Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W kamiennym kręgu od początku

Pokaż wątki Pokaż posty

W kamiennym kręgu od początku

Agatorek 00:42, 23 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Ładnie Cię przysypało przez weekend
Fajny ten duszek!
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Pszczelarnia 13:12, 23 lis 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
GorAna napisał(a)

Lwie paszcze wyhodował mój Mały gość z Ukrainy. Nasiona przysłała mu babcia z Włoch.
Teraz jak dostały mrozu to zrobiły się czarne, więc chyba nie przezimują.
Zasiał tam wszystko co tylko ma nasiona; czarnobrywcy(turki), kosmosy, marchew, lawendę, kukurydzę, żyto, sałatę, rzodkiewkę


Z Ogrodnikiem wiąże się zabawna historia. Rabata na której działa ogrodowo jest w trakcie powstawania. Ma być trawiasto-astrowa.
Stoję kiedyś przed rzeczoną rabatą i dumam jakie tetrisy poczynię by wszystko grało. Ogrodnik obserwuje mnie z okna....puka w szybę i woła....pani Anna ty nie kombinuj.....
Pokładałam się ze śmiechu, bo powtórzył dokładnie moje słowa, które słyszy kiedy zapędza się w rabaty i zbiera namiętnie nasiona
Rasowy Ogrodnik



Aniu, przesympatyczny ten Mały Ogrodnik - słuchaj się go (nie kombinuj). Przeczytałam w specjalistycznych książkach o tym, że złocienie (chryzantemy) najlepiej rozmnażać, pobierając sadzonki z pędów wierzchołkowych , nie bocznych, oczywiście wiosną.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Napia 17:56, 27 lis 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
GorAna napisał(a)

Agnieszko dziękuję
Mam zamiar (jak los pozwoli) przyłożyć się w przyszłym roku i poprawić swoją pracę z koroną
W ogrodzie spokój pozorny....tam pod śniegiem aż szumią tulipany


Jak dla mnie korona to już teraz mistrzostwo świata i nie wiem, czy można by ją zrobić jeszcze lepiej
No tak - tulipany!!! Jak mogłam o nich nie pomyśleć! Przecież pod ziemią praca wre, mimo ze zimowa aura sugeruje spokój i ciszę
Serdeczności przesyłam, a co do aktualizacji, to zbieram się powolutku
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Alija 20:58, 27 lis 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
GorAna napisał(a)



Aniu, nieźle posypało u Ciebie, piękne zimowe obrazki, ja jednak wolę wyobrażać sobie Twoje śpiące tulipany,
które czekają na wiosnę.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
GorAna 11:32, 28 lis 2022


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Agatorek napisał(a)
Ładnie Cię przysypało przez weekend
Fajny ten duszek!

Już po śniegu
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
GorAna 11:37, 28 lis 2022


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Pszczelarnia napisał(a)



Aniu, przesympatyczny ten Mały Ogrodnik - słuchaj się go (nie kombinuj). Przeczytałam w specjalistycznych książkach o tym, że złocienie (chryzantemy) najlepiej rozmnażać, pobierając sadzonki z pędów wierzchołkowych , nie bocznych, oczywiście wiosną.


Ewciu, Ogrodnik rasowy, z wielkim zapałem.....ale żebym się go słuchała...sama siebie czasami nie słucham


To jego zagonek i lwie paszcze w dobrej kondycji



Złocienie Siostra wyhodowała właśnie z sadzonek pobranych na wiosnę.
Tak się ma ten różowy po śniegach.

____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
GorAna 11:39, 28 lis 2022


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Napia napisał(a)


Jak dla mnie korona to już teraz mistrzostwo świata i nie wiem, czy można by ją zrobić jeszcze lepiej
No tak - tulipany!!! Jak mogłam o nich nie pomyśleć! Przecież pod ziemią praca wre, mimo ze zimowa aura sugeruje spokój i ciszę
Serdeczności przesyłam, a co do aktualizacji, to zbieram się powolutku

Agnieszko tulipany pracują pod ziemią, ale dzisiaj wypatrzyłam przebiśniegi już nad ziemią.
Przyroda nie lubi stagnacji.
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
GorAna 11:42, 28 lis 2022


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Alija napisał(a)


Aniu, nieźle posypało u Ciebie, piękne zimowe obrazki, ja jednak wolę wyobrażać sobie Twoje śpiące tulipany,
które czekają na wiosnę.

Alicjo, po śniegu już nie ma śladu. Nawet teraz słonko przedarło się przez chmury. ńoce są jednak zimne, a ma być pod koniec tygodnia mroźno.
Teraz jest tak.
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
GorAna 11:43, 28 lis 2022


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Ostróżka wyszła zwycięsko po śnieżycy

____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
GorAna 11:46, 28 lis 2022


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Pierwszy raz zaznaczyłam nowe odmiany tulipanów. Zobaczę czy będą się zgadzać z etykietkami, czy pomyłki


Ta chryzantema też przetrwała śnieg
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies