Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Margarete 20:59, 15 paź 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Miniony weekend słoneczny i ciepły spędziłam w plenerze. Szkoda by było nie wykorzystać takiej pogody i takich widoków...



Najpierw urokliwy Kazimierz Dolny nad Wisłą z jego uroczą architekturą i z.....niestety tłumem turystów. To miasto ma taki urok i czar i klimat że tam zawsze dużo odwiedzających. Cóż...trudno...i tak było pięknie. I te kolory wokół i ta letnia ale nie upalna pogoda -dało się chodzić, zaglądać do urokliwych knajpek, herbaciarni itp.


____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 21:12, 15 paź 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Okolice Kazimierza też świetne, w tym m.in. Wąwóz Korzeniowy Dół i do tego ruiny zamku w Janowcu po drugiej stronie Wisły ....no mnóstwo atrakcji...
Za mało czasu, za dużo do zobaczenia - jak zwykle. Ale to znak że jeszcze koniecznie muszę tam wrócić


A w drodze powrotnej arboretum/ogród pokazowy Daglezja w Rykach.
Byłam tam po raz drugi w życiu i to drugi w yum toku - bo pierwsza wizyta miała miejsce przy ogrodowiskowym spotkaniu u Gochy z Kolorowego Ogrodu do kapitalnego remontu - w tym roku w lipcu.
Ale miałam wrażenie że jestem teraz w zupełnie innym ogrodzie i trudno mi zdecydować która odsłona ładniejsza..





____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 21:37, 15 paź 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370




____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 21:41, 15 paź 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Narodowa kolekcja miskantów a więc o tej porze roku raj dla miłośników traw





____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 21:48, 15 paź 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ogród Daglezja zachęcał do odpoczynku i sycenia się tymi kolorami traw, drzew, hortensji,host... Spędziliśmy w nim nieprzyzwoicie długi czas i i dziwo byliśmy sami, nie było innych zwiedzających a sympatyczni właściciele pokazywali nam, objaśniali, tłumaczyli... Dziękuję bardzo Państwu właścicielom tą drogą za życzliwość

Oczywiście miałam niczego nie kupować ale...kupiłam jednego miskanta

Ma być kompaktowy, niewysoki a interesujący kolorystycznie - zobaczymy...
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
anabuko1 22:18, 15 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Hej Gosia!
O piękne wyjazdowe zdjęcia z urokliwą kobitką
I znajome widoki,Kazimierz,Janowiec,,,zawsze klimatyczne, ładne
A widzisz ja w tym arboretum/ogród pokazowy Dsglezja w Rykach- nie byłam jeszcze nigdy.
pozdrawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
paniprzyroda 22:33, 15 paź 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Małgosiu, świetna wycieczka, w dodatku rodzinna chyba Trawy świetne, ale jaki okaz astra, śliczny. I molinie wypatrzyłam Miskant pewnie czadowy będzie
____________________
Dwa ogrody
Margarete 23:13, 15 paź 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
anabuko1 napisał(a)
Hej Gosia!
O piękne wyjazdowe zdjęcia z urokliwą kobitką
I znajome widoki,Kazimierz,Janowiec,,,zawsze klimatyczne, ładne
A widzisz ja w tym arboretum/ogród pokazowy Dsglezja w Rykach- nie byłam jeszcze nigdy.
pozdrawiam

No coś ty Anka naprawdę ? Przecież to poniekąd wasze rejony. Może nie do końca Chełm ale na pewno masz bliżej do Ryk niż my
Musisz tam dotrzeć. Naprawdę warto
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 23:20, 15 paź 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
paniprzyroda napisał(a)
Małgosiu, świetna wycieczka, w dodatku rodzinna chyba Trawy świetne, ale jaki okaz astra, śliczny. I molinie wypatrzyłam Miskant pewnie czadowy będzie

Wycieczka fajna. Ta dziewczynka przy kogucie obok mnie na fotce to nie moja rodzina ale tam było tak tłoczno że jeden po drugiej odchodziły kolejne osoby i chciały się fotografować. Turystów było naprawdę wielu. Dobrze że baza przygotowana, pensjonat goni pensjonat a knajpka knajpkę. I dobrze bo pamiętam takie czasy w latach 90-tych kiedy na rynku w restauracji trzeba było polować na miejsca i stać nad głową jedzących jak kat.
W ogóle zmiany na plus, zakazu wjazdu aut, duże parkingi na obrzeżach miasteczka, trasy spacerowe piesze oraz objazdy elektrycznymi meleksami z przewodnikiem. A najładniej było rano wcześnie w niedzielę bo pusto
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Kasya 07:23, 16 paź 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41863
Alez ci zazdroszczę tych wypadów
Po takim naladowaniu pięknymi widokami jakos da sie dotrwać do wiosny
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies