Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Nebel

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nebel

nebel 11:21, 08 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
no i u mnie już dzisiaj coś kwitnie...

wiśnia


jabłonie
____________________
Ogród Nebel
nebel 11:45, 08 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
i jeszcze to, nie jestem pewna czy dobrze pamiętam nazwę ''śliwa japońska" . Nie dokładnie o to mi chodziło, gdy ją kupowałam. Kolor liści jest taki jak chciałam, korona w kształcie lejka,ok szczepiona dokładnie na takiej wysokości jak chciałam,ale...
Rosnie u mnie od 5 lat i oprócz tego, że co roku musze wycinać jej poszczególne suche gałęzie (notabene ma bardzo twarde drewno) to nie przybywa jej gałęzi

Ale jak kwitnie jest ładna.
____________________
Ogród Nebel
nebel 12:12, 08 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
A to chyba jedyne miejsce w moim ogrodzie, gdzie nie planuje juz żadnych zmian. Pisałam już, że mój ogród ma bardzo dużą róznicę terenu. Tu na zdjęciu widać to bardzo dokładnie. Bardzo stroma skarpa, jedna z wielu...
____________________
Ogród Nebel
nebel 12:32, 08 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
A to ujęcie z drugiej strony.

U mnie się już 'napadało' i świeci, piękne słonko, więc uporządkowałam to miejsce.
Przyciełam irgę, usunełam pojedyńcze źdźbła traw, podlałam florovitem liściaste i to wszystko co na dzień dzisiejszy zaplanowałam do zrobienia w tym miejscu.
____________________
Ogród Nebel
nebel 12:51, 08 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Teraz może napisze trochę o stronie technicznej. Postaram się wklejać zdjęcia, które zrobiłam bezpośredno przed umieszczeniem ( oczywiście odstępsa, też będą).
Dlaczego? Na takim poście jest bardzo dużych przydatnych informacji, data, pora dnia, a więc stopień naświetlania danego miejsca. Ja przynajmiej jak 'buszuję' po różnych ogrodach na forum i coś mnie zaciekawi, próbuję ustalić właśnie to.
____________________
Ogród Nebel
Mala_Mi 12:52, 08 maj 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
No... skarpa faktycznie zacna ..... ale takie skarpy dają dużo uroku i urozmaicenia.. A ja sobie sama musiałam skarpy robić, by przełamać monotonię .
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Kindzia 13:41, 08 maj 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Danusia między limkami poleca trawy. Zobacz sobie Morning Light.
Pozdrowionka
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
nebel 14:16, 08 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Kindzia napisał(a)
Danusia między limkami poleca trawy. Zobacz sobie Morning Light.
Pozdrowionka

Dzięki Kindzia, za podpowiedż. Zaraz na pewno zobaczę. A tym czasem. Moje dzisiejsze zakupy traw, zrobione oczywiście przez internet. Może, któraś z nich znajdzie swoje miejsce właśnie tam ?


____________________
Ogród Nebel
AlicyaLK 14:18, 08 maj 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
nebel napisał(a)

Dzięki Kindzia, za podpowiedż. Zaraz na pewno zobaczę. A tym czasem. Moje dzisiejsze zakupy traw, zrobione oczywiście przez internet. Może, któraś z nich znajdzie swoje miejsce właśnie tam ?




Nebel, gdzie zamawiałaś? Szukam sprawdzonego miejsca do zakupów interenetowych
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
nebel 14:26, 08 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
asc napisał(a)
No... skarpa faktycznie zacna ..... ale takie skarpy dają dużo uroku i urozmaicenia.. A ja sobie sama musiałam skarpy robić, by przełamać monotonię .

Aniu, znasz takie powiedzenie "Jeszcze się nie narodził taki, co by wszystkim dogodził'
Nie jestem niezadowolona z ukształtowania terenu mojej działki, wręcz przeciwnie Zwróciłam na to uwagę, bo wiem, że na "O" jest parę ogrodów w budowie, gdzie inni się pytają, szukają co z nimi robić. Pomyślałam, więc, że ktoś może u mnie znajdzie przynajmniej częściowe rozwiązanie dla siebie.
Ja tak właśnie szukam i bardzo dużo potrzednych podpowiedzi, inspiracji i pomsyłów znalazłąm i znajduję.
Pozdrawiam ciepluto... bo zrobiło się bardzo ciepło
____________________
Ogród Nebel
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies