Gdzie jesteś » Forum » Natura » Co to jest?

Pokaż wątki Pokaż posty

Co to jest?

monika 13:19, 14 paź 2010

Dołączył: 06 paź 2010
Posty: 2
Witam!
Chcę zapytać, co to za roślina?



Spotkałam ją rosnącą przy wiejskiej drodze.
____________________
Gardenarium 20:34, 15 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
To jest rdest japoński - Polygonum cuspidatum, bardzo szybko rośnie i trudno potem tę roślinę wytępić.
Podobna jest do bambusa jeśli chodzi o pędy. W necie sporo jest o jej właściwościach leczniczych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alinak 22:03, 27 paź 2010


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
widziałam kiedyś cały ogród wokół domu zarośnięty tym chwastem ,tak chwastem bo z nim walczyć to męka
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Emilianoparm... 08:46, 28 paź 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
Jakby mi na podwórku wyrósł taki pęd to bym zapłakał. Rdest ten to prawdziwy najeźdźca na wyspach brytyjskich. Można go ciąć, wykopywać, pryskać, podlewać kwasem i zazwyczaj wyrasta jeszcze większy. Młode pędy przejawiają niesamowita siłę i szybkość wzrostu często niszcząc alejki, mury, fundamenty nawet potrafi wkraść się do domu przez szczeliny w podłodze czy przy oknie. Dawno nie zgłębiałem tematu i nie mam aktualnych informacji na temat postępów w jego zwalczaniu. Myślę że Anglicy jakieś sposoby już znaleźli bo u nich to ogólnokrajowy problem i rząd jak i naukowcy ostro wzięli się do roboty.
Osobiście zamiast robić jemu zdjęcia wydałbym na niego wyrok śmierci bez możliwości apelacji wykonany od razu
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Gardenarium 12:02, 28 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
U mojej sąsiadki na szczęście z boku i trochę dalej rośnie na ulicy, ciągle go przycina i łamie. Drugi sąsiad pozbył się go przy pomocy koparki, po prostu z całą ziemią wykopał i wywióżł daleko, a w to miejsce nawiózł nowej ziemi. Jest spokój.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dana 21:39, 31 paź 2010

Dołączył: 15 paź 2010
Posty: 38
Witam.
Czy z kwitnącym na różowo (nie znam odmiany /gatunku ) też są takie same problemy ?
Właśnie taki mam posadzony ,rośnie bardzo powoli , i po przeczytaniu waszych opinii ......oj chyba go muszę usunąć ..
____________________
Ogród Dany
Gardenarium 23:07, 31 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ten rdest jest bardzo wysoki, wyższy od człowieka. Raczej Twój Ewo będzie niegroźny. Jak wysoki rośnie, a może masz zdjęcie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dana 19:17, 07 lis 2010

Dołączył: 15 paź 2010
Posty: 38
Mam nadzieje że mój jest autentyczną odm. o różowych kwiatach .
Rośnie drugi rok i ma ok 40-50 cm. o trzech odrostach ,
Fotki nie posiadam / latem '' minęłam'' a teraz bezlistny i nie ciekawy .
Co do ulistnienia to posiada/ł takie same j.w i dlatego mnie zaniepokoił .
____________________
Ogród Dany
ell 15:35, 03 maj 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Mówcie co chcecie ale ten rdest jest prześliczny. Naprzeciwko mojego domku rośnie i pięknie kwitnie co roku.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
majkel0326 20:37, 08 lut 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
A czy ktoś może wie co to za roślina (chodzi mi o te żółte kwiaty)? Rośnie u mnie od trzech lat,kwitnie prawie całe lato,jest bardzo wdzięczna.Tylko niestety nie znam jej nazwy Będę wdzięczna za podpowiedź.

____________________
Maja - Moje roślinki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies