Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod bukami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod bukami

ModraSowa 10:34, 27 maj 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Magda. Byłam u Ciebie w nocy z rewizytą, po cichu, ale dziś się przyznaję.
Przeczytałam wątek od początku, idziesz jak burza,co przy maluchu nie łatwe. Sosna faktycznie wygląda na zadowoloną
____________________
Ania Ogród to życie
MamaMagda 15:31, 27 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Dziewczyny dzięki za odwiedzinki

U nas dziś zapowiadają burze z gradobiciem
Chyba będzie niebezpiecznie bo miasto rozsyła smsy mieszkańcom do dużym zagrożeniu (mamy taki system informujący).
Na stronach miasta wszędzie informacje o zagrożeniu burzowym i gradowym, piszą że Straż Pożarna zwiera szyki. Na Dolny Śląsk przyjechało około 400 strażaków i zostali zakwaterowani w szkołach i mają wyruszać z pomocą potrzebującym.
Poki co u mnie za oknem ładnie, ale mam informację od koleżanki z Wrocławia, że u nich tak leje że świata nie widać
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
tabliczkazna... 16:31, 27 maj 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
U nas już po burzy, lało (tak konkretnie) pół godziny, spadło trochę gradu, tradycyjnie po burzy nie mamy prądu :/
Mam nadzieje, ze i u Was spokojnie.
____________________
Marta
Jag_58 16:48, 27 maj 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
MamaMagda napisał(a)
Dziewczyny dzięki za odwiedzinki

U nas dziś zapowiadają burze z gradobiciem
Chyba będzie niebezpiecznie bo miasto rozsyła smsy mieszkańcom do dużym zagrożeniu (mamy taki system informujący).
Na stronach miasta wszędzie informacje o zagrożeniu burzowym i gradowym, piszą że Straż Pożarna zwiera szyki. Na Dolny Śląsk przyjechało około 400 strażaków i zostali zakwaterowani w szkołach i mają wyruszać z pomocą potrzebującym.
Poki co u mnie za oknem ładnie, ale mam informację od koleżanki z Wrocławia, że u nich tak leje że świata nie widać

A u nas na razie ani kropli wody ,mam nadzieję że popada ,ale obędzie się bez burzy pozdrawiam
____________________
Jagoda
MamaMagda 19:43, 27 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Od 17 leje i burza, ale bez gradu uff..
w pracy trochę panika, ludzi do domu wcześniej puścili
żebyście mój ogród teraz widzialy - wszystko co moglam ponakrywałam a nad hortkami wielka lawka ogrodowa stoi
wszystkie wiadra zużyłam na przykrycie Żurawek haha
a córki tablica ogrodowa do pisania kredą robi za dach dla petuni


w lokalnej tv podaja ze miasteczko obok zalewa
u nas raczej spokojnie bedzie

później wrzucę zdjęcia robione przed deszczem

aaa no i paczka z roślinami przyszla
jestem zachwycona trawami!!!
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
jolka 21:08, 27 maj 2014


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
U mnie wprawdzie pochmurzone, ale na razie bez deszczu.
Pokaż te trawy
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
malkul 21:19, 27 maj 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Pokaż pokaż
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
MamaMagda 21:33, 27 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
OK dzis będzie duzo fotek i jedna prośba!

na początek zakupy - uzupełniające po poprzednich bo źle wyliczyłam no i w między czasie zmieniłam koncepcję
miskanty: zebrinusy, gracimulusy, trochę żurawek (ice tea i hercuules), hosta Revolution oraz czarna trawa

Miskanty Zebrinusy - ogromne! jestem w szoku bo zaplacilam tylko 10 zl i spodziewałam sie 3 piórek
ostatnio kupilam w ogrodniczym Miskanty Vargietatus za 12 zl wlasnie takie bidniutkie



____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
MamaMagda 21:36, 27 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Pogodowe info nadal pada, ale wszelkie zapory zdjęte - niech ładnie podlewa i roślinki rosną

Zdjęcia chwilę przed deszczem:



____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
MamaMagda 21:45, 27 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
No i na koniec prośba, a raczej wołanie o pomoc
Muszę przerobić ostatnią rabatę z tego zdjęcia:



Po prawej 100 litrowa beczka na deszczówkę po lewej brzoza płacząca.
Po środku praktycznie wszystko do zmiany - no moze poza Tawułą japońska 'Japanese Dwarf' (ta ogromna, zielona kula z tyłu, pomiędzy brzozą drewnianym panelem
w każdym razie caly przod tej rabaty jest do przerobienia, można zmienić kształt - cokolwiek!

z myślą o niej kupilam miskanty Gracimulus i Zebrinus - ale w jakiej kolejności je posadzić? i co dać przed?
Korci mnie, żeby poszukać programu Garden Puzzle i to sobie zwizualizowac jakos, ale nie wiem gdzie szukac
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies