Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Moje storczyki

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje storczyki

Sebek 19:18, 12 lut 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jest to moja największa pasja, a co najważniejsze - nie ma z nimi aż tak dużo zachodu
Swoją przygodę z nimi zacząłem w marcu 2009 i się zaczęło od różowego:
Teraz akurat od dwóch dni robi sobie przerwę

Potem Babcia dostała w prezencie ten okaz;


Potem zlitowałem się zad tym biedulkiem i tylko on nie sprawuje mi się jak należy:


Następnie kupiłem sobie na imieninki tą miniaturkę :


Potem trafiłem na wyprzedaż i kupiłem te dwa :



Oto następny zakup :


Następnie tego cudaczka :


Potem był białasek - ma dwie roślinki - troszkę były zmarnowane, ale rozkwitł mi od nowa:


Następnie na urodziny kupiłem sobie tego:


A na urodziny moje i Babci dostaliśmy te dwa: ( mój jest biały )


Teraz przełom - jedyny zakupiony storczyk, który nie jest falkiem
To motylnik, kupiony na wyprzedaży :

Następnie tego cytrynka:


A to mój jak na razie ostatni zakup. Podejrzewałem, że będzie niebieski tylko raz, ale i tak się skusiłem. Prezent mikołajkowy kwitnie do dziś :

A to jeden z dwóch storczykowych parapetów - tak kwitną mi obecnie,

Mam jeszcze jeden tak wypchany parapet
Na razie 15, ale jeszcze planuję dokupić, choć już nie mogą się pomieścić
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 19:57, 12 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
To znaczy, że sprawa z prezentami jest prosta?
Ja tak miałam z kaktusami dawno temu.

Czyli niebieski podejrzewasz, że był farbowany? Takie widziałam na targach w Essen i zastanawiałam się, czy to naturalny kolor.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 20:13, 12 lut 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Po prostu wstrzyknęli do pędów atrament i kwiaty stały się niebieskie
z każdym pąkiem jest coraz bielszy Tutaj to najlepiej widać
:
w sumie mógłbym robić to samo, ale jakoś nie mam serca ich truć...
Na pewno w kolejnym kwitnieniu będzie biały, więc będę miał trzy białaski
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
hanka_andrus 20:24, 12 lut 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Sebku! Pięknie jesteś zainfekowany!Oby Cię nie zrażały jakieś niepowodzenia w twojej kolekcji.
Na wszelki wypadek,każdy nowy kwiatek poddawaj kwarantannie.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
zbigniew_gazda 20:29, 12 lut 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11136
No to mam kolegę pozytywnie zakręconego storczykami. Masz piękne okazy. U mnie jak co roku w zimie mają stójkę . Ale zaczynają startować.Porobię zdjęcia i postaram się pokazać jak się sprawy mają na chwilę obecną .Życzę Ci samych sukcesów .
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Jagna 20:34, 12 lut 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
ja bardzo lubię storczyka nazywa się Harriet George 'Glendale Heights' - tak wygląda, zdjęcie niestety z netu


http://www.ironwoodorchids.com/images/Pot.%20Mem.%20Hariette%20George%20Glendale%20Heights.JPG
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Sebek 20:52, 12 lut 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Piękny ten Harriet, widzę go pierwszy raz
Na początku miałem z nimi problemy, wełnowce, przędziorki i inne szkodniki, lecz wyszły z nich cało. Żadnego okazu nie straciłem
Teraz już w ogóle mi nie chorują
U mnie storczyki kwitną kilka miesięcy, potem różnie mają przerwy - od 2 tygodni do 6 miesięcy.
Cytrynkowi odpadły dwa kwiatki, a już dziś zauważyłem świeże przyrosty

Sukcesem jest dla mnie to, kiedy każdy jeden kwitnie i to, że komuś się podobają
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 21:23, 12 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jagna napisał(a)
ja bardzo lubię storczyka nazywa się Harriet George 'Glendale Heights' - tak wygląda, zdjęcie niestety z netu



Jagna, podaj linka do zdjęcia, bo nie wolno wklejać z netu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 21:25, 12 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Sebek to napisz jak się nimi opiekujesz, jak je podlewasz i odżywiasz, bo ładne masz okazy)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Sebek 22:32, 12 lut 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A więc
Nawożę je nawozem substrala specjalnym dla storczyków
Jak kupiłem do w 2009 to dopiero tydzień temu kupiłem nową butelkę, więc starcza na bardzo długo
Raz podlewam je z nawozem raz samą wodą
Latem podlewam je deszczówką, zimą z kranu, bo u mnie woda nie ma chloru
PODLEWA SIĘ JE, KIEDY KORZENIE ZROBIĄ SIĘ SZAROZIELONE I ROBI SIĘ TO RANO
:
Zazwyczaj wodę wlewam do osłonki, posiedzą kilka minut i je wyciągam
Potem daję im ocieknąć przez kolejne kilka minut i z powrotem wędrują na parapet w osłonce
Przy tej ilości nie opłaca mi się każdemu wymieniać wody, więc moczę w dwóch lub trzech osłonkach wszystkie po kolei
po namoczeniu każdego dolewam wody - do granicy liści z korzeniami
Zazwyczaj robię to co dwa tygodnie, bo po prostu nie chce mi się lub nie mam czasu robić z każdym z osobna
Lecz jakoś wytrzymują te braki wilgoci...
Czasem podczas podlewania je zraszam, w sumie to lubią. Trzeba tylko pamiętać, że woda nie może zalegać, gdzie wyrastają młode listki

Po przekwitnięciu zazwyczaj obcinam nad ostatnim oczkiem i wypuszcza mi pęd boczny z innych oczek

Jak widać, wyrósł mu jeden pęd z głównej łodygi i boczny pęd z bocznego pędu, który przekwitł
zauważyłem że białe nie lubią obcinania im łodyg, lecz jeśli zacznie zasychać na końcu - trzeba je przyciąć natychmiast!
Jeśli wszystkie oczka są uschnięte, a po przekwitnięciu łodyga uschnie - wytnijcie ją i czekajcie na całkiem nową łodygę kwiatową. Zazwyczaj do ponownego kwitnienia potrzebują 3 miesiące, lecz ten białasek przekwitł dopiero w zeszłym tygodniu
Lecz nie tnijcie od razu - poczekajcie kilka dni, bo pęd może się wydłużyć i wydać nowe pąki na tej samej łodyżce

U mnie stoją na wschodnim oknie z domieszką południowego - podczas upałów przenosiłem je na ławę, jednego słońce mi poparzyło, ale odzyskał wigor i od kilku dni kwitnie mi na dwóch gałązkach
Gdy nie ma 15 stopni nie uchylam przy nich okna, w sumie zawsze są przy nich zamknięte
bardzo nie lubią przeciągów i stojącej wody
Nie stosuję żadnych drenaży z wodą, bo tego nie potrzebują

Kupując zwracam uwagę nie tylko na kolor kwiatów, ale także na to, czy na liściach nie ma plam, czy nie są powyginane. Ważne jest zaglądnięcie na spód liści, bo jeśli są na nich lepkie plamy - to znaczy, że mają wełnowce
Korzenie muszą być soczyście zielone lub właśnie takie jak na zdjęciu

Chyba niczego nie pominąłem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies