Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Janiny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Janiny

Janina 12:40, 01 wrz 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Kupiłam czerwonego pięciornika, pierwsze kwiatki miał czerwono-pomarańczowe a teraz kwitnie na żółto Może ma za dużo słońca, nie wiem czemu tak się przebarwił. Pozdrawiam Cię serdecznie.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
janina_zawada 16:20, 03 wrz 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Janinko , pięciorniki są na słońce u mnie rosną w słńcu i nie zmieniaja kolorów , najwięcej mam żółtych bo sama ich ukorzeniłam od tego

..

.

ten już tez ładnie wygląda







te mimo że rosną na słońcu nie zmieniają kolorów tylko w tym roku szybko przekwitają .. ..

U mnie zimno ,wieje i trochę popaduje , za sucho aby coś przesadzać ale odchodzi podlewanie , nawet takie malutkie kropienie daje więcej niż podlewanie ..

zaczynają kwitnąć jesienne kwiaty ..







dalie



pomarańczowy kosmos



różowy kosmos



aksamitki




i samosiejki cleomy
Nadal czekam aż porządnie popada bo mam jeszcze sporo do przesadzania a chciałabym aby się dobrze ukorzeniły przed zimą ..

____________________
Ogród Janiny Zapraszam
boguslawa_ma... 19:14, 03 wrz 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Ale masz dużo tych pięciornikówPozdrawiam
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
janina_zawada 07:57, 26 wrz 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Po drugiej stronie domu zrobiło się sporo miejsca do nowych nasadzeń ,więc teraz wszystko co mam tam przesadzam .. A zaczęło się od tego że nowe dwa nasze wilczurki zaczęły mi wykopywać wszystkie kwiaty na podwórku i aby ich nie zmarnować przesadzałam na nowe rabaty ..



i tak powstała nowa rabata z liliowcami i irysami , obok posadziłam cały rząd piwonii i kolorowej kapusty , obok posadzone są już tulipany ,hiacynty i żonkile .. Teraz czekam wiosny aby zobaczyć jak wszystko zakwitnie .. ..



miałam trochę kamieni i powstał nowy skalniak , na moich piaskach to na małe kwiaty dobre rozwiązanie bo przy kamieniach lepiej rosną ..





obok posadziłam jednoroczne aby nie było tak pusto .



lewkonie karłowate nawet ładnie mi powschodziły tylko nie wiem czy zdążą wydać nasionka



cleoma też ładnie kwitnie i zdobi ogród





kosmos tez widać z daleka

Teraz zaczynają kwitnąć dżelżany



a wrzosowisko zaczyna przybierać jesienne barwy

Próbuję dzielić większe kępy kwiatów i sadzić na nowe miejsca .. Powstała już rabata z trawami oraz rząd krzewów aby zasłaniał nowe nasadzenia od wiatrów .. Mam jeszcze do zrobienia rabatę z karłowatymi iglakami ale nie wiem czy mi się uda zrobić przed zimą ..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
boguslawa_ma... 15:58, 26 wrz 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
A gdzie ty poszłaś z tą rabatą za płot?Pozdrawiam
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
bogumila 17:32, 26 wrz 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Cleome posiałam po raz pierwszy w tym roku i muszę powiedzieć,że mnie zauroczyła.Pięknie u Ciebie wyrosła.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
janina_zawada 14:30, 27 wrz 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
U mnie cleome sama się rozsiewa ,, Ja za płotem mam jeszcze ze dwie działki na razie muszę się uporać z jedną pewnie ma ze 20 arów , już połowa zagospodarowana .. Pracuję w kratkę , wczoraj padało dzisiaj słoneczko ale pomału ubywa rabatek i sadzonek ..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
bogumila 08:37, 05 paź 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Jak i kiedy ukorzeniasz ciemierniki?Przez odkłady czy z sadzonek przez cięcie?Pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
janina_zawada 11:16, 05 paź 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Bogusiu u mnie nawet nie bardzo chcą rosnąć ciemierniki ,nawet ten cuchnący wypadł .. Z tego co wiem to one same się rozsiewają tylko trzeba nie poruszać wokół nich ziemi .. Dostałam właśnie takie dwie siewki od jednej z ogrodniczek z innego forum i teraz czekam aż zakwitnie ,, Obłożyłam je wokół kamieniami i podsypałam dobrej ziemi aby gdy spadną nasionka mieć siewki , może na wiosnę będą miały nasionka jak zakwitną ..
U mnie mróz wszystko zmroził zostały tylko rozchodniki duże , marcinki ,rudbekie i chryzantemy ..
Pomału wszystko wykopuję i chowam do piwnicy a ogród przygotowuję do zimy ..
Cebulowe też już wszystkie posadzone .. teraz czekam jak wszystko zakwitnie na wiosnę ..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
bogumila 11:35, 05 paź 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
janina_zawada napisał(a)
Bogusiu u mnie nawet nie bardzo chcą rosnąć ciemierniki ,nawet ten cuchnący wypadł .. Z tego co wiem to one same się rozsiewają tylko trzeba nie poruszać wokół nich ziemi .. Dostałam właśnie takie dwie siewki od jednej z ogrodniczek z innego forum i teraz czekam aż zakwitnie ,, Obłożyłam je wokół kamieniami i podsypałam dobrej ziemi aby gdy spadną nasionka mieć siewki , może na wiosnę będą miały nasionka jak zakwitną ..
U mnie mróz wszystko zmroził zostały tylko rozchodniki duże , marcinki ,rudbekie i chryzantemy ..
Pomału wszystko wykopuję i chowam do piwnicy a ogród przygotowuję do zimy ..
Cebulowe też już wszystkie posadzone .. teraz czekam jak wszystko zakwitnie na wiosnę ..
Też już prawie wszystko pochowałam do ziemi,donice opróżniłam,były już nieatrakcyjne,teraz rzadziej jeżdżę na moją zacienioną...zimno.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies