Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod bukami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod bukami

FrancoPolo 15:55, 21 maj 2014


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Witam. Jestem tu z rewizytą i muszę stwierdzić że dobrze radzisz sobie z ogrodem. A reszta przyjdzie sama.Dużo czytaj, oglądaj i kształtuj wyobrażnię a wszystko będzie dobrze.Pozdrawiam
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
Dominika11 16:15, 21 maj 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
a co to jest między trzmieliną a kuklikiem ?
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
MAD 13:44, 22 maj 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Pięknie kwitnie Ci rododendron. Jakie ma zdorwe, intensywnie zielone liście. I bonsaia podziwiam. Lubię bardzo.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
MamaMagda 13:55, 22 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Dominika11 napisał(a)
a co to jest między trzmieliną a kuklikiem ?


trochę się naszukałam, bo sama nie wiem co to za cudo!

rogownica kutnerowata
Cerastium tomentosum var. columnae "Silberteppich"
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
MamaMagda 13:57, 22 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
MAD napisał(a)
Pięknie kwitnie Ci rododendron. Jakie ma zdorwe, intensywnie zielone liście. I bonsaia podzieiwam. Lubię bardzo.


no właśnie moje rodki mają piękne, zdrowe liście i ... głównie liście
chyba zbyt o nie dbam - bo to, do czego uwagi nie przykładam w tym roku rośnie najlepiej
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Dominika11 14:15, 22 maj 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
MamaMagda napisał(a)


trochę się naszukałam, bo sama nie wiem co to za cudo!

rogownica kutnerowata
Cerastium tomentosum var. columnae "Silberteppich"


dzieki to teraz moge jej poszukać
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
MAD 14:34, 22 maj 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
MamaMagda napisał(a)


no właśnie moje rodki mają piękne, zdrowe liście i ... głównie liście
chyba zbyt o nie dbam - bo to, do czego uwagi nie przykładam w tym roku rośnie najlepiej

U mnie na chyba 7 rododendronów 1 ma kilka kwiatków, jeden będzie miał jednego kwiata. A reszta zero. Do tego jeden ma paskudne żółte liściory... Ale magiczna siła już zapodana. Tak to jest jak się z nimi NIC przez 4 lata nie robiło. Bidy takie... Na razie pozachwycam się Twoim.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
Jag_58 16:04, 22 maj 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
Witaj Magda ,jestem z rewizyta u Ciebie ,watek przeczytałam od początku i gratuluje zmian jakich dokonałaś ,ogród wygląda zdecydowanie już ładniej trzymam kciuki za dalsze zmiany ,na pewno będę do Ciebie zaglądać
hosty i żurawki bardzo ładne i dorodne zaznaczam wątek
____________________
Jagoda
MamaMagda 08:00, 23 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
MAD napisał(a)

U mnie na chyba 7 rododendronów 1 ma kilka kwiatków, jeden będzie miał jednego kwiata. A reszta zero. Do tego jeden ma paskudne żółte liściory... Ale magiczna siła już zapodana. Tak to jest jak się z nimi NIC przez 4 lata nie robiło. Bidy takie... Na razie pozachwycam się Twoim.


a co to ta "magiczna siła"? ja mam zwykły nawóz do rodków ale nie kwitną :/
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Selly 10:05, 23 maj 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Odpowiem za MAD:
Magiczna Siła - to bardzo fajna seria nawozów marki Substral. Danusia poleca szczególnie tę wersję do kwiatów balkonowych ( bodajże o nazwie Burza Kwiatów). Faktycznie działa !
A oprócz tego jest cała masa innych np. do hortensji, do borówek, do róż, itp.
Ja używam aktualnie Magicznej Siły do iglaków i widzę, że moje brabanty odzyskały zielony kolor, bo dotychczas były zżółknięte.
Pamiętam jednak,że na wątku o różanecznikach Magiczna Siła do rh nie była zbytnio polecana ( czegoś jej tam w składzie ważnego dla rh brakuje) Dlatego zainteresował mnie ten Twój nawóz do rh . Czego używasz ? Bo moje owszem kwitną, ale liście mają brzydkie żółte mimo ,że wsadzone do kwaśnej ziemi.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies