Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

Gosiek33 07:23, 20 sie 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
JoannA napisał(a)

Przycinam całą. Łapię za czuprynę i przycinam na jeża. Po tygodniu zaczęła już wypuszczać nowe kłosy tylko już nie takie gęste.


Czy nie za późno? Najwyżej wypadnie jedna czy druga kępka i tak wiosną pełno siewek urośnie. Dzięki za podpowiedź
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
justynna500 23:15, 24 sie 2020

Dołączył: 05 sie 2014
Posty: 39
Przepiękne zdjecia zupełnie inna klasa:kolory, wyrazistośc. A ogród niespełnione pragnienia ...
Nowa12 21:00, 29 sie 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
A skąd bierzesz takie nowości z jeżówek? Masz jakieś tajne źródło?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
anabuko1 09:04, 31 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
JoannA napisał(a)

Gosiu to Pink Anabell NCHA2 o sztywniejszych łodygach. Jak przekwita robi się beżowa.

Świecąca trawka to rozplenica Hameln Gold.
Stipę poczochrańca przycięłam i dlatego mało widoczna na zdjęciach, ale widać ją w głębi rabaty, po lewej stronie na zacytowanym przez Ciebie zdjęciu. Na innych rabatach też jej pełno. Siewek niezliczone ilości.
Chcesz sadzonki hakonechloa macra że znanego zródła?
Zbierz nasiona nachyłka bo on jednoroczny.

Na tąką Anabelkę to i ja mam chęć.
Bo moja stara mnie już denerwuje,
Małe kwiaty i pokładające się
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 23:42, 03 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
JoannA napisał(a)
Jeżówek czas
Moje ulubione Delicious Nugat







Joanna witam

Kiedyś byłam u ciebie ale już nie pamiętam. Wiesz jak to jest człowiek nie jest w stanie wszędzie być co chwilę.
Piękne masz jeżówki. Też w tym roku kupiłam prawie 100 szt Hania Anabell mnie zaraziła też ich ma dużo. Ona skądś sprowadziła ja tylko zapłaciłam i przywiozłam od niej. Ma piękny ogród.

Kupiłam delicious Nugat 24 szt bo tak wyszło z palet. Już wysadzilam ale prawdopodobnie za gęsto trudno będę przesadzać.
Jeżeli będą kwitnąć tak jak u ciebie to się cieszę. Od czegoś trzeba zacząć. Prawie wszystkie maluchy w tym roku kwitły lub jeszcze kwitną.
Czy ty coś robisz aby się tak krzewily.
Pomijając jeżówki masz bardzo ładny kwiecisty ogród. Też dążę do tego ale czy mi się uda.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
JoannA 13:53, 18 paź 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Gosiek33 napisał(a)


Czy nie za późno? Najwyżej wypadnie jedna czy druga kępka i tak wiosną pełno siewek urośnie. Dzięki za podpowiedź

Dokładnie tak Gosiu
Jak padną to młodych siewek mnóstwo w ogrodzie więc nie żal ciąć.
Paskudna pogoda, pada i zimno na dworze aż się chce chce nosa z domu wychylić.
Taki śliczny koteczek zamieszkał u nas w ogrodzie i muszę pomyśleć jak pomóc mu przetrwać zimę. Straszny pieszczoch z niego.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 13:58, 18 paź 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
justynna500 napisał(a)
Przepiękne zdjecia zupełnie inna klasa:kolory, wyrazistośc. A ogród niespełnione pragnienia ...

Buziaki Justyniu
Gotowa do sadzenia róż?
Klon gwiazdorzy

____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 14:01, 18 paź 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
anabuko1 napisał(a)

Na tąką Anabelkę to i ja mam chęć.
Bo moja stara mnie już denerwuje,
Małe kwiaty i pokładające się

Ja jestem zadowolona z tej anabelki. Jak ją gdieś spotkasz Aniu to koniecznie kupuj.
Tak wygląda dzisiaj po tygodniowych ulewach.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 14:09, 18 paź 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
ElzbietaFranka napisał(a)




Joanna witam

Kiedyś byłam u ciebie ale już nie pamiętam. Wiesz jak to jest człowiek nie jest w stanie wszędzie być co chwilę.
Piękne masz jeżówki. Też w tym roku kupiłam prawie 100 szt Hania Anabell mnie zaraziła też ich ma dużo. Ona skądś sprowadziła ja tylko zapłaciłam i przywiozłam od niej. Ma piękny ogród.

Kupiłam delicious Nugat 24 szt bo tak wyszło z palet. Już wysadzilam ale prawdopodobnie za gęsto trudno będę przesadzać.
Jeżeli będą kwitnąć tak jak u ciebie to się cieszę. Od czegoś trzeba zacząć. Prawie wszystkie maluchy w tym roku kwitły lub jeszcze kwitną.
Czy ty coś robisz aby się tak krzewily.
Pomijając jeżówki masz bardzo ładny kwiecisty ogród. Też dążę do tego ale czy mi się uda.

Pozdrawiam

Elu,
jeżówki mamy z tego samego źródła.
Nugat to bardzo dobra odmiana, silnie się krzewi i długo kwitnie.
Jeżówki sadzę w mojej rodzimej (gliniastej) ziemi. W każdy dołek sypię własny kompost i przerobiony obornik koński. Nawoże dopiero w następnym roku obornikiem granulowanym owczym. Do końca sezonu już nie zasilam zadnym nawozem tylko woda.
W tym roku sadzonki były słabsze więc na efekt trzeba poczekać d przyszłego roku. Moje zakwitły latem, ale były znacznie słabsze od sadzonek z ubiegłego roku.
Przy takiej ilości zakupionych sadzonek za rok i u Ciebie będzie kwieciście.
Pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 17:45, 18 paź 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
W przerwach między opadami zrobiłam parę zdjęć jesiennego ogrodu.
Taki widoczek z jadalni. Całkowicie osłoniłam się od sąsiadów
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies