Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem

Pawlus 21:52, 06 sie 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Tak, to jest jeden krzew. Kwiatów nie liczyłem-nawet nie wpadłem na to. Z ciekawości jutro się tym zajmę. Co do wody, to dzisiaj podlewałem prawie 3 godziny...A i tak wszystko porządnie wody nie dostało. Hortensje wiadomo-musiały dziesiątki litrów dostać. Dobrze że mam pompę i wodę ze stawu ciągnę. Fajna cieplutka.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Luki 22:09, 07 sie 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Świetne hortensje, robią wrażenie.
Bardzo podobają mi się twoje rabaty, a coś mi świta, że chcesz wprowadzać zmiany.
3 godzinne podlewanie to jest dopiero rozrywka, doskonale coś o tym wiem
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Pawlus 22:16, 07 sie 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Zmian będzie sporo w miarę możliwości. Pracy, projektowania i sadzenia mam na dobrych kilkanaście lat Może wtedy wszystko już będzie tak jak mi się marzy.
Hortensje są przecudne- zastanawiam się czy nad stawem nie zrobić szpaleru z Limelight. Jakieś 20 m
Zobaczymy. Na razie drobnymi kroczkami do przodu.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
dorciabe 23:02, 11 sie 2013


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
O ja cie, aleś cudo stworzył Masz talent człowieku
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Syla 17:47, 15 sie 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Ależżżż hortensje .... i nie tylko .... czym karmisz roślinki , że tak pięknie i soczyście wyglądają ???
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Pawlus 18:34, 15 sie 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Syla napisał(a)
Ależżżż hortensje .... i nie tylko .... czym karmisz roślinki , że tak pięknie i soczyście wyglądają ???


Dziękuję w imieniu hortensji-to prawda, obłędne są. Zanim się obejrzysz a Twoje Limki pod Umbraculiferami też takie będą

Sam się dziwię, że wszystko tak fajnie rośnie. Nawożę tylko 2 razy w roku Hydrocoplexem. I to wszystko. A gleba u mnie strasznie uboga...
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Sebek 19:41, 15 sie 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ja nie wierzę, żeby dwa razy nawozić rośliny i żeby tak wszystkie wyglądały....Chyba końską dawkę tego hydrocomplexu zastosowałeś Chyba ta ciepła woda ze stawu robi swoje, bo rośliny ponoć lepiej wtedy rosną
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Mathildis 20:07, 15 sie 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Pawlus napisał(a)
Jak widać hortensje szaleją. A to największa u mnie Grandiflora-czeka na lepsze tło. Ściana za nią jest okropna, miała być otynkowana wiosną...


oh, ah, Takich hortensji moje oczy jeszcze nie widziały.
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Madzenka 09:31, 16 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zachwycajace masz hortensje. Wpadnę do Ciebie jutro na dłużej aby doczytać cały wątek. Wkleiłam Ci u mnie inspiracje do nasadzeń z hortensjami
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3507-madzenie-ogrodnika-kiedys-tu/posts/820038
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 08:40, 17 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zrobię zdjęcia liści miskantów ML i gracillimus dla porownania. Zajrzyj do mnie wieczorem

Zdjęć nie zrobiłam ale pragnę donieśc, źe gracillimus ma tylko jeden pasek przez środek a ML ma w środku i dwa na brzegach. Z tego powodu ML jest jakby lekko szarawy a G. Bardziej zielony.
Oba mają waskie podobne liście.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies