Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw

JoannA 13:01, 02 kwi 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
eda napisał(a)
Ojej maluszek z kociakiem ale słodko fajnie że jesteś

Maluszek uwielbia kocurki, ale tylko jeden od pierwszych dni nie odchodzi od Wojtusia na krok. I czuwa nad jego spokojnym snem.
Ten drugi zachowuje trochę dystans, ale nigdy do starć nie doszło.
Staram się zaglądać Edytko, ale jak widać kiepsko mi to wychodzi
Pozdrawiam

____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 13:20, 02 kwi 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Sonka napisał(a)
Joasiu a ja cierpliwie czekam na nowe foty, bo przecież ogród dojrzewa i się zmienia, więc czekam na nowe odkrycia.

Krysiu,
Narazie ogarniam ogród po zimie bo bajzel straszny. A od dwóch dni leje i zimnica straszna aż strach z domu wychodzić.
Kiepska ta wiosna u mnie i czekam aż ogród się zazieleni.
Nawet krokusy już przekwitły bo kilka nocek z przymrozkami je załatwiły.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Makao 19:41, 02 kwi 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4119
JoannA napisał(a)

I jak tu nadrobić te zdjęcia jak czasu ciągle brak.
Jak pogoda w miarę ładna to biegnę do ogrodu bo mocno opóźniona jestem w pracach porządkowych.
A jak zimnica taka jak dzisiaj to nawet nosa za drzwi nie wychylam bo jakieś chorobsko mnie męczy od dłuższego czasu. Kaszlę jak gruźlik.

Popij przez kilka dni wywar z pietruszki. Korzenie i natkę razem, zalej wodą by przykryło i pogotuj z 15 min. Osłódź miodem. Rób taki wywar przez 3 dni a potem czekaj na efekty.
Wychłodziłaś sobie organizm więc płuca chcą się pozbyć tego zimna.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
eda 20:37, 02 kwi 2023


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Nic się nie martw my wszyscy lub większość z doskoku zaglądamy dobrze, że zawsze trafi się taka chwila, że się zajrzy i pocieszy oko tu i tam razem czekamy na ciepełko i sposobność fajnie że jesteś buziaczki
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Agatorek 09:14, 03 kwi 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
U nas też zimno, ale po świętach pogoda ma się poprawić .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Sonka 09:37, 03 kwi 2023


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2251
Joanno, ja jestem też bardzo wrażliwa, bardzo szybko sie przeziębiam, trochę zmarznę, lub mnie zawieje i choroba gotowa. Ostatnio koleżanka lekarka mi poleciła Esberitox N i po raz pierwszy udało mi się nie zachorować. Jak czuję, ze coś się zaczyna albo zmarzłam biorę te tabletki i przechodzi, są na bazie roślinnej.Można też je zażywać jako lek uodparniający.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
zawitka 09:18, 05 kwi 2023


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Jest nazwa ciemiernika .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
April 09:43, 05 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
JoannA napisał(a)



Świetne kolorystyczne połączenie tych żurawek i krokusów. Szkoda że nie mogę odgapić bo krokusy by mi w półcieniu wcale się nie otwierały. Pomyślę nad inną roślinką tego typu Ale koniecznie w tych kolorach

____________________
April April podbija las Mazowsze
JoannA 19:48, 05 kwi 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Aprilku,
Kolor cebulowych to zawsze loteria, ale rzeczywiście wyglądają dość fajnie z tą zurawka. Dopiero teraz to widzę, wcześniej jakoś nie zwróciłam uwagi.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 20:01, 11 kwi 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Powoli wiosna wkracza i do mojego ogrodu co mnie ogromnie cieszy.
Pracy cały czas dużo, nie wiem kiedy się z tym wszystkim wyrobię, a jeszcze coś mnie podkusilo i jakieś zakupy roślinne poczyniłam.
Magnolia stellata w tym roku zakwitła troszkę później więc przymrozki ja oszczędziły.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies