Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Janiny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Janiny

Anabell 19:55, 19 cze 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Róż ja nie mam. Ostróżki zawsze ładnie się prezentują. W tym roku rozsadziłam dużo ostróżek na nowej rabacie, są kolory niebieskie ciemne, fiolet i taka jak Twoja niebiesko sina innych kolorów nie ma. ale późno sadziłam rośliny wybiegły, kwitną ładnie ale położyły się od deszczu, będą ładne na drugi rok.
Niebieściutką mam w innym miejscu dawno kupiłam.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
janina_zawada 21:06, 19 cze 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
U mnie nawet same się rozsiewają i niedługo będą górować wszędzie w ogrodzie ,, Teraz będę chciała kupić nasionka pełnych ostróżek , może ktoś na forum będzie zbierał i sprzedawał ..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
janina_zawada 06:41, 24 cze 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Znowu dopadało a po ostatniej burzy dużo ostróżek mim o powiązania i innych kwiatów połamało . Dobrze że trochę ocalało . Za to w ogrodzie teraz kwitną goździki i dzwonki ..
mimo że je trochę pokiereszowało nadal ładnie kwitną .



moje najmniejsze dzwonki na skalniaku ..



dzwonek skupiony .



dzwonki dwuletnie wśród goździków ..



kolorowe goździki





zaczynają kwitnąć tawułki



mak pełny leży na ziemi ale już ma makówki to będą nasionka



pełnik chiński



przymiotno duże ..
Znowu mam mokro w ogrodzie , jednoroczne posadzone mocno zbite przez deszcz . Od rana będzie obchód ogrodu ze szpadlem aby przerobić rowki i woda sobie popłynie do rowu , chociaż i w nim pełno wody ale z górki szybko ubywa ....


____________________
Ogród Janiny Zapraszam
janina_zawada 16:44, 26 cze 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Znowu deszcz wygnał mnie do domu , W ogrodzie mokro ,nawet zastanawiam się nad pogłębieniem mojego jeziorka aby więcej wody do niego spływało ..



obok niego powstaje nowa rabatka na liliowce i irysy ,które musiałam wyciągać z wody



Dobrze że mam jeszcze sporo kompostu bo na moich piaskach to bardzo nic nie chce rosnąć .. ale zielsku nie przeszkadza ..



Mój wnusio Antoś pomaga mi w objadaniu truskawek



Antoś wśród róż ..









moje kwitnące róże



firletka z nachyłkiem



Kwitnące tawułki ..
Zaczynają kwitnąć też tawuły krzewiaste ..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
AgnieszkaW 16:55, 26 cze 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Dużo różnych bylinek masz Janinko u siebie w ogrodzie, przez to ogród jest taki kolorowy, energetyczny. Wnusio super i lubi truskawki prosto z krzaka, tak jak dawniej dzieci jadały. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
janina_zawada 16:13, 02 lip 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Sama też podjadam owoce z krzaków , nie pryskane więc można bez obawy ich podjadać .. Teraz czekamy na borówki bo malinki już po kilka się pokazują ..
Dzisiaj jest bardzo gorąco że trudno wytrzymać nawet pod lipką ,choć tam jest przeciąg i wiaterek ładnie chłodzi ale powietrze już jest tak nagrzane że nawet wiatr grzeje ..

zakwitły ostatnie kolory ostróżek





biała chyba wypadła bo nic nie widać ,może jednak uchowają się siewki bo w tamtym roku nie ścinałam jej kwiatów ..

Zaczyna się u mnie kwitnięcie tawułek ...












W tym roku chyba pogoda im odpowiada bo są śliczne ..









Krzewiaste też w tym roku ładnie się rozrosły i mają dużo kwiatów



____________________
Ogród Janiny Zapraszam
Betka 21:49, 02 lip 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Janinko ale u Ciebie kolorowo Tawułki są śliczne dzwonki i cała reszta też .Tawułki mam różowe i białe ale widzę że są też czerwone śliczne
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
boguslawa_ma... 21:58, 02 lip 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Piękne tuwałki i tyle kolorów,pozdrawiam
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
janina_zawada 06:19, 03 lip 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Beatko i Bogusiu jak kwitną to są śliczne ale teraz myślę o ich przycinaniu jak okwitną , chyba muszę kupić sobie nożyce akumulatorowe aby palce odpoczęły przy przycinaniu .
Nareszcie jest aż za gorąco i znowu mało przebywam w ogrodzie bo straszny upał ale przynajmniej ziemia podeschła .. Nawet pod lipką trudno wysiedzieć bo też gorąco i posłuchać brzęczenia pszczół a jaki zapach od lip rozchodzi się po podwórku , miodowy .. Nie wiadomo kiedy zleciało pół roku ,czy tylko mnie ten czas tak szybko umyka ??? . Nadal podnoszę rabatki i poprawiam rowki aby mnie znowu nie zaskoczyła woda , lepiej niech stoi na trawniku ..
Zaczynają kwitnąć dalie ,na razie karłowate ...





lilie tez zaczynają pokazywać swoje piękne kwiaty











liliowiec ryży też ładnie kwitnie





anemony i koniczynka z Biedronki późno sadzone ale teraz ładnie rozkwitły ..



dziwna dziewanna przy malwie






i moje karłowate tawułki , te malutkie były dzielone na wiosnę więc jeszcze nie kwitną ..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
janina_zawada 13:30, 07 lip 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Słonko mocno dopieka i trudno wytrzymać w ogrodzie a pod wieczór gdy chłodniej to chmary komarów wypędzają do domu , Chyba muszę wstawać razem ze słonkiem by zielsko mnie nie zarosło ..
Zaczynają kwitnąć liliowce ,po jednym kwiatku ale maja sporo pąków ..





pierwszy o pełnych kwiatach ,mam jeszcze dwa ..





moja żółta kilkunastoletnia kępa ma dużo kwiatów i kwitnie prawie miesiąc jak nie ma takiego upału ..





dalie karłowate pilnuję ich bo są małe i odpowiednie na skalniak ..

..



natomiast te są z parapetu ,też już zaczynają kwitnąć ,miały być pełne a są pojedyncze dobrze że o różnych kwiatach .. ciekawe jakie jeszcze pokażą kolory ..

moja powiązana Anabelka ..



i rozrastające się i rozsiwające ,chyba głowienki ..








mam jeszcze białą i jasnoróżową ale na razie nie kwitną ..

____________________
Ogród Janiny Zapraszam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies