Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem

Pawlus 20:37, 23 cze 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Koniec na jakiś czas W tym tygodniu altana nad stawem powinna już stanąć na nogi. Później poproszę Was o pomoc w zagospodarowaniu przestrzeni wokół niej.

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Luki 20:38, 23 cze 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Cześć Paweł.
No ogród masz ogromny jak i pole do popisu Duże rośliny to niezła podbudowa pod piękny ogród, a teraz już jest świetnie. Przy takich możliwościach ternowych możesz zrobić w sumie wszytsko.
Co do niechęci zmian ze strony rodziców to coś wiem (jestem prawie w tym samym wieku) Na początku ulegałem, ale po czasie postanowiłem stawiać rodziców przed faktem dokonanym i przestali mi 'przeszkadzać'
Na dyptam to dmuchałem 3 lata aż w końcu go wywaliłem bo nie chciał rosnąć, a u ciebie świetnie kwitnie.

Pozdrawiam
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Donia72 22:09, 25 cze 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Witaj Z wielką przyjemnością zrobiłam sobie spacerek po Twoim ogrodzie. Masz mnóstwo wspaniałych roślin. Zauważyłam u Ciebie buka w formie płaczącej. Czy jesteś z niego zadowolony? Czy jest łatwy w uprawie? Dzisiaj właśnie takiego sobie sprawiłam i nie wiele o nim wiem
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Pawlus 21:38, 26 cze 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Donia72 napisał(a)
Witaj Z wielką przyjemnością zrobiłam sobie spacerek po Twoim ogrodzie. Masz mnóstwo wspaniałych roślin. Zauważyłam u Ciebie buka w formie płaczącej. Czy jesteś z niego zadowolony? Czy jest łatwy w uprawie? Dzisiaj właśnie takiego sobie sprawiłam i nie wiele o nim wiem


Witam i cieszę się, że roślinki się podobają. Płaczące buki mam 2. Jeden taki z odzysku, dopiero się zaczyna regenerować. Ten ze zdjęcia rośnie u mnie jakieś 4 lata. I rośnie powoli...To ich jedyna wada. Bo poza tym zimuje bez problemu, liście ma piękne. No i za kilka lat będzie cieszyć oko.
Czasami pojawić może się mszyca-taka typowa dla buków, dlatego profilaktycznie raz na jakiś czas robię oprysk.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Anabell 22:42, 26 cze 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
To wszystko nowe prace wykonane, korę udało Ci się kupić duże frakcje czy w takim powiększeniu zdjęcie zrobione bo ciągle z drobnymi się spotykam.
co do żurawki mam takie samo zdanie, że Autumn Leaves to słaba, mało się rozrasta i długo dochodziła po zimie.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Pawlus 22:51, 26 cze 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Anabell Korę kupuję tylko taką dużą frakcję. Mam taki punkt, sprzedają po 8,50 za 80 l. Drobniejsza ładniej wygląda, ale koszta są ogromne...A taka gruba to i dłużej poleży.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
ElAri 08:22, 27 cze 2013


Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 142
Witam Każe zdjęcie zapiera dech w piersiach, rododendrony ślicznie kwitły! A stawu i altanki zazdroszczę :]
____________________
Mój ogród to moje szczęście. Ogród potrzebuje czasu, miłości, uwagi, energii i troski, by rozkwitać.
Donia72 22:23, 27 cze 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Pawlus napisał(a)


Witam i cieszę się, że roślinki się podobają. Płaczące buki mam 2. Jeden taki z odzysku, dopiero się zaczyna regenerować. Ten ze zdjęcia rośnie u mnie jakieś 4 lata. I rośnie powoli...To ich jedyna wada. Bo poza tym zimuje bez problemu, liście ma piękne. No i za kilka lat będzie cieszyć oko.
Czasami pojawić może się mszyca-taka typowa dla buków, dlatego profilaktycznie raz na jakiś czas robię oprysk.

Dziękuję za szybciutką odpowiedź
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Slawko 22:26, 31 lip 2013


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Oooo wyczytałem, że Ty też jesteś na etapie budowania altany jak ja Mnie zostało jeszcze podłoże i obicia Oczywiście liczę na efekty końcowe Pozdrawiam
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Pawlus 23:07, 31 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Slawko U mnie altana prawie gotowa, jednak dopracowana będzie dopiero w przyszłym roku. Meble jeszcze musimy zrobić.
Nie wiem czy wspomniałem, ale altanę robiliśmy sami z tatą. Jak na pierwszy raz wyszło ekstra Wszyscy są dumni.
W weekend wrzucę nowe zdjęcia. Nie mam ostatnio czasu żeby pobiegać z aparatem Czas tak szybko leci...
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies