Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bez/Lilak - Syringa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bez/Lilak - Syringa

Leida 22:11, 20 lut 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
ZbigniewG napisał(a)
Ewa to jest być może 'Charles Joly' ale to tylko gdybanie - zdobyczny od znajomych
zobaczyłem na kwitnieniu i wydarłem -to najlepsza metoda

Zbyszku, a co to znaczy, "wydarłem" - znasz jakąś dobrą metodę rozmnażania lilaków inną niż wykopywanie odrostów? Bo nie wszystkie odmiany te odrosty mają.

"Charles Joy" to może być to trzecie zdjęcia, ja jestem zachwycona tym piątym malinowo różowym lilakiem? Żadnego pomysłu co to za odmiana?
____________________
Hania
ZbigniewG 11:23, 21 lut 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8893
Hania "wydarłem" to znaczy postawiłem gościa w sytuacji bez wyjścia i szpadelkiem wykopałem kwitnący odrost

piąty to w 60% 'Charles Joly
40% zdjęć i opisów pod tą nazwą pokazuje coś innego
można szczepić ale jeszcze z lilakami nie próbowałem -chyba jednak lepiej kupować w maju kwitnące


poprawka
wgryzałem się mocno i chyba przewaga jest aktualnie po stronie 'Mrs Edward Harding' a 'Charles Joly faktycznie odcieniem "niebieskości" bardziej zbliżony do tego po lewej

potwierdza się że faceci odróżniają dwa kolory : ładny i brzydki
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Leida 18:18, 26 lut 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
Zbyszek , z tymi kolorami to chyba każdy ma problem, wiec nie narzekaj na facetów czyli siebie. A szczególnie na zdjęciach. Zobacz przykład: robione tym samym aparatem jedno za drugim tylko przy nieco innych ustawieniach a jaka różnica w odcieniach. A chyba najlepsze jest to, że w rzeczywistości jest jeszcze inny - Syringa "Reflexa"


A tego Charlsa Joly mam ( przynajmniej jako takiego go kupowałam) stąd tez wydaje mi się, że ten Twój na 3 zdjęciu kolorem najbardziej zbliżony do mojego. Jak już będziesz miał odrosty tego najprawdopodobniej"Mrs Edward Harding" to wybieram się do Ciebie na "wydarcie". Chociaż postaram się wcześniej go kupić to porównamy kolory i kształt kwiatków i płatków - czy to jest rzeczywiście on czy nie. Bo w moim typie.

Porównanie kolorów:


____________________
Hania
MiraR 08:47, 19 kwi 2015

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
Czy ma ktoś u siebie lilaka ottawskiego "Helen"? Jak jest z jego "pełazaniem" po ogrodzie? Daje liczne odrosty? W razie czego na jaką głębokość wkopać zapory wokół niego? Czy zwykłe krawężniki zakopane na równo z poziomem ziemi coś dadzą czy może za płytkie będą i szukać czegość głębszego? W szkółce sprzedano mi go jako miniaturę a ja doczytałam,że to będzie spory krzew dorastający do 3,5 metra.
____________________
ZbigniewG 12:37, 02 maj 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8893
NN druga zima pierwsze kwitnienie w tej chwili 0,6 m



____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 15:19, 06 maj 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8893
kolejna odsłona
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
safikey 15:21, 06 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Zbyszku,
ale ładnie Ci już kwitnie - rozwinięte kwiatostany wygląda jak dwukolorowe kwiaty

moje takie jeszcze malutkie mizerne, ale dopiero w ubiegłym roku po podziale posadzone


miłego dnia
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
ZbigniewG 14:40, 10 maj 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8893
Safikey przyjdzie i na nie pora


dzisiejsze








____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
safikey 16:57, 10 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
witam ,
czy pomożecie rozszyfrowac co to za choroba i jak ja wyleczyć?



mam 3 bzy, dwa zaczyna kwitnąc a ten jeden taki dziwnie pokręcony?



bardzo prosze o pomoc


____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Mazan 21:09, 10 maj 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Safikey

Mam pytania:
- czy liście mają ciemniejsze przebarwienia, czy to złudzenie optyczne,
- czy może są lekko srebrzyste?


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies