Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem

Pawlus 19:53, 06 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007



Nowe carex'y Ice dance. Za całe 13 zł Uwielbiam te trawy.


____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Pawlus 20:00, 06 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Nowa rabata pod domem. Na razie tragedia...Wcześniej rosły tu azalie. Za żywopłocikiem z bukszpanu posadzę żurawki Georgia Peach. Za Ice dance rosną 3 hortensje Little Lime. Myślę nad ekranikiem z cisa pod tą brzydką ścianą. Po prawej chyba miłorząb Mariken na pniu.




____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Pawlus 20:05, 06 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
I reszta zdjęć:


Kanciki do zrobienia. Trawnik już intensywnie rośnie.


____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Pawlus 20:14, 06 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007



Moja zmora...Kolejna rabata przed domem. Najchętniej wywaliłbym wszystko. I zrobił coś w stylu przedogórdka z Ogrodu nowoczesnego: http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-nowoczesny

Boże jak to paskudnie wygląda...Patrzeć na to nie mogę.



A tym zajmuję się od tygodnia. Zakładam nowy trawnik i rabaty nad stawem. Łagodzę spadek w kierunku wody, zrobię placyk żwirkowy pod huśtawkę. Poluję na 2 brzozy Dorenboos. Pracy mam na cały sezon. Po świętach biorę urlop jeśli pogoda pozwoli na prace.

____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Luki 20:33, 06 kwi 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Magnolia, pierisy, szafirki można by długo wmieniać... tyle dobra, a tak sporadycznie zdjęcia pokazujesz.
Rabata przed domem wygląda bardzo dobrze a po dosadzeniu planowanych roślin będzie super, chociaż myśle czy cis nie zgubi igieł za hortensjami z powodu braku słońca.
Powiem Ci, że z Carexami zrobiłem wiele lepszy interes moje były po 8, a jednego dostałem gratis czyli wychodzi po ok 6,6
Druga rabata przed domem to idealnie przygotowany teren pod nasadzenia, nic tylko planować.
O trawniku nic nie wspominam... też bym taki chciał, marzenia.
Prac nad stawem jestem ciekawy.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Pawlus 22:04, 06 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
No właśnie - niby tyle dobra. Ale u mnie jest wszystko a tak na prawdę nie ma nic. Wszystko bez ładu, składu, pomysłu. Nie wiem za co się brać w pierwszej kolejności...W tym roku mam zaplanowane te rabaty przed domem i jedną nad stawem obok altany. Posadziłem już 5 hortensji Limelight, 4 miskanty Morning Light i 2 Gracilimusy. Potrzebuję brzozy Dorenboos, pełno żurawek, kilka rozplenic, cyprysików Filifera Aurea Nana... Ogólnie sporo już mam a sezon jeszcze długi.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Pawlus 19:26, 08 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Magnolia gwiaździsta w pełnym rozkwicie. Szkoda , że tak krótko kwitnie.




____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Jagodaa 08:32, 09 kwi 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Praca u Ciebie wre! turzyce Ice Dance bardzo ładne kupiłeś, już chciałabym dostać moje, ciekawe jakie będą. Te trawy naprawdę pięknie wyglądają.
Magnolia gwieździsta - często się na nią ostatnio natykam i jestem pod coraz większym wrażeniem. Super u Ciebie kwitnie, już teraz wygląda jak biały obłok, a co dopiero, gdy będzie większa. Może na taką właśnie kiedyś się zdecyduję.
U mnie trawa znów do koszenia . Dziś mnie taka myśl dopadła, gdy wyjeżdzałam do pracy. Już się zaczyna zagęszczać, może po nawozie . Jednak w paru miejscach mam takie mniej soczyste placki, mam nadzieję, że z czasem wyrówna się to.

MIłego dnia!
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Pawlus 21:10, 22 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Magnolia gwiaździsta ostatnim tchnieniem jeszcze kwitnie. A już zaczyna Rh Cunningham's White.
Wszystko się zieleni, trawniki prawie po kolana a kosiarka nadal w serwisie Nie cierpię takiego trawska.
Trawnik nad stawem posiany. Przy obecnej pogodzie w sobotę powinien się pokazać.
Dzisiaj zakupiłem miłorzęba Mariken na wysokim pieńku. Ma już liście, cudny jest.
Jemu zdjęcie zrobię jutro.



____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Pawlus 21:15, 22 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007



____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies