Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Nebel

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nebel

Moniika 22:01, 06 maj 2013


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
W piątek, sobotę i niedziele w tym tygodniu jest targ ogrodniczy w Kolibkach Gdynia Orłowo. Wybieram sie oczywiście jakbyś szukała czegoś szczególnego to daj znać może znajdę !
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
nebel 22:08, 06 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Podstawą będzie h. 'Limelight' ale jeszcze nie wiem ile szt. mam posadzić.
Jakieś wysokie trawy, ale nie wiem jakie uda mi się kupić? Już wiem ,że nie będzie łatwo.
Hosty, bo nie mam jeszcze żadnej - może wokol pnia drzewa, ale jeszcze nie wiem, czy na pewno.

W każdym razie mam jeszcze do przemyślenia sporo problemów związanych z realizacją.
Łącznie z tym co "pod nogami" przy ławce, z której korzystamy,bo nie jest ona tylko ozdobą,

Jak widzisz jeszcze całe mnóstwo znaków zapytania i decyzji do podjęcia przede mną. Ale nikt nie powiedział, że muszę je wszystkie podjąć już dzisiaj. Sezon dopiero się rozpoczął, a do zimy daleko

Co do 'kupy roboty' to na razie nie jest tak żle. Myślałam, że będzie gorzej. Sposób usuwania tej darni jaki opracowałam okazał się całkiem niezły i nawet ja dam radę robić to sama.
____________________
Ogród Nebel
nebel 22:13, 06 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Moniika napisał(a)
W piątek, sobotę i niedziele w tym tygodniu jest targ ogrodniczy w Kolibkach Gdynia Orłowo. Wybieram sie oczywiście jakbyś szukała czegoś szczególnego to daj znać może znajdę !

Ok, bardzo dziękuję pomyślę
____________________
Ogród Nebel
Madzenka 22:38, 06 maj 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Nebel uwielbiam metamorfozy ogrodowe. Z niecierpiwości czekam na ostateczną realizację rabaty z Kanzan - uwielbiam tę wiśnię lecz ze względu na rozmiar nie znalazła u mnie miejsca.....
W moim ogrodzie na południowej rabacie mam limlajtkę. Radzi sobie , chociaż kwiaty po przekwitnieciu szybciej brązowieją. Z nawadnianiem da sobie radę. Mam 3 szt posadzone w odstępach ok 60 cm, mają w przyszlości stworzyć szpaler. Wg mnie limlajtka bardzo szybko rośnie. Zypytaj się Danusi jakie jeszcze odmiany poleca na słońce. Wg mnie z hortensjami podsadzonymi hostami ten zakątek będzie cudowny.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
nebel 22:48, 06 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Dzięki Marzenko za odwiedziny, a szczególnie za informcję jak gęsto posadzić h.'limelight'. Tej informacji mi jeszcze brakowało. Nie chcę posadzić za gęsto. Teraz idę 'pospacerować' po Twoim ogrodzie
____________________
Ogród Nebel
Anita1978 23:00, 06 maj 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Mariusz napisał(a)
Witaj
Rozważ 'Anabelle' czy 'Limelight', u mnie rosną w pełnym słońcu z zapewnionym nawadnianiem kropelkowym.
Hortensje potrzebują dużo wilgoci, w Twoich stronach klimacik im sprzyja i pięknie rosną.


popieram Limelight
a tak wogóle to witam sie u Ciebie



____________________
ogródek Anity
nebel 23:37, 06 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Witam Anito,
tak zdecydowałam się na 'Limelight' i nie ma odwrotu. Teraz pozostaje tylko kwestia ile i jak je posadzić, ale o tym pomyślę póżniej
____________________
Ogród Nebel
monteverde 01:34, 07 maj 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ewa dopiero dzięki Joku zauważyłam, że założyłaś wątek co mnie bardzo cieszy właśnie skończyłam czytać sunie masz śliczne, szczególnie Vegę, owczarki to moja słabość, pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia Aha za Brunello di Montalcino Soldera Riserva 2003 - 2005 trzeba zapłacić 350 euro
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
nebel 01:42, 07 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Witam Cię Aniu u siebie,
mam nadzieję na szybkie spotkanie w realu wtedy pogadamy
Ciekawa jestem, która z nas więcej mówi
Zrób wszystko, abyśmy się spotkały...a pogadamy nie tylko o cenach win
Pozdrawiam 'nocnego marka'
____________________
Ogród Nebel
monteverde 01:46, 07 maj 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Właśnie już idę spać, bo dzisiaj jestem wyjątkowo padnięta spotkanie na 90% pewniak dobranoc
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies