Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Liliowo i kolorowo:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Liliowo i kolorowo:)

greg66 19:21, 24 wrz 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4564
Danusiu ten zebrinus to ile jest kęp, jedna? czy więcej.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Urszulla 19:48, 24 wrz 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21802
danuta_szwajcer napisał(a)
Teraz piekna pogoda po tej suszy letniej, troche strat mam, najbardziej ucierpiały azalie, pomimo podlewania, duzo dziur mam po bukszpanach wiec zimą musze wymyslic co dosadzic a za wiele juz nie chce bo ciezko mam obrobic to co już mam, sil i zdrowia ubywa niestety a klimat tez sie zmienia. Teraz czeka nas jeszcze podcięcie sosen, śmieca i dużo suchych gałęzi.
Jeszcze kolorowo a zeby było i liliowo to też dosadziłam juz co dostałam i jeszcze wiosną dokupie.







Po moich bukszpanach nie widać że je ćma zjadała nic nie robię w ogrodzie i mój kręgosłup odpoczywa. Jeszcze jedno lub dwa koszenia. Z owoców są tylko jabłka i też mam na nie sposób. Nie przemęczam się ogrodowo. Rośliny same rosną, na szczęście
Róże w tym sezonie cieszą chyba lepiej w drugim kwitnieniu, albo takie złudne wrażenie trawy są zawsze niezawodne- czy susza czy deszcz

Twoje obrazki jak zawsze piękne a piszesz o bałaganie....oj oszukujesz nas
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Dorota123 20:32, 24 wrz 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
danuta_szwajcer napisał(a)








Miejsce do spacerowania fajne, też byliśmy z mężem w niedzielę nad wodą w naszej miejscowości. Pokopalniany zbiornik jest duży, ale niestety nie da się przy nim spacerować, a szkoda. Dobrze, że chociaż w jednym miejscu wycięte zostały krzaki i teraz jest odsłonięty. Zachody słońca są tam na prawdę piękne, no i jak drzewa zmieniają szatę na tą bardziej kolorową wtedy jest tam jak w bajce.
Świetną czapeczkę ma ten lampionik, taki niespotykany. W ogrodzie masz bardzo ładną jesienną szatę.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
danuta_szwajcer 11:48, 29 wrz 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Ania111 napisał(a)
Witam Danusiu ,

Twoje lilie i liliowce są cudowne .
Mam kilka ,
posadzone w tym sezonie więc nie za bardzo jej czym się pochwalić ,

Pozdrawiam , będę tu zaglądać aby nacieszyć się Twoimi cudami


Ciesze się, że zajrzałaś do mnie, co do lilii to cos mi większość chyba nornice zjadły ale już mam nowe miejsca gdzie będe sadzić na wiosne bo wszystkie bukszpany mi cma zjadła Niestety musiałam wszystkie wykopać.
Teraz juz jesiennie sie robi ale w promieniach słońca lubie tę pore i ogród, mam dużo kolorów jesieni ale to tak jeszcze ciut pozniej jak pogoda pozwoli
No i kroluja marcinki a tych mam dużo jak i floksow
Pozdrawiam






____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 11:55, 29 wrz 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
marba napisał(a)
Danusiu, piękny weekend w pięknym miejscu. Gdzie to?
Twój ogród w jesiennej odsłonie zachwyca, jak zawsze.


Basiu to 5km od domu, z uwagi, że mieszkam w smogu niestety to budują u nas tężnie i powstają takie piękne miejsca i bardzo dobrze.
Jesien słoneczną lubie i coraz bardziej już widać po liściach. Teraz swoje pięc minut ma winobluszcz.




____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 12:05, 29 wrz 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
greg66 napisał(a)
Danusiu ten zebrinus to ile jest kęp, jedna? czy więcej.


Grzesiu JEDNA, jak chcesz posadzić to dużo miejsca wokół zostawiaj, innym trawą też, mam problem by rozdzielic czy wykopać. Zaczyna mi zagłuszać rodek bo obok rośnie. Jak pogoda dopisze to zakwitnie jeszcze bo już ma pąki, rok temu też pierwszy raz zakwitł. Po posadzeniu nie za bardzo mi przybierał na masie az w koncu się rozbujał
Odpowiadam z opoznieniem ale jakos sprawy zawodowe mnie pochneły i ciągle gonie czas a siły już nie te. Pozdrawiam serdecznie





____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 12:10, 29 wrz 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Urszulla napisał(a)


Po moich bukszpanach nie widać że je ćma zjadała nic nie robię w ogrodzie i mój kręgosłup odpoczywa. Jeszcze jedno lub dwa koszenia. Z owoców są tylko jabłka i też mam na nie sposób. Nie przemęczam się ogrodowo. Rośliny same rosną, na szczęście
Róże w tym sezonie cieszą chyba lepiej w drugim kwitnieniu, albo takie złudne wrażenie trawy są zawsze niezawodne- czy susza czy deszcz

Twoje obrazki jak zawsze piękne a piszesz o bałaganie....oj oszukujesz nas


Tez mam jeszcze koszenie to i liscie pozbieram po drodze a wiatry mają być to mi tego troche od sasiadów nawieje Tez juz malo działam, trawy u mnie i susza dała popalić, żadna rozplenica mi nie zakwitła. Azalie widze kolejne będą do wykopania bo suche Róze u mnie jeszcze tyle pąków mają mam nadzieje, że ich nie przymrozi za szybko. Pięknie kwitną jeszcze sezonowe. Bardzo lubie pelargonie angielskie i nawet teraz mają jeszcze bardziej intesywniejszy kolor.



Lubie ten rozchodnik w kolorze jasnym liliowym






____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 12:31, 29 wrz 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Dorota123 napisał(a)
Miejsce do spacerowania fajne, też byliśmy z mężem w niedzielę nad wodą w naszej miejscowości. Pokopalniany zbiornik jest duży, ale niestety nie da się przy nim spacerować, a szkoda. Dobrze, że chociaż w jednym miejscu wycięte zostały krzaki i teraz jest odsłonięty. Zachody słońca są tam na prawdę piękne, no i jak drzewa zmieniają szatę na tą bardziej kolorową wtedy jest tam jak w bajce.
Świetną czapeczkę ma ten lampionik, taki niespotykany. W ogrodzie masz bardzo ładną jesienną szatę.


Ciesze się, że sie podoba, teraz faktycznie jest zielono i kolorowo i z kazdym dniem coraz bardziej przybiera kolory jesieni, ktore od pewnego czasu jak jest slonecznie bardzo lubie. Lampion też bardzo lubie i w dodatku to prezent od Ani "ogrodowiskowej" Pozdrawiam serdecznie
Lubie się pobawić aparatem a w jesienne poranki jest dobre światło














____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 12:36, 29 wrz 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632



____________________
Liliowo i kolorowo:)
Milka 05:51, 01 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Danusiu jest pięknie, kolor goni kolor. Winobluszcz ma swoje 5 minut, jarzy i cieszy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies