Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

JoannA 23:11, 07 lut 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
paniprzyroda napisał(a)
Joasiu, cudowne klimaty przywołujesz, jak miło popatrzeć.

Dziękuję
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 23:18, 07 lut 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Annak napisał(a)
Joasiu, jestem i podziwiam. Dziękuję za zdjęcia, żurawki są piękne i rzeczywiście liście wielobarwne. A jakie dorodne, ale to już zależy od gleby, ogrodniczki i dbałości Gratuluję, wpisuję sobie na listę, może jeszcze ze dwie odmiany wybiorę jako rezerwę
pozdrawiam serdecznie

U mnie wszystkie żurawki rosną bezproblemowo, dzielę je (rozmnażam) co 2-3 lata. Jeśli chcesz mogę wiosną zrobić dla Ciebie sadzonki. Inne roślinki też się pewnie znajdą.
Gdybyś miała ochotę obejrzeć roślinki na żywo to zapraszam do mnie wiosną. Mamy do siebie całkiem blisko, a przy okazji może jakieś zakupy zrobisz w pobliskich szkółkach.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
BKosimkArt 07:04, 08 lut 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Ooo jak pięknie Joasiu! Ale mi się u Ciebie podoba...
A żurawka to chyba ta co mi dawałaś? Świetna jest, mam nadzieję że w tym roku się rozrośnie...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
anka_ 07:41, 08 lut 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
JoannA napisał(a)
... a przy okazji może jakieś zakupy zrobisz w pobliskich szkółkach.
Joanno a wiesz może kiedy otwierają sezon w tej twojej ulubionej szkółce? Bo potrzebuję cisów kolumnowych, takich jak kupowałaś. I choin.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Annak 09:29, 08 lut 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
JoannA napisał(a)

U mnie wszystkie żurawki rosną bezproblemowo, dzielę je (rozmnażam) co 2-3 lata. Jeśli chcesz mogę wiosną zrobić dla Ciebie sadzonki. Inne roślinki też się pewnie znajdą.
Gdybyś miała ochotę obejrzeć roślinki na żywo to zapraszam do mnie wiosną. Mamy do siebie całkiem blisko, a przy okazji może jakieś zakupy zrobisz w pobliskich szkółkach.

Joasiu, chętnie skorzystam i z zaoferowanych sadzonek i z namiarów na szkółki Jak już wielokrotnie pisałam jestem początkująca i "zielona" w kwestiach ogrodowych, dlatego m.in. zależy mi na zakupach w realu. Ponieważ na mojej działce zastałam wyłącznie drzewa i to głównie tuje, to wszystkie ozdobne muszę kupić, więc każdy dar przyjmę z wdzięcznością.
Będziemy w kontakcie, mam nadzieję, więc się umówimy.
Tymczasem zapraszam w wolnej chwili do komentowania naszych (Ewy)poczynań w planowaniu.
pozdrawiam
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Dorota123 19:51, 08 lut 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ja nie Ania, ale widoczki bardzo mi się spodobały.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
JoannA 19:54, 08 lut 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
BKosimkArt napisał(a)
Ooo jak pięknie Joasiu! Ale mi się u Ciebie podoba...
A żurawka to chyba ta co mi dawałaś? Świetna jest, mam nadzieję że w tym roku się rozrośnie...

Dziękuję Basieńko
A żurawki ode mnie takie dostałaś. Równie twarde zawodniczki, szybko się rozrastają, ale nie znam odmiany.
Tu marmalade. Widać różnicę.

____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 19:58, 08 lut 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
anka_ napisał(a)
Joanno a wiesz może kiedy otwierają sezon w tej twojej ulubionej szkółce? Bo potrzebuję cisów kolumnowych, takich jak kupowałaś. I choin.

Narazie w tej szkółce cisza, ale jak tylko ruszy od razu dam cynk

____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
sylwia_slomc... 20:06, 08 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Śliczne obrazkiSzczególnie teraz jak wokół biało
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
JoannA 20:11, 08 lut 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Annak napisał(a)

Joasiu, chętnie skorzystam i z zaoferowanych sadzonek i z namiarów na szkółki Jak już wielokrotnie pisałam jestem początkująca i "zielona" w kwestiach ogrodowych, dlatego m.in. zależy mi na zakupach w realu. Ponieważ na mojej działce zastałam wyłącznie drzewa i to głównie tuje, to wszystkie ozdobne muszę kupić, więc każdy dar przyjmę z wdzięcznością.
Będziemy w kontakcie, mam nadzieję, więc się umówimy.
Tymczasem zapraszam w wolnej chwili do komentowania naszych (Ewy)poczynań w planowaniu.
pozdrawiam

Też tak myślę że roślinki najlepiej w realu obejrzeć bo zamawianie przez internet to często niewypał. Mam w pobliżu dobrze zaopatrzoną szkółkę z bylinami ale tam najlepiej wybrać się z gotową listą roślin więc skrzętnie notuj jakich roślin potrzebujesz.
Sadzonki żurawek masz jak w banku. Post wyżej zamieściłam zdjęcie innej żurawki. Też świetna odmiana.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies