Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój 4 arowy azyl...

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój 4 arowy azyl...

marba 10:45, 16 kwi 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Piękna wiosna u Ciebie, Basieńko. Białe szafirki "wypasione". Sasanki cudne i w pięknym kolorze. Dbasz o nie w jakiś szczególny sposób?
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
hanka_andrus 12:15, 16 kwi 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Iwo,spotkanie w miłym gronie, top lubię!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Pszczelarnia 12:18, 16 kwi 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
I co zrobisz z hiacyntami - będziesz je zasilać i wykopywać?

Piękna bogata Twoja wiosna. I zazdroszczę prac kompostowych, u mnie nie ruszony, teraz już poczeka na jesień.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
barbara_kraj... 20:41, 16 kwi 2018


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912

Haniu, i ja dziś odpuściłam ogrodowanie, bo do 10-tej kropiło, a że mokro było, to i robota żadna. Odpoczęłam, poczytałam, kryżówek kilka rozwiązałam.
Jutro ma być bez deszczu i nieco chłodniej, to robota żwawiej pójdzie.

____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
barbara_kraj... 20:56, 16 kwi 2018


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Ale fajne spotkanie, Iwonko! Szkoda, że tylko wirtualne.

A szafirki w ub. roku były okazalsze. Obok rozrósł się kulnik sercowaty i mocno im zaszkodził. Usunęłam go sporo i w rezultacie szafirki będą miały się lepiej, tym bardziej, że je dobrze zasilę kompostem, a może nawet gnojówką z pokrzyw.

Fotka ubiegłoroczna
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
barbara_kraj... 21:05, 16 kwi 2018


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
marba napisał(a)
Piękna wiosna u Ciebie, Basieńko. Białe szafirki "wypasione". Sasanki cudne i w pięknym kolorze. Dbasz o nie w jakiś szczególny sposób?

Basiu, dzięki za pochwałę.
O sasanki wcale się nie troszczę, no może o marną kępkę białej i czerwonej, bo jakoś słabo sobie dają radę. Natomiast pozostałe sieją się bardzo, co mnie denerwuje, bo pokazują się w różnych miejscach, niekoniecznie pasujących do pozostałych roślin. Młode siewki można przesadzać, starszych nie, bo mając palowy korzeń bardzo chorują i wypadają.
Sasankom potrzeba słońca i przepusczalnej gleby.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
barbara_kraj... 21:34, 16 kwi 2018


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Pszczelarnia napisał(a)
I co zrobisz z hiacyntami - będziesz je zasilać i wykopywać?

Piękna bogata Twoja wiosna. I zazdroszczę prac kompostowych, u mnie nie ruszony, teraz już poczeka na jesień.

Hiacynty powinny być zasilone kompostem lub nawozem zasobnym w potas już na początku ich startu. Ja się spóźniłam. Trochę nadrobię, bo póki nie zaschną liście, cebule zgromadzą dodatkowy zapas materiału na odbudowę.
Do tej pory cebul nie wykopywałam (rosną dwa lata) a ponieważ widzę, że zmniejsza się kwiatostan, zrobię to w czerwcu gdy liście zaczną zasychać.
Optymalna temperatura przechowywania cebul wynosi 25 st. C.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
paniprzyroda 21:46, 16 kwi 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Jak zawsze nieocenione porady. Znaczy się można szafirkom podać teraz nawozu. Twoje białe piękne. Basiu, a co byś zrobiła: mam w pojemniku od ubiegłego sezonu wszystkie resztki z gnojówek roślinnych i zdaje się obornik jakiś też tam był. Czasem wody napadało Breja gęsta, bąblowała w te ciepłe dni. Można rozcieńczyć i podlewać teraz rośliny?
____________________
Dwa ogrody
Krys 21:58, 16 kwi 2018


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Basiu piekną masz wiosne tak kolorową,podziwiam rarytasiki u Ciebie
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
barbara_kraj... 22:21, 16 kwi 2018


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
paniprzyroda napisał(a)
Jak zawsze nieocenione porady. Znaczy się można szafirkom podać teraz nawozu. Twoje białe piękne. Basiu, a co byś zrobiła: mam w pojemniku od ubiegłego sezonu wszystkie resztki z gnojówek roślinnych i zdaje się obornik jakiś też tam był. Czasem wody napadało Breja gęsta, bąblowała w te ciepłe dni. Można rozcieńczyć i podlewać teraz rośliny?


Mariolo -

Bogata jesteś w te naturalne zasoby! Oczywiście, rozcieńcz i podlewaj wszystkie cebulowe, róże też!
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies