Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne początki

zbigniew_gazda 11:32, 09 lut 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Cześć Giza. Jak będziesz pokazywać u siebie że coś się dzieje to i będą goście he he he. Bardzo ładny domek masz. Co do podjazdu - to zależy jakie spełnia zadanie . Jak na nim trzeba nawracać samochodem to musi taki być. Może wystarczy zostawić tylko 2 pasy z kostki na przejazd do garażu a reszta trawka ?
Wtedy pomiędzy drzwiami garażowymi a schodami coś posadzić , no i wzdłuż ściany też. Jeżeli to północna strona to Rh , hortensje . Powodzenia !!!
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
giza 11:38, 09 lut 2013


Dołączył: 06 lut 2013
Posty: 494
jotka napisał(a)

Hmm, no dobra.
Nie zrażona brakiem zainteresowania brnę dalej.

Czy ktoś zna jej nazwę?Będę wdzięczna!
[/b]
[/img]


Witaj ten brak zainteresowania to tylko na początku

Jeśli chodzi o roślinke to jest to jaśmin, który niestety nie zimuje w gruncie. Tez go miałam i ... wiadomo. Ale to wina domorosłych sprzedawców kwiatków, którzy albo nie wiedza albo nie chcą udzielać rzetelnych wiadomości.
Mam pierwszą radę dla Ciebie - na taras kupuj większe donice, będą lepiej wyglądały, bo maleńkie giną na tle domku
pozdrawiam



Witaj
O rany, na prawdę jaśmin? Kurczę, no w życiu bym nie przypuszczała.... Hm, widać, sporo nauki przede mną...
Dziekuję Ci bardzo za rady i pomoc
____________________
Trudne początki- w ogrodzie gizy
giza 11:43, 09 lut 2013


Dołączył: 06 lut 2013
Posty: 494
zbigniew_gazda napisał(a)
Cześć Giza. Jak będziesz pokazywać u siebie że coś się dzieje to i będą goście he he he. Bardzo ładny domek masz. Co do podjazdu - to zależy jakie spełnia zadanie . Jak na nim trzeba nawracać samochodem to musi taki być. Może wystarczy zostawić tylko 2 pasy z kostki na przejazd do garażu a reszta trawka ?
Wtedy pomiędzy drzwiami garażowymi a schodami coś posadzić , no i wzdłuż ściany też. Jeżeli to północna strona to Rh , hortensje . Powodzenia !!!



Cześć Zbyszku
I Tobie dziękuję za atencję
Nie, nie, samochodem na podjeździe się nie da nawrócić, mozna albo wjechać do garazu albo zjechać na lewo i ustawic auto ukośnie poza podjazdem ( na razie tam jest piach..)
Nie wiedziałam, że rh mogą rosnąć w kompletnym cieniu...Na prawdę?
Dziękuję i zapraszam częściej ( póki co nic sie u mnie nie dzieje, bo " i zima i kasy ni ma " , ale mam nadzieję wiosną zacząć działać)
____________________
Trudne początki- w ogrodzie gizy
giza 11:50, 09 lut 2013


Dołączył: 06 lut 2013
Posty: 494
Kasiek napisał(a)
Fajowe to zdjecie,widzisz Giza Ty sie na roslinkach znasz,po imieniu im walisz a ze mna to jest tak ze...to rododendron i to tez rododendron,to tulipan... Aaaa znam jeszcze pokrzywe i dzikie ziola,bo troche jestem taka czarownica z ksiezyca


Ale za to jaka atrakcyjna ta czarownica Też bym tak chciała
Na matke 20-sto latki ni w ząb nie wygladasz...
Przekonałam się( fakt, że ze zdziwieniem niejakim),że Ci co nazw nie znaja moga mieć nie mniej atrakcyjne zakątki u siebie przed domem ( znajoma sąsiadka mnie oświeciła oswiadczywszy z kompletną szczeroscią, że nazw nie zna a jak mi ogród pokazała, to...oniemiałam)
____________________
Trudne początki- w ogrodzie gizy
Kasiek 12:03, 09 lut 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
No...tu sie pruje,tam sie pruje,tu wystaje,tam brakuje...bardzo atrakcyjnie
Kupowalam rosliny ktore wpadly mi w oko,nie zwazajac na nazwy...teraz musze to troche uporzadkowac,ale jak u wszystkich-duzo pracy w ogrodzie,tylko cieszy Zachwycily mnie rh,lubie hosty,kwiaty biale...choc nie wiem czemu wiekszosc jest w moim ogrodku rozowa Pomylka ogrodnika czy ...tak mialo byc
____________________
Bawarka
Gosiniak 12:30, 09 lut 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Witaj, na początek chciałam pochwalić, ładnie się zaczęło, ale na pewno prędko się nie skończy- jeśli złapałaś bakcyla
Przy domu koniecznie kilka większych donic w nich mogą być bukszpany- ogrodowiskowa konieczność hosty o ktrórych wspomniałaś, hortensje ogrodowe- wiele osób na forum hoduje je w donicach na zimę w garażu- pewność kwitnienia, w gruncie często przemarzają, żurawki, niecierpki itd.
Chcesz usunąć część kostki, ja w zeszłym roku to robiłam- żebyś nie szukała u mnie od strony 31 się akcja zaczyna, tyle że u mnie rabatki powstały, warto też zajrzeć do wątku Nieszki- (jeszcze hobby czy już uzależnienie) ona właśnie planuje takie zmiany
Pozdrawiam cieplutko i będę zaglądać
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
jotka 13:01, 09 lut 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
O daszku nad tarasem napisałam Ci u siebie
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
giza 13:54, 09 lut 2013


Dołączył: 06 lut 2013
Posty: 494
Gosiniak napisał(a)

Chcesz usunąć część kostki, ja w zeszłym roku to robiłam- żebyś nie szukała u mnie od strony 31 się akcja zaczyna, tyle że u mnie rabatki powstały, warto też zajrzeć do wątku Nieszki- (jeszcze hobby czy już uzależnienie) ona właśnie planuje takie zmiany
Pozdrawiam cieplutko i będę zaglądać


Witaj, och..to pędzę prędko na ta 31. stronę! Dziękuję i do zobaczenia
____________________
Trudne początki- w ogrodzie gizy
giza 14:32, 09 lut 2013


Dołączył: 06 lut 2013
Posty: 494
Oswieciło mnie co do " betoniarni" czyli podjazdu. Dzięki Tobie Goziniak'u Dziękuję!
A gdybym tak dorobiła murek( al/a donicę), na równi z podestem , w niej umiesciła słup drewniany ( połaczony kratownicami drobnymi podbitka tak, by stworzyły a'la daszek) a po nim bluszcz, natomiast wokół słup w ziemi hosty lub bukszpaniki?



____________________
Trudne początki- w ogrodzie gizy
nieszka 14:38, 09 lut 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Witaj!
Gosia Ci poleciła odszukanie mojego wątku ze względu na usuwanie kostki a ja Cię sama pierwsza znalazłam
Też mam podobny problem, zbyt betonowo, ale już się z nim rozprawiłam - w sensie mam już projekt za pomocą przemiłych koleżanek ogordowiskowych
A u Ciebie może tak?
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies