Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Skrętnik - rozmnażanie skrętnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Skrętnik - rozmnażanie skrętnika

zawitka 08:58, 27 sie 2017


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
ja chyba mam to samo dostałam piękne sadzonki od Mireczki rosły fajnie i teraz padają ale ja myślę że przywlokłam chorobę ze storczykami .Storczyki wurzuciłam reszta mi też zaczyna chorować Pryskam na grzyba ale jak nie uratuję muszę wymienić ziemię nawet w sukulentach a resztę wywalić .Podarowałam zdrowego storczyka Sąsiadce ma wszystko zdrowe może choć jednego uratuję .Czeka mnie kwarantanna z zakupami i hodowlą kwiatów
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Ewaaa 17:37, 27 sie 2017


Dołączył: 26 sie 2017
Posty: 17
Uzyłam biosept, a 3 tygodnie temu substral do roslin kwitnacych przeciwgrzybowy. Nic innego nie dostałam w mojej miejscowości.
Co Pani używa za środki?
zawitka 09:27, 28 sie 2017


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
Ewaaa napisał(a)
Uzyłam biosept, a 3 tygodnie temu substral do roslin kwitnacych przeciwgrzybowy. Nic innego nie dostałam w mojej miejscowości.
Co Pani używa za środki?


Pierwszy raz użyłam Amistar 250 SC nie wiem jakie będą efekty Pozdrawiam Mówimy sobie po imieniu------Halina
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Ewaaa 20:58, 28 sie 2017


Dołączył: 26 sie 2017
Posty: 17
Ewa ☺
Szkoda że tylko my udzielamy się na forum.
A ten Twój środek na jakie choroby jest?
Dzięki że jesteś
zawitka 09:40, 29 sie 2017


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
Ewaaa napisał(a)
Ewa ☺
Szkoda że tylko my udzielamy się na forum.
A ten Twój środek na jakie choroby jest?
Dzięki że jesteś


Widocznie tylko my mamy trochę czasu.Poświęcam skrętnikom więcej czasu bo to moje pierwsze ale coś mi wygląda że kwarantanna będzie . Na grzyby ale jakie nie mogę odczytać bo ulotkę zalałam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
hankaandrus_44 09:47, 29 sie 2017


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Moja znajoma pisała, że na grzyby używa Rivanolu w płynie. Muszę kupić, bo to chyba najmniej inwazyjny środek. Moje skrętniki świeże, jeszcze grzybów nie pokazały, że mają, chociaż z sadzonkami mogły przyjść. I profilaktycznie trzeba pryskać. Najlepiej, żeby liście ani ogonki liściowe nie dotykały podłoża.
Na temat chorób się nie wypowiadam, bo jeszcze się nie znam.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Ewaaa 03:58, 30 sie 2017


Dołączył: 26 sie 2017
Posty: 17
Rivanol? ? To nie jest żółty płyn z apteki na rany?
I co z nim robi? Podlewa czy spryskuje? Rozcieńcza?
Dzieki za info
Ewaaa 04:01, 30 sie 2017


Dołączył: 26 sie 2017
Posty: 17
Jeszcze chciałam sie zapytać, jak uzyskujecie nasiona?
Mi kwiat zasycha zawsze z łodyga i nigdy tam nasion nie widziałam...
hankaandrus_44 07:12, 30 sie 2017


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Nasiona otrzymuje się przez zapylanie. Na skrętnikowej stronie chyba widziałam jak dobrać się do pylników i słupka./chyba u P.Kleszczyńskiego?/ To dość skomplikowana operacja i na razie tego nie próbuje. Czy samo się zapyla? Nie wiem.
W tej chwili nie mam na to czasu.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
ela75 22:55, 31 sie 2017


Dołączył: 04 mar 2016
Posty: 99
Ewaaa napisał(a)
Rivanol? ? To nie jest żółty płyn z apteki na rany?
I co z nim robi? Podlewa czy spryskuje? Rozcieńcza?
Dzieki za info


Rivanol stosujemy zapobiegawczo , jezeli roślina nie choruje, 1 tabletke rozpuszczamy w 1 l wody i podlewamy, jezeli roślina ma objawy choroby to sam rivanol nic nie pomoże, podlej wszystkie sadzonki Miedzianem 50 WP 2 gr/ 1 l. wody, możesz też zastosować Previcur, skrętnniki sa dosyć trudne w uprawie i często łapią chorby grzybowe szczególnie latem, dlatego profilaktycznie stosuje raz w miesiącu podlewanie Miedzianem
____________________
pozdrawiam elka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies