Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Kasya 07:24, 16 paź 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41864
Margarete napisał(a)
A w związku z radością tego co widzimy to dziś jestem wcześniej niż zwykle i widzę w ogrodzie ? Widzę te same obrazki co wczoraj, tą samą jesień ale w słońcu a więc inaczej..... niewiele myśląc cap z aparat i.....znowu wrzucam do znudzenia te same ujęcia, ale te kolory....


Dziwna ta tegoroczna jesień. Mój jesion zawsze przebarwiał się cudnie ale na złoto a w tym roku na czerwono

Z kolei Green Carpet bywał ogniście czerwony, prawie pomarańczowy a w tym roku też jakiś taki ciemniejszy. Od czego to zależy? Od suchego lata czy od przymrozków i niskich temperatur nocą? Pojęcia nie mam.



O to właśnie chciałam u ciebie zobaczyć
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
AgataP 10:16, 16 paź 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Małgosia wiedziałam, że długo nie usiedzisz w domu. Piękna wycieczka, byłam w obu miejscach, ale Ryki jesienią... no ryczę z zazdrości normalnie.
Buziaki...
____________________
Z Pszenicznej...
yolka 14:35, 16 paź 2018


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Super jesienna wycieczka . Super fotki, świetnie wyglądasz, może to ten chabrowy, zawsze mówiłam że niebieskości to najpiękniejszy kolor na ziemi
Ogród jeszcze mało jesienny, ale to kwestia kilku dni i będzie złoto i purpura
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
yolka 14:42, 16 paź 2018


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Byłam zobaczyć Asi Bodziszka, piękny jest zapisałam nazwę, muszę nabyć
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Margarete 20:44, 16 paź 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Kasya napisał(a)
Alez ci zazdroszczę tych wypadów
Po takim naladowaniu pięknymi widokami jakos da sie dotrwać do wiosny

Właśnie taki mi cel przyświecał, żeby naładować baterie, zresetować mózg, nacieszyć się resztkami lata jesienią. W pracy mam coraz bardziej nerwowo, stres męczy a ja w tym roku takiego prawdziwego urlopu nie miałam więc takie "mikrourlopiki" jak ten ratują mi życie. I nie ważne że to tylko dwa i pół dnia, ważne że poza domem, że nacieszyć się można kolorami, widokami, że nie musisz jak co dzień kupować, gotować itd.
Pakujesz się, wyznaczasz cel i jedziesz....spanie w niedrogim pensjonacie, śniadanko podane, obiad w bistro, bez wielkiego zadęcia,pogaduchy wieczorne przy winku w klimatycznej knajpce przy świecach ( tym razem przy grzanym piwku kaźmierskim z goździkami i pomarańczą) i świat od razu wydaje się lepszy a problemy jakby mniej dotkliwe....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 20:45, 16 paź 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Kasya napisał(a)


O to właśnie chciałam u ciebie zobaczyć


Zapraszam częściej!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
GorAna 20:49, 16 paź 2018


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Małgosiu, wpadam na jesienne fotki, a widzę Cię na wojażach
Jesień w Twoim ogrodzie zjawiskowa, ale kazimierskie widoczki też cudne, byłam tam w ubiegłym roku
Ach ten klimacik....
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Margarete 21:06, 16 paź 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
AgataP napisał(a)
Małgosia wiedziałam, że długo nie usiedzisz w domu. Piękna wycieczka, byłam w obu miejscach, ale Ryki jesienią... no ryczę z zazdrości normalnie.
Buziaki...

Jest czego ryczeć... to fakt. Ogród Daglezja cudny o tej porze roku. Miskanty i w ogóle trawy zdominowały niższe piętro roślin a od góry drzewa w pysznych kolorach. Super!
Z bylinowych rabat wybijają się przebarwione hortensje, Marcinki w ostrych fioletach i trawy, trawy, trawy. A w tej cienistej części ogrodu, tam przy tym mostku na którym mamy fotkę latem, tam aż świeciły przebarwione na żółto liście wielkich host.
Niektóre miskanty miały już obcięte kłosy, szczególnie w tej części z kolekcją narodową. Byliśmy zdziwieni ale pan właściciel wyjaśnił że to z dbałości o czystość gatunków i porządek w tych rabatach. One się niektóre po prostu same tam wysiewają niekontrolowanie i chcąc tego uniknąć trzymają kłosy im tylko do pewnego momentu a potem ciachają. A że w tym roku cały cykl rozwoju roślin jest przyspieszony o co najmniej 3 tygodnie przez tę ciepłą pogodę i właściwie permanentne lato od kwietnia to i to cięcie kłosów też było szybsze. Niewiele było tych obciętych więc w całej masie traw nie razilo to jakoś specjalnie.
Cudne miejsce o każdej porze roku.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 21:11, 16 paź 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
yolka napisał(a)
Super jesienna wycieczka . Super fotki, świetnie wyglądasz, może to ten chabrowy, zawsze mówiłam że niebieskości to najpiękniejszy kolor na ziemi
Ogród jeszcze mało jesienny, ale to kwestia kilku dni i będzie złoto i purpura


Dziękuję za komplementy. Wiesz że coś w tym jest - masz rację
Wiesz że ja mam teraz taką fazę w życiu na kolor niebieski . Dużo ubrań a nawet bransoletki i apaszki kupuję ostatnio w różnych odcieniach niebieskiego, od grzecznego granatu po ostry chabrowy jak ten sweter na zdjęciach - i dobrze się czuję w tych kolorach.

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 21:13, 16 paź 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
yolka napisał(a)
Byłam zobaczyć Asi Bodziszka, piękny jest zapisałam nazwę, muszę nabyć

No ! Prawda że ładny. Ja też sobie go kupię, tym bardziej że z tego co pisze Asia bardzo długo kwitnie, do mrozów.
I ten kolor śliczny - od razu pomyślałam o tobie
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies