Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Moje storczyki

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje storczyki

Mari 13:54, 17 kwi 2014


Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 199
Witajcie
Sebek-mam do Ciebie pytanie odnośnie storczyków.
5 miesięcy temu zakupiłam w Obi storczyki które wyglądały zdrowo i kwitły lecz miały bardzo małe kwiatki. Tym kwitnieniem nie nacieszyłam się zbyt długo. Od momentu zakupu kwitły u mnie około miesiąca. Po przekwitnięciu obu storczyków ucięłam im pędy kwiatowe na 3 oczku od dołu. Nie wiem czy dobrze zrobiłam;/ ale cóz stało się.
Storczyki podlewam co 2 równe tygodnie. Wodą deszczówką z nawozem do storczyków. Nigdy się nie zdarzyło tak aby doniczka stała bezpośrednio na podstawce z wodą. Miesiąc temu każdy ze storczyków wypuscił po 2 nowe listki i jeszcze do tej pory rosną. Zauważyłam ostatnio że jeden ze storczyków wypuszcza powoli nowy korzeń. Wydaje się że wszystko jest wporządku z roślinami ale chciałabym żeby zakwitły. Możesz powiedzieć mi kiedy będzie to możliwe? Czy mam może jakos roślinę zmusić do kwitnięcia? Poniżej przedstwiam zdjęcie storczyka z wypuszczającym korzeniem.
Pozdrawiam
alyss 20:16, 10 sie 2014

Dołączył: 10 sie 2014
Posty: 5
witam, mam takie pytanie bo w sumie od niedawna zaczelam sie interesowac uprawa tych pieknych kwiatow tzn mam je od lat ale jakos nie przywiazywalam wiekszej wagi zeby zglebiac wiedze na ich temat. teraz mam problem z jednym ze storczykow i szukam jak mu pomoc...poniewaz zmarnial i od roku nie kwitnie zajrzalam co tam w srodku i okazalo sie ze korzenie pognite a dodam iz podlewam raz na 7-10 dni, i zawsze reszte wody ktora obcieknie wylewam. tak wiec usunelam te korzenie posypalam weglem miejsca odciecia no i wstawilam storczyka do doniczki z keramzytem no i nic poki co sie nie dzieje, tak jak bylo tak jest zero nowego korzonka nic, dodam ze na lisciach pojawila sie lepka wydzielnia, obejrzalam dokladnie storczyka zero jakis robaczkow, pasozytow czy innego dziadostwa. coz zrobic z moja bidoka zeby zaczyl znowu zyc?
Sebek 20:21, 05 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Z tego co napisałaś wnioskuję, że rośnie w samym keramzycie? Posadź go do świeżego podłoża przeznaczonego specjalnie dla storczyków. Lepkie plamy to objaw żarowania wełnowców...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
alyss 21:26, 24 wrz 2014

Dołączył: 10 sie 2014
Posty: 5
Sebek - dziekuje za opinie; sprawa ma sie na obecna chwile nastepujaco - storczyka a raczej jego zwloki wsadzilam do keramzytu (tylko keramzyt) - 2 miesiace, patrze nie jest zle - zaczal puszczac 2 nowe korzenie i pojawil sie dodatkowy listek.nastepnie czyli jakies 2 tyg temu wsadzilam go do podloza dla storczykow,postawilam na oknie (jedyne jeszcze stare niewymienione w domu-a co za tym idzie odczuwalna tam zmiana temp w nocy tak jak lubia storczyki).pare dni temu podejrzalam mojego storczyka i oczom wlasnym nie wierze - 3-4 nowe korzenie, nowy lisc i ... chyba ped kwiatowy?czy to mozliwe ze wszytsko naraz? jestem happy no zobaczymy mam nadzieje ze kuracja odratowania storczyka zakonczy sie mega sukcesem
Sebek 14:19, 26 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Mari napisał(a)
Możesz powiedzieć mi kiedy będzie to możliwe? Czy mam może jakos roślinę zmusić do kwitnięcia? Poniżej przedstwiam zdjęcie storczyka z wypuszczającym korzeniem.
Pozdrawiam


O jeżuniu, teraz doczytałem dokładnie pytanie... Pewnie storczyk zdążył już zakwitnąć kilka razy A tak serio to ich się nie da zmusić, trzeba czekać
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 14:20, 26 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
alyss napisał(a)
Sebek - dziekuje za opinie; sprawa ma sie na obecna chwile nastepujaco - storczyka a raczej jego zwloki wsadzilam do keramzytu (tylko keramzyt) - 2 miesiace, patrze nie jest zle - zaczal puszczac 2 nowe korzenie i pojawil sie dodatkowy listek.nastepnie czyli jakies 2 tyg temu wsadzilam go do podloza dla storczykow,postawilam na oknie (jedyne jeszcze stare niewymienione w domu-a co za tym idzie odczuwalna tam zmiana temp w nocy tak jak lubia storczyki).pare dni temu podejrzalam mojego storczyka i oczom wlasnym nie wierze - 3-4 nowe korzenie, nowy lisc i ... chyba ped kwiatowy?czy to mozliwe ze wszytsko naraz? jestem happy no zobaczymy mam nadzieje ze kuracja odratowania storczyka zakonczy sie mega sukcesem


Wszystko jest możliwe - to twarde bestyjki
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
zawitka 18:44, 28 wrz 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045


Pochwalę się swoimi storczykami ,mam 2 takie białe ----a zielona jestem t tym temacie jak żaba Stoją na oknie nad kaloryferem czy to nie będzie im zimą przeszkadzać ????
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
gafa 20:54, 05 paź 2014


Dołączył: 05 paź 2014
Posty: 2
Witam, chętnie pogadam na temat uprawy storczyków, jestem początkującą i mocno zakręcona nimi, jak idę do sklepu LM i je widzę, to bym je wszystkie kupiła, a teraz to mam obawy, czy podołam w ich przezimowaniu, a mam ich troszkę nie tylko phale


pozdrawiam
____________________
zawitka 17:07, 22 lis 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
Sebku--piękna ta Twoja kolekcja a powiem że strona bardzo ciekawa .przybiegłam od Michała bo potem zobaczyłam że jesteś I dzięki za wspaniałą -naprawdę wspaniałą łopatologię w hodowaniu tych pięknych a nie powiem że lekkich kwiatów będę zaglądać i się uczyć
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies