Gdzie jesteś » Forum » Natura » Cztery łapki - zwierzęta domowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Cztery łapki - zwierzęta domowe

Roma 23:18, 11 paź 2011


Dołączył: 08 paź 2011
Posty: 23
Witam! To i ja przedstawię moją brygadę.
Dino-szef sfory prawie 4 letni bernuś który jest moim oczkiem w głowie.


Dino ze swoją mamą Bianką, która u nas jest od 2 lat, stan jej zdrowia nie pozwalał na pozostanie w hodowli



Poker, podobno ma 6 lat z tego 5 spędził w schronisku, do nas trafił w styczniu tego roku.

Miejsce w naszym domu 3 lata temu znalazła także Neska, najlepsza psijaciółka Dina.


ale to jeszcze nie wszystko. Od 2 miesięcy przebywa u nas 4 letnia sunia (Entlebucher) która szuka domu.

____________________
Miłego dnia życzę-Roma
Basiaw 10:53, 12 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Matko jedyna, Roma, szczerze podziwiam!
____________________
Nasz mały, zielony świat
Basiaw 11:20, 12 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
To może i ja przedstawię moją Sunię?
Nasza psia córka ma na imię Lunka, jest z nami niespełna 3 lata, przyniosłam ją marcu 2009 pod kurtką, malutkie czarne stworzenie.


Krótko potem postanowiliśmy powiększyć psie stado i do rodziny przybyła Jaga, szorstkowłosa suczka


Były słodkimi psimi siostrami



Niestety do czasu
Jaga wydawała sie poczciwym misiem, była taką przylepą a gdy zbliżała się do 2 urodzin zaczęła być bardzo zaczepna w stosunku do Luny, zaczęły się bójki a potem polała sie krew Gdy doszło do tego, że nie mogliśmy ich rozdzielić a potem zatamować krwi tryskającej z uszu Luny, zapadła koszmarna dla nas decyzja, szukamy domu dla Jagi. Nie szukaliśmy długo, psa myśliwskiego z papierami chętnie przyjął myśliwy a ja od tamtej pory mam kaca moralnego To stało się w kwietniu b.r. a ja ciągle mam wyrzuty sumienia, że skazałam dzieci i nas wszystkich na to wszystko niefrasobliwa decyzją wziecia drugiego psa
Teraz jest z nami sama Lunka.
____________________
Nasz mały, zielony świat
justi 13:16, 12 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Basiu mimo smutku uważam,że to była dobra decyzja.
W ostatnie święta u mnie w domu były 3 psy. Mój największy wiadomo, biały west mojego brata, a najmniejszy biedulek dopiero kupiony jako prezent dla rodzinki bratowej (niestety zachorował i zdechł już).
Największy ubaw był z tego, że mój duży pies podskakiwał i bał się chodzić obok małego żeby go nie nadepnąć, aż się czasami chował i uciekał, żeby mały się nie zbliżał. Jaka tolerancja
A biały to mała zadziora, skubnie czasem każdego.


Biedula stała i gapiła się zdziwiona
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
justi 13:19, 12 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Roma bernardyny piękne! Lubię duże psy. A jaki serducho wielkie masz dla Nich.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Basiaw 17:11, 12 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
justi napisał(a)
Basiu mimo smutku uważam,że to była dobra decyzja.


Dzięki Justynka za wyrozumiałość.
Ja mam kaca ze względu na emocje, jakie to wszystko wywołało zwłaszcza w nas, ludziach. Jaga jest psem tak lepiącym się do wszystkich, że gdy przyjechała po nią nowa rodzina ( w 6 osób po nią przyjechali) to jakby nas nie znała, szalała z nimi i poszła jak w dym. Gdybyśmy chcieli oddac Lunę, to wiem, że zrobilibyśmy jej wielką krzywdę, ona nas kocha i nam ufa, do obcych z trudem się przełamuje.
Zdecydowaliśmy, że Jaga jest na tyle młoda i ma taki charakter, że tonie powinna być dla niej duża trauma a dla Luny stanowiła zagrożenie. Po tym pogryzieniu do krwi psy się obchodziły z daleka, widać było wrogośc i strach, pewnie kwestią czasu byłoby następne pogryzienie a gdyby do tego doszło pod naszą nieobecność, to strach myśleć
Nie zmienia to faktu, że bardzo często komuś się wyrwie "A Jaga to by..."
____________________
Nasz mały, zielony świat
Gardenarium 09:27, 14 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Piękne piesy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zaga 19:36, 20 paź 2011


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
Piękne i kochane
To ja też pokażę swoje. Bila lubi czytać,polować i pozować






a to to małe bawić się w chowanego: )
____________________
Agata - Ogród Zagi
Gardenarium 15:44, 23 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
zaga napisał(a)

a to to małe bawić się w chowanego: )


Super zawodnik z niego, wsadź mu palec między pazury
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zaga 20:54, 23 paź 2011


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
, Nie ma szans, nie miałabym czym plewić
____________________
Agata - Ogród Zagi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies