Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Stosowanie nawozu Rosahumus

Pokaż wątki Pokaż posty

Stosowanie nawozu Rosahumus

Kuba 08:05, 04 lut 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Witam wszystkich. Mam pytanie czym zasilić glebę, jeśli nie mam kompostu a chciałabym zastosować rosahumus- czy dobre jest połączenie rosahumusu i biohumusu, czy lepiej rosahumus i granulowany obornik, czy może jeszcze coś innego. Będę wdzięczna za podpowiedzi.
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Gardenarium 21:45, 04 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Każdy sposób jest dobry aby poprawić zdrowotność i żyzność gleby, wskazówki masz tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/295-jak-poprawic-zdrowotnosc-gleby-w-ogrodzie

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kuba 17:02, 05 lut 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Wszystko to prawda ale artykuł nie dal mi odpowiedzi na pytanie co zastosowac gdy nie mam kompostu a tym bardziej obornika. Dlatego zastanawiam się nad zastosowaniem tych dwóch preparatow ale nie wiem czy takie połączenie będzie się uzupelnialo czy będzie to po prostu jedno i to samo. No i chodzi mi o działania które mogę wykonać wiosną a nie jesienią
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Gardenarium 17:29, 05 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest tyle podpowiedzi nie tylko obornik i kompost, przeczytaj uważnie, skoszona trawa, liście.

Preparaty albo jeden albo drugi, naraz niekoniecznie. Wiosną możesz zakopać na grządkach zakupiona w workach próchnicę, ukorzeniacz.

Lanie Tych preparatów to wersja dla bogatych. I efektywność nigdy nie będzie taka jak materia organiczna. To trochę utopia, ja za bardzo nie wierzę w to. Wierzę w kompost. Kup kompost a nie preparaty.

Za 6 kg Rosahumusu za 250 zł, kupisz pewnie wywrotkę kompostu. A efekt dużo bardziej widoczny niż drogi płyn.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:52, 05 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja wiem tylko jedno, Rosahumusu nie rozdają za darmo, to ciężka kasa jest na ich efekt działania trzeba długo czekać, a kompost możesz wyprodukować sama nawet za płotem, albo w termokompostowniku, który schowasz w kącie ogrodu. Nic tak nie działa jak żywa materia organiczna.

Kup kompost, lub zrób kompost i tyle moich rad. Czytaj jak wzbogacać glebę, rób to a nie ładuj kasy w proszek czy butle czegoś co da efekt za kilka lat albo i nie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
waldek727 17:54, 05 lut 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Ewa.
O glebę w ogrodzie należy zadbać dwukierunkowo. Podstawą są składniki próchnicotwórcze takie jak obornik, kompost czy zielone nawozy. To jest środowisko w którym poza składnikami odżywczymi znajdują się również bakterie i grzyby które to przygotowują pokarm do bezpośredniego wchłonięcia go przez korzenie. Ponieważ nasze ogrody narażane są co roku na wpływ niekorzystnych, a czasami wręcz szkodliwych czynników zewnętrznych to powinniśmy kondycjonować glebę. Cennymi substancjami uzupełniającymi brakujące elementy są: biohumus, rosahumus czy skoncentrowany wyciąg z kompostu ANHK.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gardenarium 17:54, 05 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeszcze proste wyliczenie - za 250 zł czyli 6 kilo płynu masz 40 worków próchnicy kochana, rachunek jest prosty.

Albo 5 ton kompostu ślicznego jak "sałata".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ela_z 18:52, 05 lut 2015


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 712
Gardenarium napisał(a)
Jeszcze proste wyliczenie - za 250 zł czyli 6 kilo płynu masz 40 worków próchnicy kochana, rachunek jest prosty.

Albo 5 ton kompostu ślicznego jak "sałata".


Danusiu, napisz prosze gdzie kupujesz prochnice w mnie w Trojmiescie w ogrodniczych brak z kompostem tez jest problem
____________________
Ela - Mały ogródek Eli
Kuba 20:22, 05 lut 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
To już coś-dzięki. Czy dobrze rozumiem-próchnica jako substytut kompostu?
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Gardenarium 08:34, 06 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ela_z napisał(a)


Danusiu, napisz prosze gdzie kupujesz prochnice w mnie w Trojmiescie w ogrodniczych brak z kompostem tez jest problem


Kup kompostownik i rób sama. Kiedyś to robiono tak, kopano rowy i zakopywana wszystko co zbędne w ogrodzie i organiczne, na tym sadzono po roku warzywa. Ja nie jestem winna że nie ma, ja uświadamiam co powinno się stosować, ale sobie samobója niestety nie wbiję

Kompostownia jest w Tczewie, poszukaj w necie, ja znalazłam TCZEW
Ul. Czatkowska 8

Albo zamawiaj z Polski z transportem, w Warszawie jest na Marywilskiej 44. Dzwoń i zamawiaj albo rób sama.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies