadajem na tych samych falach.
Dzisiaj trochę poilustruję.
Aby pierwszym zdjęciem nie było pobojowisko - zacznę od mojej okolicy.

Na pierwszym zdjęciu w tle Góry Sowie

Tutaj widok na "moją " część wsi.
____________________
Pozdrawiam Lidka - w sowim ogrodzie
Lidka 08:21, 08 lut 2011

Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 211
Czas żniw


____________________
Pozdrawiam Lidka - w sowim ogrodzie
Lidka 08:41, 08 lut 2011

Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 211
Jeszcze jeden widoczek

i pałac dla Emila
____________________
Pozdrawiam Lidka - w sowim ogrodzie
Emilianoparm... 09:03, 08 lut 2011


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Lidka 09:25, 08 lut 2011

Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 211
A to nasz pałac...

Gdy się wprowadziliśmy nie było jeszcze chodnika.Cały ten trójkąt był zarośnięty chwaściskiem.
Żywopłot najtańszy z możliwych -ligustr ukorzeniony z patyków przy okazji cięcia żywopłotu na działce teścia.Dzielimy ten dom z sasiadami,wiec sadzonkami też się podzieliliśmy,dzięki temu
wygląda to jednolicie (głupio byłoby urwać żywopłot w połowie domu).To zdjęcie z 2010 a sadzony był rok wczesniej.
Tam gdzie nowy płot był rozwalający sie murek i stara zardzewiała brama,której nikt nie używał.
Pozostawiony mur jest z czerwonej cegły a jego wygląd to efekt eksperymentu z miksturą, która miała chronić go przed wilgocią.Eksperyment się nie dał ,deszcze zmywają stopniowo i kolorek chyba powróci.
____________________
Pozdrawiam Lidka - w sowim ogrodzie
hanka_andrus 09:36, 08 lut 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Posadź, Lidko dzikie wino,czyli winobluszcz- to się szybko rozrośnie i zasłoni ten mur bez wyrazu.Dużo roboty przed wami!Ale początek już jest.....Ale pamiętaj, nic na siłę.Natychmiast do efektów,to można drogo kupić,i ich nie mieć!
Powodzenia!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Lidka 09:44, 08 lut 2011

Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 211
Inne ujęcie

Widac wjazd.Na przedłużeniu muru będzie brama i dalej płot taki sam a miejsce gdzie widać gruz będzie parkingiem jeśli nie będzie się chciało wjeżdżać dalej.
Miejsce między żywopłotem a murem nadaje sie świetnie do ćwiczeń z projektowania w osobnym wąku bo mam co najmniej 3 różne wersie plus po kilka wariantów do nich...
____________________
Pozdrawiam Lidka - w sowim ogrodzie
Lidka 10:12, 08 lut 2011

Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 211
A teraz zapraszam do środka.
Prace wykonane w ubiegłym roku ( jak to pisze Yoku "własnonożnie i własnoręcznie ")
Trawnik uwieżcie na słowo zazielenił się do jesieni.
Są to takie moje wariacje na temat rabat angielskich.

Na drugim zdjęciu można zauważyc też wielki orzech - jedyne drzewo na podwórku.Zaraz za nim strumyk.Mniej więcej na przedłużeniu rabaty mostek.Przechodzimy teraz do sadu a dalej na samym końcu za łąką grupa drzew,którą ja nazywam laskiem (trochę na wyrost) a pozostali mieszkańcy wsi "starą budą".Króluje tam wielki kasztanowiec,mnóstwo jesionów,wierzby,głogi i zdziczały bez,który najpiękniej pachnie.

Rabatę po prawej stronie studni nazwałam roboczo i mało oryginalnie różową a po lewej żółtą.

____________________
Pozdrawiam Lidka - w sowim ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies