Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne początki

giza 14:20, 07 lut 2013


Dołączył: 06 lut 2013
Posty: 494
Dziękuję
A wklejanie z boku strony zdjęć nie działa ( czy tylko u mnie?). za kazdym razem wyswietla się " program internet explorer przestał działać"... No nic, poczekam na męża, może on cos wymysli ...
____________________
Trudne początki- w ogrodzie gizy
Gardenarium 14:27, 07 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ale zdolna bestyja z Ciebie, szybko się uwinęłaś
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:28, 07 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Google Chrome wgraj i będzie dobrze. wczoraj Krichu miał problem i wyszło mu z Chrome.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
giza 14:36, 07 lut 2013


Dołączył: 06 lut 2013
Posty: 494
Jeej, zezarłam juz z nerwów całe opakowanie ciastek. A miała być dieta
Dobrze, instaluję, zobaczymy efekty
Dziekuję!
____________________
Trudne początki- w ogrodzie gizy
giza 15:14, 07 lut 2013


Dołączył: 06 lut 2013
Posty: 494
No, jednak mimo google chrome muszę sie polubić z ImageShackiem, trudno ...
Kolejna fotka, początek tegorocznej zimy, widok z tyłu domu. Jak widać, jest tu jeszcze duuużo do zrobienia.To "koło" na trawniku zostało po baseniku dzieciecym. Planuję w tym miejscu( skoro trawa i tak się " wyżarła" małą altankę
][/img][
____________________
Trudne początki- w ogrodzie gizy
giza 15:36, 07 lut 2013


Dołączył: 06 lut 2013
Posty: 494
Tak wygląda wejscie do domu. Postawiłam roslinki, ale i tak denerwuje mnie ogólna " betonowość" , której winowajca jest szara kostka .... Może macie pomysły,sposoby jak rozweselić, "ocieplić" to miejsce?Bardzo ważne- ściana przy której stoi ławeczka to pólnoc, nigdy nie dociera tu słońce. Może dobrym rowiazaniem byłoby poustawianie różnego rodzaju/ wysokosci donic ? Ale co oprócz funkii mogłabym dać do pełnego cienia?


[/img]

/img]
____________________
Trudne początki- w ogrodzie gizy
giza 10:44, 08 lut 2013


Dołączył: 06 lut 2013
Posty: 494
Wpadłam na pomysł, żeby "wydłubać " część kostek betonowych i zastąpić je... trawnikiem.
Wokół domu dać opaskę z kamyków( Na zdjęciu " to białe" przy ławeczce"), ławeczkę przesunąć w stronę drzwi, za nią na ścianie ( wystawa północna ) umiescić kratkę z bluszczem. Róg obok ławeczki wykończyć kamyczkami , na rogu ściany może jakiegos iglaka na pniu?
Na pewno cos tu muszę zmienić. Dać te pasy trawnikowe w geometrycznym- prostokątnym kształcie czy zakończyć jakoś łagodnie, " falą"? Ot, zagwostka...

/img]
____________________
Trudne początki- w ogrodzie gizy
giza 11:37, 08 lut 2013


Dołączył: 06 lut 2013
Posty: 494
I opaska ciagnełaby sie do tarasu, obok opaski sciezka z kostki ( tej samej co na podjeździe, betonowej- niestety :/)
Tu- widok z boku ( ściana przy wirtualnej, narysowanej na poprzednimzdjeciu "kuli na pniu"

/img]
____________________
Trudne początki- w ogrodzie gizy
giza 11:45, 08 lut 2013


Dołączył: 06 lut 2013
Posty: 494
Ach, powinnam na początku wkleić pogladowy rzut domu.U mnie od ściany frontowej do ogrodzenia jest mniej niż na tym zdjęciu- dokładnie 6 metrów

/img]
____________________
Trudne początki- w ogrodzie gizy
giza 19:39, 08 lut 2013


Dołączył: 06 lut 2013
Posty: 494
Hmm, no dobra.
Nie zrażona brakiem zainteresowania brnę dalej.
Dwa lata temu, na początku "ogrodowej przygody" kupiłam w sklepie ogrodniczym kwiatka. Sprzedajaca nie znała nazwy(?!)i własciwosci roslinki( czy jednoroczne, czy bylinka). Jedyne, co o niej wiedziała, to to, że szybko rosnie. I faktycznie, w ciagu sezonu cuuudnie zarosła mi pergolę.
Lecz, jak sie okazało nastepnej wiosny, byliną nie była
Czy ktoś zna jej nazwę?Będę wdzięczna!
[/b]
[/img]
P.S. Proszę nie patrzeć na datę na zdjeciu, foty z tegorocznej zimy tez maja ta datę
____________________
Trudne początki- w ogrodzie gizy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies