Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 09:00, 10 cze 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
nicol21 napisał(a)
Super te MW wyglądają. Ale chyba z różowymi to pasowac nie będą? wiesz - w nóżki np pnących? Pytam bo ojciec z tych "jak róża to tylko czerwona" a chce u nich pobawić się w rabatki.

Tak, MW w tym roku na bogato Już powoli kończą pierwsze mocne tłoczenie, muszę je prysnąć na plamistość i podkarmić, bo liczę na to, że mi będą umilać dni do jesieni Myślę, że nie będą pasowały z innymi różowymi. MW sama jest gwiazdą, potrzebuje tylko oprawy, która jeszcze podkreśli jej piękno. Na pewno ze zwiewnymi trawami albo jakąś delikatną bylinką będzie wyglądać pięknie.

Dzisiejsza poranna ,,,, for YOU
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 09:07, 10 cze 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Magleska napisał(a)
Zakochałam się w takich obrazkach cudne
Muszę poszukać im miejsca u siebie

Madzia, poszukaj jej miejsca, bo jest śliczna. I wspaniale pachnie
Ale w tej chwili MW już na drugim planie. Obecnie królową jest BONICA!!




Pozdrawiam niedzielnie
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 09:17, 10 cze 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
frezja napisał(a)
MW prześliczna i ta trawka, jako tło...duet doskonały.

Ewusia, jako tło ma Morning Lighta. Okazało się jednak, że ML posadziłam za blisko róży no i bałam się, że będzie za mocno zacieniał MW. Myślałam o przesadzeniu, ale wybrałam drogę na skróty. Wzięłam sekator i przycięłam ... miskanta Hehe, Polak potrafi!!

Zostawiam kolejną różyczkę, z życzeniami miłego dnia


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 09:25, 10 cze 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
KasiaBawaria napisał(a)
Mam identyczne piwonie- i biala i rozowa. Tylko mnie po kilku latach wkurzaja. Maja tyle kwiatow, ze doslownie sie lamia. Poza tym tak szybko przekwitaja. W te upaly kwitly tylko kilka dni a potem wszedzie lezaly ich platki.

Kasia, ja piwonie kocham wciąż Białe rzeczywiście miały w tym roku mnóstwo kwiatów, dlatego już wcześniej podparłam krzak delikatną podporą i dosyć się nie pokładała. Przekwitłe kwiaty obcinam na bieżąco sekatorem, żeby nie śmieciły po ogrodzie. A dzięki temu kolejne pąki miały więcej miejsca i kwitną do dziś.

Zostawiam różyczki Pod brzozami szaleje malutka Meidiland.
Malutka różyczka - wielka miłość

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 09:44, 10 cze 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Marzenaka napisał(a)
Jola, mam pytanie. Co twoim zdaniem lepsze na szpaler róż? Bonica czy Larissa? Która dłużej kwitnie? Która ma bledszy róż?


Marzenka, odpowiedź dla mnie jest jednoznaczna: BONICA

Larisa może i ma piękniejsze, subtelniejsze kwiaty. Ale jak dla mnie ma też wady. Główną jej wadą jest zrzucanie pąków kwiatowych, co mnie ewidentnie wkurza. Zobacz, już zaczyna:

Ma też tendencję do wypuszczania takich wielkich pędów, które wyglądają jak kwiatowe, ale są puste.
To bardzo rozczarowuje..

Kwiaty dopiero zaczynają się pojawiać (nie patrzymy na kratkę, tylko na rabatę):


Po ścięciu zakwitnie jeszcze raz, ale już słabiej. Bonica kwitnie równie mocno za drugim razem. W ub roku celowo ją przetrzymałam, aż cała przekwitła, ciachnęłam mocno, podkarmiłam i kwitła do zimy.

W kolorze obie są bardzo podobne, może larissa leciutko bledsza.




Pomimo większej subtelności i piękniejszych kwiatów na szpaler wybrałabym bonicę.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
anka_ 10:41, 10 cze 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
jolka napisał(a)
Malutka różyczka - wielka miłość
Cudowna... Cieszę się, że dzięki forum mam i ja... od 2 dni... I mam nadzieję, że zakocham się w niej równie mocno jak ty Jolu.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
dominika_ 14:46, 10 cze 2018


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Cudownie te różanki wyglądają
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
jolka 16:04, 10 cze 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
anka_ napisał(a)
Cudowna... Cieszę się, że dzięki forum mam i ja... od 2 dni... I mam nadzieję, że zakocham się w niej równie mocno jak ty Jolu.


Myślę, że będziesz zadowolona To słodka malutka różyczka i niezmordowana
Pozostając w jasnej tonacji, zostawiam anabell, jako zapowiedź sezonu hortensjowego

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 16:13, 10 cze 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
dominika_ napisał(a)
Cudownie te różanki wyglądają

Dzięki Domi Pięknie wyglądają, szkoda że tak szybko przemijają

Ostróżki zostawiam



Bzyki mają ucztę
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 16:18, 10 cze 2018


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Kurcze... miałam dużo białych ostróżek to mi jeden krzak został.
Ubolewam nad tym, bo białe najbardziej lubiłam. Mus rozmnożyć
A w tzw. międzyczasie inne ostróżkowe kolorki
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies