Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Moje storczyki

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje storczyki

Iwona 12:39, 02 mar 2011


Dołączył: 28 lut 2011
Posty: 69
Na wełnowce ponoć dobrze jest umaczać patyczek kosmetyczny w denaturacie i w taki sposób zbierać je z liści. Osobiście tego nie robiłam ale moja koleżanka tak i ponoć działa.
____________________
Gardenarium 15:30, 04 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebku, spieszę do Ciebie ze storczykami, które upatrzyłam na ostatniej wyprawie

Vanda nietypowa bo różowa


Phalaenopsis






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:34, 04 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
cd. Phalaenopsis





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:34, 04 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Różne potrzebne do uprawy storczyków produkty

Pałeczki nawozowe


Nawóz do storczyków






Podłoże


Doniczki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 21:44, 04 mar 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jak miło, że umieściłaś je w moim wątku, chyba muszę wypatrzyć takiego jak na czwartym zdjęciu - cuudo. A widziałem Twoje nowe zakupy, prześlicznie będziesz miała dom udekorowany, a storczyki cud miód i orzeszki
Zajrzyj do mojego ogrodowego wątku - mam niespodziankę
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
jolunia 17:11, 02 gru 2011


Dołączył: 02 gru 2011
Posty: 3
Mam problem ze swoimi storczykami mam w swojej kolekcji trzy maja dwa lata i z tych trzech zakwitł, tylko jeden nie wiem co robię nie tak korzenie są brzydkie, nie wiem czy cos z nich będzie?
monteverde 21:43, 02 gru 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Co to znaczy brzydkie? zrób zdjęcie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
jolunia 17:29, 03 gru 2011


Dołączył: 02 gru 2011
Posty: 3
Przesadzałam i te korzenie nie były zielone tylko miękkie i watowate po usunięciu tych najbrzydszych nie zostało prawie wcale nie wiem czy coś z tego będzie czy wypuści nowe . Z tego co tu wyczytałam podejrzewam że go przelałam.
hanka_andrus 18:38, 03 gru 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Poobcinaj wszystkie zbrązowiałe korzenie.One są martwe. Tmij prawie do żywego. Fachowcy radzą zasypać rany cynamonem albo popiołem drzewnym,i wsadź w nowe podłoże.Jeżeli nie masz może być sam keramzyt,albo do tego łupiny od orzechów na samo dno.Jeżeli masz korzeni mało, to i tak wszystkie wsadź do podłoża i nie podlewaj z tydzień.Tylko trzymaj doniczkę w reklamówce zamkniętej.Codziennie wietrz.Po tygodniu normalnie podlej.Dobrze by było podlać jakimś środkiem .wzmacniającym.Słyszałam o Ashi,że dobry.Więcej ci nie mogę pomóc.sama jestem nowicjuszką.
Niekwitnienie ,zależy tezod tego,że nie ma różnicy temperatur.między dniem a nocą.Musi być co najmniej 10 stopni różnicy.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jolunia 11:44, 04 gru 2011


Dołączył: 02 gru 2011
Posty: 3
Serdeczne dzięki za radę zrobię wszystko żeby go uratowac mam nadzieje ze mi sie uda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies