Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bez/Lilak - Syringa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bez/Lilak - Syringa

monisiapor 07:40, 12 mar 2018

Dołączył: 01 wrz 2017
Posty: 15
Mam pytanie czy z lilakiem dobrze będzie komponował się dereń biały?
Gardenarium 11:18, 12 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zależy jaki gatunek lub odmiana derenia i jaki kolor lilaka. Z fioletowym lilakiem będzie dobrze wyglądał dereń biały odmiany 'Aurea' o żółtych liściach.

Z dereniem 'Elegantissima" czy 'Ivory Halo. lu Sibirica Variegata będzie subtelnie wyglądał biały lilak. Lub lekko fioletowy.

Jeśli pytasz o coś, podawaj nieco więcej informacji, proszę.

Lilaków jest tyle odmian, że głowa mała. Dereni dużo mniej. Wszystko zależy także od tego co rośnie obok. Zdawkowe odpowiedzi i moje porady nie zawsze mają szansę być trafne, z powodu braku informacji
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monisiapor 15:25, 12 mar 2018

Dołączył: 01 wrz 2017
Posty: 15
Dziękuję za odpowiedź, chodziło mi o derenia Sibirica, a właśnie co do Lilaka zastanawiałam się z jakim kolorem, można go zestawić i czy nie będą sobie przeszkadzać.
Pinakolada 09:47, 04 kwi 2018


Dołączył: 03 mar 2014
Posty: 14
Dzień dobry
Ja mam pytnie odnośnie krasavitza moskwy. Posadziłam ją rok temu nie jest duża. Jeszcze nie kwitła.
Ma 2 pędy jeden rozgałęziony (mógłby być drzewkiem) i reszte mniejszych. Zastanawiam się się czy nie wyciąć tych mniejszych i nie prowadzić tylko jednego pędu.
Jak ona się rozrasta? czy jej tym nie skrzywdzę? Czy lepiej prowadzić w formie krzewistej?
____________________
dzika_roza 12:04, 24 kwi 2018


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
czy lilaki można podsadzać małymi okrągłymi tujami?
czy to dobre zestawienie czy raczej niewskazane?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
ZbigniewG 13:47, 24 kwi 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
Pinakolada wytnij i prowadź na niskie drzewko

nie rozrasta się zbyt mocno ale lilaki lepiej trzymać w formie drzewka


Dzika_róza a kto Ci zabroni jak się nie sprawdzi tuje możesz zawsze przesadzić, wskazane lilaki w formie drzewka bo będzie bałaganiarsko
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
dzika_roza 15:09, 24 kwi 2018


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577

a jak to zrobić żeby w formie drzewka prowadzić? czekać żeby trochę urosło, a potem wybrać jeden pieniek a resztę wyciąć?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
ZbigniewG 18:34, 24 kwi 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
im szybciej tym lepiej
przy wycinaniu odgarnij lekko ziemię (o ile wyrastają po powierzchnią) i wycinaj jak najbliżej
niektóre są uparte i wypuszczają długie odrosty
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
dzika_roza 19:12, 24 kwi 2018


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Dzieki
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
dzika_roza 20:02, 24 kwi 2018


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Jeszcze mam pytanie o lilaki szczepione na pniu.
Szukam Krasawicy Moskwy a w internecie pojawiaja mi sie tez okazy szczepione na pniu np 150 cm. To jaki on duzy urosnie?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies