Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 11:35, 17 cze 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
paulina_ns napisał(a)
Ajjj Ajjj Ajjj Ajjj Boszeeeee jaką Ty masz artemis! u mnie mała nie jest, ale u Ciebie to już dała czadu po całości! I jeszcze te zestawienie z białą szałwią! No cudnie! nie no nie wchodzę już do Twojego ogrodu, bo w kompleksy przez Ciebie wpadam

Paulinka, atremis rzeczywiście dała czadu W ub roku mnie irytował jej nieregularny pokrój. W tym roku też jest taka, ale pomiędzy białą szałwią i liśćmi piwonii gubią się te nieregularności. I z białą szałwią ładnie się komponuje. Dziękuję za miłe słówka, a do kompleksów nie masz powodu, bo u Ciebie jest przepięknie

Buziaki

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 11:38, 17 cze 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
anka_ napisał(a)
Jolu a ile średnicy trzeba liczyć na Meidiland? Bo moje przyszły w piątek i nie wiem w jakiej odległości je posadzić...
Na fotce to jeden krzaczek czy kilka?


Gosia, pod brzozami mam 6 krzaczków. Ciężko powiedzieć ile jest na fotce, bo one włażą na siebie Strzelają batami na metr i więcej. Nie wiem jak Ty to masz zamiar sadzić, jeśli szpaler to na pewno z metr odległości powinien być.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 11:46, 17 cze 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
nicol21 napisał(a)
Szpaler z bonici porywa za serducho!!! Pięknie jest. Białe piwonie też dodają szyku ogrodowi. Ale widzę że wszysto pięknie bujneło w górę, i dobrze!

Ewelina, piwonie to ja kocham w każdym kolorze Ale ogólnie uważam, że białe kwiaty dodają szyku ogrodowi. Od Danusi się tego nauczyłam i coraz ostrożniej wprowadzam nowe kolory do ogrodu, bo widzę, że mnie później denerwują

Bonica w dużej ilości, w szpalerze fajnie wygląda. Ale teraz jej kwitnienie zgrało się z największymi upałami i szybko przekwitła. Jeszcze z tydzień i będę musiała ją całkowicie wyciąć.

To prawda, że wszystko mocno bujnęło. Najbardziej widzę to pod brzozami, a dopiero co pamiętam, jak je sadziłam. Chude patyczki, które ciężko było dopatrzeć na foto ... ech, czas...ten czas..

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 11:48, 17 cze 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Kawa napisał(a)
Joluś bonica szaleje!!! piękna jest w ty szpalerze
chyba teraz u ciebie najbarwniej ją lubie

Kami, bonica ma teraz swoje "pięć minut" Ale jeszcze chwila i po niej. Wyląduje na kompoście wraz z kocimiętką, i będę na nie obie czekać do września.. by mieć wiosenną jesień w ogrodzie


Buziaki zostawiam
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 11:55, 17 cze 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Atena napisał(a)
No nie, chwilę mnie nie było a u Joli taki buszzzz się zrobił że nie do wiary. Cudownie, cudnie, wspaniale !!! Twoje róże powalają a ja myślałam że to moje są jakieś wielkie Ja nie wiem jak Ty to robisz że wszystko tak rośnie jak szalone. Widzę na zdjęciach u Ciebie dużo takich niskich trawek na podsadzenie pierwszej linii czy mogłabyś mi coś polecić sprawdzonego ? Będę wdzięczna Pozdrawiam ze wzgórza


Hehe, no w niektórych miejscach owszem owszem, buszowato się zrobiło Dziękuję za miłe słówka

Co do niskich trawek, obecnie najbardziej bym poleciła seslerię jesienną. Mam ją od ub roku, to ta przed hortensjami. W tym roku jeszcze jej dosadziłam. No i hacone. Delikatna, zwiewna. Całkiem inna niż seleria. A i jeszcze rozlpenicę polecam bardzo. Wygląda ślicznie od końcówki kwietnia do zimy.
A i w zimie zdobi ogród..Ale nie jest taka znowu niska

Macham kolorowo

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 11:59, 17 cze 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
lutroja napisał(a)
Boże, jak pięknie u ciebie ,róże powalają na kolana !

Bardzo dziękuję za przemiłe słówka
Rzeczywiście, przez chwilę róże bardzo przyciągały wzrok. Obecnie bonica w fazie przekwitania, munstead wood już bez kwiatków, przygotowuje się do drugiego kwitnienia, atremis i meidiland wciąż w formie, a larisa dopiero się zbiera. Za moment ustąpią miejsca hortensjom i jeżówkom

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 12:00, 17 cze 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
lutroja napisał(a)
czy twoje piwonie to drzewiaste są ?

Nie, nie mam ani jednej piwonii drzewiastej.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 12:00, 17 cze 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Pszczelarnia napisał(a)

Bo to stara późna odmiana piwonii Elsa Sass

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 12:04, 17 cze 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Pszczelarnia napisał(a)
Las ostróżek - kocham. Jesteś pewna, że przy Larisie to nie szkodnik powoduje przełamanie pąków kwiatowych? Urwij i zobacz w środku czy nie ma tunelu.


Ewusia, las ostróżek też kocham, tylko mi białe wygninęły Jeden tylko krzaczek się ostał, a miałam trzy wielkie!! No tak to już z tymi roślinami jest, zawsze są jakieś straty.

Co do larissy - jestem pewna, że to nie szkodnik, tylko jej kaprysy. Ona tak miała od zawsze. Tylko na początku myślałam, że to ja coś jej robię nie tak, za mało odżywiam, za mało podlewam... ale później doczytałam, że to nie moja wina. "Ten typ tak ma" i tyle. Cześć pąków zrzuca i trzeba się do tego przyzwyczaić.

Końcówkę ostróżek zostawiam
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 12:06, 17 cze 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
iwka napisał(a)
ja chyba sobie kupię jakąś różę
no i białą szałwię oczywiście

Kupuj Iwcia Ciekawa jestem na co się zdecydujesz, skoro użyłaś liczby pojedynczej
Ciężki wybór... bo co jedna to piękniejsza

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies