Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Margarete 17:12, 11 kwi 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
ren133 napisał(a)


Ja wczoraj z przyjemnością wsłuchiwałam się w rosnący trawnik tym bardziej, że zdążyłam z nawozem

PS Hacone ruszyła


Reniu cieszę się że pamiętasz o mnie - teraz, nie mam czym podjechać chwilowo ale za niedługo odezwę się to się umówimy dokładnie.
Ja z trawnikiem jeszcze nic nie robiłam, za dużo tej roboty na raz, nie wiem w co ręce włożyć

Wrzucę dla ciebie mój kwitnący wawrzynek Wilcze Łyko. To mocno trująca roślina ale śliczna wiosną i wcześnie bardzo kwitnie gdy wszystko dookoła jeszcze jest łyse, nawet jeszcze przed,forsycją więc za to ją lubię. Pozdrawiam wiosennie z wawrzynkiem
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 17:19, 11 kwi 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
AgataP napisał(a)


Popatrz Małgoś, jak nie wiele potrzeba - pierwsza nieśmiała zieleń, ciepły deszcz, zapach wilgoci, parująca ziemia i słonko... ptaki też się cieszą, latają z zapałem gniazdka wić i śpiewają, śpiewają... buziaki

Masz rację Agata - wiosna ta wczesna teraz jest taka energetyczna, zmienia nastawienie człowieka do życia i świata, wszystko rusza dookoła to i mnie chce się chcieć, to nic że wiek, że jakieś problemy - wiosna i słońce powoduje zmianę nastroju i to że się sama do siebie uśmiecham, naprawdę

Buziaki dla ciebie z szafirkami które już się powolutku pokazują - wiosna na całego

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 17:23, 11 kwi 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
kasja83 napisał(a)

U nas znów trochę za sucho-przydałaby się jakaś ożywcza ulewa.

No i co dotarł deszcz do was na południe ? U nas dziś chłodniej po tej burzy ale wszystko dostało przyśpieszenia....tulipanów na przykład wczoraj u mnie w ogóle nie było widać, same liścia a dziś już można rozpoznać kolor w pąkach.
Tu na przykład są Emperiory

To znaczy będą....za chwilę.
Pozdrawiam wiosennie
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 17:27, 11 kwi 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Anda napisał(a)
Mam czerwone i fioletowe sasanki, a nie mam bialych. Chyba powinnam sie skusic, tylko gdzie je posadzic

Anda mogę się podzielić białymi i wysłać po kwitnieniu do ciebie tylko czy przeżyją taką długą drogę....

Sasanki są śliczne i przed i w trakcie i po kwitnieniu jak pokaż ują te swoje owocostany - lubię je bardzo.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 17:34, 11 kwi 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
No to jeszcze kilka aktualnych meldunków fotograficznych o zaawansowaniu wiosny u mnie .
Wrzośce ruszyły



Narcyzy gdzieniegdzie też - o ile nie padły łupem nornic.....miałam ich całe kępy a zostały pojedyncze sztuki


Miodunka od Bogdzi goni resztkami sił - chyba jej coś u mnie nie pasuje albo miejsce jej złe wybrałam, no nie daje bidulka u mnie rady...stara się i nawet zakwitła Ala że sporej kępki pozostała reszteczka...


Magnolia Suzan już w blokach startowych a Piruette jeszcze śpi


____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Anda 17:41, 11 kwi 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Margarete napisał(a)

Anda mogę się podzielić białymi i wysłać po kwitnieniu do ciebie tylko czy przeżyją taką długą drogę....

Sasanki są śliczne i przed i w trakcie i po kwitnieniu jak pokaż ują te swoje owocostany - lubię je bardzo.


Dziekuje serdecznie, ale obawiam sie, ze nie przezyja. I z tych samych wzgledow raczej nie powinnam sie dzielic moimi czerwonymi, bo przyjechalyby wysuszone. Szkoda, ze jak w Star Treku nie mozna przenosic rzeczy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasya 17:51, 11 kwi 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42175
U ciebie tez sasanki szybkie
I runianka u mnie chyba nie kwitnie ...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Margarete 17:53, 11 kwi 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Kasya napisał(a)
U ciebie tez sasanki szybkie
I runianka u mnie chyba nie kwitnie ...

Ty u mnie a ja u ciebie w tym samym czasie
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Bogdzia 20:00, 11 kwi 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Małgos piękna wiosne pokazujesz, żonkile u mnie jeszcze nie kwitną , na razie tylko te drobne Tete a tete a duże w większosci jeszcze paków nie pokazały.Wawrzynek masz śliczny.Macham.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
JoannA 21:04, 11 kwi 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
U Ciebie wiosna bardziej zaawansowana Małgosiu. Cieszą to kwiatuszki, oj cieszą
U mnie susza, a deszczu nawet kropla nie spadła. Już biegam z konewką i wybiórczo podlewam roślinki.

____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies