Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach

Pola 20:23, 21 kwi 2013


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Alikia napisał(a)
Od poniedziałku przesadzam i dosłownie i w przenośni Przesadziłam brzozę i 2 modrzewie po ok. 3 metry wysokości i 5 skayrocketów podobnej wielkości - kręgosłup mi pada... nie mówię o 20 innych roślinach które zmieniły swoje miejsce bo ze względu na mniejsze gabaryty można powiedzieć ,że była to zabawa
Dzisiaj zakupiłam 7 cisów i posadziłam na frontowej rabacie - która jest oczywiście w przeróbce



Mam z nią problem bo są na niej 2 włazy do szamba i nie bardzo można ją sensownie obsadzić a poza tym jest dużo za duża ..

Cisy, super pomysł tylko troszkę bliżej siebie, wolno rosną więc jeśli chcesz szczelnej osłony to posadz gęściej, chyba że Ci nie zależy. Fajnie że mamy nową osobę na ogrodowisku. Kręgosłupek boli, oj boli ale mie martw się mnie też.....
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Selly 07:50, 22 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Łał, piękne cisy. A co planujesz jeszcze mieć na tej rabatce ?
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 09:24, 23 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
A pokaż wizualizację projektu Na pewno masz, co nie ?
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Alikia 09:45, 23 kwi 2013


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
Selly można powiedzieć ,że mam 5 wizualizacji nie jedną Główną mam w głowie bo ciągle coś zmieniam - nie umiem trzymać się planu bo w rzeczywistości jakoś inaczej mi się to widzi...
Raczej na pewno -( samo to stwierdzenie mówi samo za siebie) będą 2 różaneczniki po bokach trzmieliny szczepionej na pniu. Na pustym placu wysypanym kamykiem przed nimi będzie trawka konwalnik i coś jeszcze do niego nad czym właśnie się zastanawiam....
Nie wiem kiedy skończę bo oczywiście jestem ciągle w trakcie przesadzania a że robię to sama to mi się schodzi...
Jeszcze moja córcia złapała anginę i muszę dzielić czas pomiędzy..
Dziś jak zdążę to wkleję zdjęcie połowy innej rabaty bo mam zamiar ją dokończyć
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
Selly 11:37, 23 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Dobrze daj zdjęcie choć połowy rabaty. W końcu to połowa sukcesu !
No i możesz dać wszystkie 5 wersji projektowych rabaty z cisami . Ogłosimy casting na najładniejszą wersję Ja samozwańczo będę przewodniczącym jury
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Alikia 20:52, 26 kwi 2013


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
Kancików jeszcze brak i berberysy bez koloru ale niedługo myślę rabatka wypięknieje




____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
Selly 21:09, 26 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Fajna rabatka, ale nie potrafię rozpoznać , co na niej jest. Prosimy zatem o opis gatunków Piszesz, że wypięknieje, czy to znaczy , ze chcesz jeszcze coś dosadzać?
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Alikia 21:35, 26 kwi 2013


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
Na rabatce są berberysy, jeszcze bez koloru bo przesadzone i troszkę spowolniły... nie widać też dobrze trawki turzycy "jakiejśtam" bo zapomniałam nazwy i wierzba jest jeszcze mikra bo dosadzona by zasłonić słupek wodociągowy I oczywiście czekam na liście winobluszcza na siatce bo robi ładne tło dla całości
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
Alikia 21:38, 26 kwi 2013


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
Tu ta sama rabata tylko już w 2/3 swojej wielkości. Może po weekendzie majowym będzie w całości




____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
Selly 09:36, 27 kwi 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Alikia napisał(a)
Na rabatce są berberysy, jeszcze bez koloru bo przesadzone i troszkę spowolniły... nie widać też dobrze trawki turzycy "jakiejśtam" bo zapomniałam nazwy i wierzba jest jeszcze mikra bo dosadzona by zasłonić słupek wodociągowy I oczywiście czekam na liście winobluszcza na siatce bo robi ładne tło dla całości


okej- teraz widzę więcej . A to długie wysokie chyba jakieś jałowce, tak ?
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies