Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Bez/Lilak - Syringa

Pokaż wątki Pokaż posty

Bez/Lilak - Syringa

safikey 09:05, 11 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Mazan napisał(a)
Safikey

Mam pytania:
- czy liście mają ciemniejsze przebarwienia, czy to złudzenie optyczne,
- czy może są lekko srebrzyste?


Pozdrawiam



sprawdziłam i liscie nie są ciemniejsze anie nie są srebrzyste, nawet lekko.
sa takie jakby lekko pozwijane w kulki .
podlałam wczoraj odzywka i zobaczę cozy uda sie to wyprowadzić na prostą
dam znać co się okaże za 2 tyg
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
ZbigniewG 19:51, 14 maj 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900




____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 23:14, 19 maj 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
z lilakami wcale jeszcze nie koniec





Ottawskie w pączkach NN i Miss Canada


Minuet ...............................................i powiedzmy ze zwisły -bo z aktualnymi nazwami trudno nadążyć

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 22:24, 31 maj 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
Miss Canada w kolejnych odsłonach
25.05


31.05

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
szksat 15:25, 21 cze 2015

Dołączył: 21 cze 2015
Posty: 24
Witajcie,

od jakiegoś już czasu zaczytuję się w Ogrodowisku i jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy, którą się dzielicie Dziękuję, że mogę korzystac z takiej skarbnicy Mam pytanie dotyczące lilaka. Kupiłam w tym roku chyba Krasavice Moskvy i nie mam pojęcia czym ją podsadzić - myślałam o hortensjach, bo bardzo mi się podobają, a pod nimi róże okrywowe. Bez chciałam posadzić w rogu działki i zrobić mu z czegoś obwódkę. Ale nie wiem, czy kwaśne wymagania hortensji nie zaszkodzą różom i lilakowi W jakiej odległości musiałabym wsadzić te hortensje od lilaka i róż, żeby sobie nie szkodziły? Duzo tych pytań, a miało być jedno
Gardenarium 08:16, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Hortensje są za duże dla lilaka. Lilak bardzo mocno wypija wodę i bezpośrednio pod nim hortensje się nie utrzymają, bo one potrzebują dużo wody.

Pod lilakiem posadź hosty, wbrew pozorom wytrzymują suszę. Oczywiście na początku trzeba mocno podlewać, ale potem. dadzą radę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
szksat 12:11, 08 lip 2015

Dołączył: 21 cze 2015
Posty: 24
Dziękuję serdecznie, Danusiu Na Ogrodowisko zawsze można liczyć. A czy perowskie dałyby radę pod lilakiem?
Gardenarium 12:30, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie pasuje moim zdaniem, lubi słońce a nie pod drzewa. No, chyba że będzie wystawała od południa, ale do lilaka nie pasuje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Filomena 10:31, 10 lis 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Zastanawiam się nad przesadzeniem ok.15-letniego lilaka. Nie ma prawie wcale odrostów, rośnie ładnie, nie chciałabym go stracić.
1. Czy takie wieloletnie lilaki przesadzają się bez kłopotów?
2. Czy po ewentualnym przesadzeniu lilaka należy dla równowagi przyciąć również koronę?

z góry dziękuję za odpowiedź
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Pszczelarnia 10:37, 10 lis 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Filomeno, jak wykopiesz w miarę z korzeniami to się przyjmie (lilaki mają kruche korzenie ale sporo i dość płytko wokoło - czyli kopać szerzej). Warto wziąć od niego patyk/gałąź i ją ukorzenić (na wypadek niepowodzenia). Przesadzałabym jednak na wiosnę dopiero i od razu skróciła mu gałęzie (wszystkie) albo zostawiła kilka - nie będzie kwitł ale wystartuje na nowo.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies