Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Moje storczyki

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje storczyki

Gardenarium 21:29, 11 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebek napisał(a)
Dzisiaj podlewając storczyki zobaczyłem takie coś





Pierwszy raz mam takie coś na storczyku...
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 21:36, 11 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jeszcze dodatek do pielęgnacji.

Czasem zdarza się - a raczej zazwyczaj, że pęd zaczyna zasychać od końca. W takim przypadku pęd należy przyciąć na najwyższym oczkiem.




Powoduje to wypuszczenie pędów bocznych




Jednak z białymi postępuje się inaczej. One zazwyczaj nie zasychają - a wypuszczają nowe kwiaty na końcu starego pędu




No i czasem doniczki są pokryte mchem. W takim wypadku mech należy usunąć zmieniając podłoże i myjąc korzenie oraz osłonkę.

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
monteverde 20:28, 16 gru 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Dobra rada Sebku
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mala_Mi 22:31, 16 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Witaj Sebek....mamy napewno jeszcze jedną wspólną pasję ....stroczyki. Opisałam się jak głupia... i coś nie tak zrobiłam i zjadło...buuuuuu
Wstawiam moje okno storczykowe...

To największe okno, bo ma 3,6m, ale jeszcze mam 2 inne (już normalne) i w kuchni też zawsze coś stoi kwitnącego....

I też sobie sama z każdej okazji kupuję stroczyki

A to kilka okazów z kolekcji....
Tan ma zawsze neisamowita ilośc gałązek i kwatków, może dość drobne, ale ilość powalająca....



Ten to gigatn w rozmiarach i długości kwitnienia (mam też takie giganty białe, ale tengo mam tylko dla porównania z człowiekiem czyli mną )



Ten powtarza łątwo kwitnienie i jest taki łaciaty:



A ten motylnik jest pierwszym moim storczykiem....jak go potraktowałąm to aż wstyd mówić...nie kwitł 2 lata i w końcu zakwitł... a obok to nowy nabytek z lata, jeszcze nie wiem czy powtórzy kwitnienie:
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Juzia 23:07, 16 sty 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38560
Ale bajeranckie!!!!!!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
monteverde 23:36, 16 sty 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149

Aniu piekne masz storczyki, a jak o nie dbasz, że takie cuda?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Mala_Mi 23:46, 16 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dokładnie tak samo jak Sebek.... moczenie co 2 tygodnie (a jak nie mam czasu to i 3 zlecą), nawożenie co drugie moczenie ,ale tylko 1/4 dawki... Jedynie to nie wyłamuję i nie wycinam pędow, chyba, że same się połamią (a to się zdaża w tym gąszczu często) albo jak już kiepsko kwitnie, albo jak zasycha.
I tyle......
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
andzia 08:45, 17 sty 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 198
Aniu prześliczne masz storczyki , no i ta ilośc , robi wrażenie


abiko 09:10, 17 sty 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
No Ania okno pierwsza klasa U mnie wszystkie wypuściły nowe pędy z kwiatami, ale zaczynają mi usychać pąki kwiatowe. Problem w tym, że ja nie mam pod oknem ogrzewania i chyba im jest za zimno, a nie bardzo mam je gdzie przestawić
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Mala_Mi 10:13, 17 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Abiko, ja nigdzie nie mam kaloryferów.... mam tylko ogrzewanie nadmuchowe. W domu też nie za ciepło ze zrozumiałych względów. W dzień 20 stopni, a w nocy 17 (i to storczyki lubią ,zmiany temperatury). Część storczyków (te co nie kwitną, albo w separatce, bo często zbieram takie wyrzutki do podratowania) stoją w pomieszczeniu bardzo zimnym, i też im nic się nie dzieje. Wystawę okien mam zachodnią...też nie za ciepło. Po ostatnim podlewaniu część pączków też mi zżółkła... coś zrobiłam źle.... Najprawdopodobniej zimne, sylwestrowe, przeciągi. Trudno, pąki spadną, ale szybko będą nastepne. Napewno stroczyki nie lubią przeciągów, nie lubią kaloryferów. Okien ze stroczykami jak Sebek nawet nie uchylam. Niestety fachowcem od storczyków nie jestem, mogę tylko napisać co ja robię, że rosną....a robię tylko tyle co napisałam. Acha, raz miałam te wstrętne wełnowce. Zcierałam wacikiem z denaturatem, ale to nic nie dawało, wiec zastosowałam chemię, czyli taki środek na "robale" sprzedawany w spreyu. Pomogło
Mojej maie padały wszystkei storczyki, ale jak zastosowała siedo moich metod, to storczyki rosną, kwitną....a mieszka w bloku gdzie są kaloryfery To są mało kapryśne kwiatki... mówię o felkach. Bo te inne to już mają woje chumorki. Z braku czasu i z powodu dużej ilości wszystkei traktuje równo i sprawiedliwie... Albo będą chciały rosną, albo nie.... Nie wszystkie wygladają na okazy zdrowia, ale jak kwitną..to nie panikuję.
Dendrobium też zakwitło ponownie.... za mało ma wilgoci i zwija mu listki, ale kwitnie



Inne dendrobium też puściły gałazki.... Jedne urósł na wysokosć co najmniej metra, myslałam, że będzei szedłtylko w zielone, a tu dwa pędy już ma
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies