Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Naturalny strumień, ciek wodny, rów w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Naturalny strumień, ciek wodny, rów w ogrodzie

Roocika 15:44, 17 gru 2017


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Zamelduję się z naszym ciekiem pewnie w przyszłym roku. Tylko, że nasz nie jest w sumie na naszej działce tylko przy naszej granicy. Ale chciałam wzmocnić brzegi roślinami, bo nam podmywa. Część cieku jest przy ogromnej skarpie naprzeciwko i tam jest taki fajny zakątek. Po postawieniu ogrodzenia będziemy decydować. Inspiracji tu jest mnóstwo.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gardenarium 17:33, 17 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Koniecznie coś zrób z tym, może być naprawdę ciekawa aranżacja i widoki z działki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Roocika 20:35, 17 gru 2017


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Tak myślę, ale ogrom pracy mnie naprawdę przeraża, a czasu i funduszy ciągle za mało. Ale meldować się będę, bo może ktoś coś podpowie i chociaż trochę będzie ładniejsza. W tym roku było bardzo dużo wody i obok podtopienia.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Kojak 10:16, 25 sty 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Stworzyłaś przepiękny zakątek wykorzystując walory działki, na nasze hobby pieniędzy, czasu do realizacji pomysłów zawsze jest za mało, ale jak mówi moja ciocia systematycznie małymi łyżeczkami ... i będzie jeszcze piękniej. A tak na marginesie to jesteś najlepszym przykładem, że inspiracja i podpowiedzi osób z forum potrafi zdziałać cuda. Pozdrawiam
____________________
TomekSosnowe zacisze
GreenPark 12:22, 13 lut 2018

Dołączył: 13 lut 2018
Posty: 15
Pomysł wydaje się ciekawy, ale jak to zrobić czy jak to wygląda w praktyce, trochę ciężko mi to sobie wyobrazić szczerze mówiąc.
Gardenarium 07:48, 14 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wystarczy wejść na zdjęcia na początku tego wątku i można to sobie wyobrazić, albo na wizytówkę Tamaryszka
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Waclaw 17:31, 15 lut 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gardenarium napisał(a)


Trzeba wiosną załozyć buty rybackie i pozbyć się tej mazi liściastej, posadzić w nurt też rośliny, potem będzie to jak w naturze, ale coś "musi zjadać" tę materię organiczną i oczywiście jej nadmiar trzeba usuwać.


a co "zjada" materię organiczną? W stawie mam jej nadmiar i gazy zabijają życie. Niestety nie mogę osuszyć stawu i wyczyścić. Może EMy? (Efektywne Mikroorganizmy).
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Gardenarium 17:51, 15 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Materię organiczną zjadają rośliny żarłoczne. Ale takiej masy już nic nie przerobi, staw się wypłyci i będzie zamierać życie biologiczne w stawie.

Trzeba go oczyścić.
Emy to nie do tego celu. Trochę pomoże, ale niestety sprawy nie załatwi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Waclaw 18:13, 15 lut 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Gardenarium napisał(a)
Materię organiczną zjadają rośliny żarłoczne. Ale takiej masy już nic nie przerobi, staw się wypłyci i będzie zamierać życie biologiczne w stawie.

Trzeba go oczyścić.
Emy to nie do tego celu. Trochę pomoże, ale niestety sprawy nie załatwi.


No tak, właściwie wiem o tym bo już długo szukam rozwiązania.
Dzisiaj trafiłem na wątek o ciekach. Jakże inspirujący!
Nakłady na osuszenie stawu i wyczyszczenie są jedną z przyczyn które wpływają na decyzję o sprzedaży. Staw jest JEDYNIE dekoracyjny z powodu złodziei. Takie inspiracje jak w wątku "Naturalny strumień, ciek wodny, rów w ogrodzie", miłe głosy forumowiczów mocno chwieją postanowieniami o sprzedaży.
Dziękuję za odpowiedź Szefowo.
Można na Panią liczyć
Pozdrawiam
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 22:43, 18 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
To i ja dołożę kawałek naszej przygody z rowem. Rów na naszej działce ma długość 25 metrów, płynie przez kilka miejscowości i od dwóch lat zmienia się po opadach w rwącą rzekę, która zalewa nam pół ogrodu mułem. Co roku trzeba było go pogłębiać i wybierać naniesiony muł(koszmarna robota, ogromny wysiłek i do tego co z nim robić?)zdecydowaliśmy utwardzić dno i podeprzeć brzegi by nie podmywała ich woda początkowo wyglądał podobnie jak to co widać na końcu, istny busz, pokrzywy, czarny, bez, maliny i samosiejki wiśni.


Jeden z brzegów jest o wiele wyższy i bardziej stromy niż drugi

trzeba było podeprzeć wyżej
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies