Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Nebel

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nebel

reni 11:41, 06 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Jestem ciekawa tej realizacji... ja w pełnym słońcu mam Vanille frais radzi sobie dobrze, pozdrawiam
____________________
Ogród... reni
anna_g 12:14, 06 maj 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Ewa - to powodzenia w przygotowaniach i... pokazuj relację
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
nebel 12:35, 06 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Reniu trochę to potrwa zanim będę miała co pokazać. Bo jeszcze samo przygotowanie miejsca zajmie trochę czasu. Właśnie nad tym myślę.

Cała moja działka jest bardzo mocno pochylona i to w dwie strony. Różnica poziomów na tak krótkim odcinku jest bardzo duża, nie zdecydowałam się robić tarasów, było to jakieś wyjscie.
Muszę/powinnam chyba nieco wyrównać ten fragment ogrodu. Tym bardziej , że ma tam stać ławka.

Teraz właśnie w przerwach między pracą w ogrodzie, 'buszuję' po forum szukając jakiegoś fajnego rozwiązania. Oczywiscie znalazłam już parę pomysłów, które mi się podobają, ale to wcale nie znaczy, że będę mogła je zastosować. A już na pewno nie żywcem przenieść od poczatku do końca.

Z jedengo się na prawdę bardzo cieszę i przy tej okazji chcę Wam wszystkim podziękować, że dzięki Waszej pomocy tak szybko udało mi się zaplanować i podjąć decyzję - co i jak?
____________________
Ogród Nebel
nebel 12:47, 06 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Ok, Aniu
Jedno na pewno mogę pokazać już teraz.
Moja ławeczka, która została odstawiona na razie na bok.
____________________
Ogród Nebel
reni 13:01, 06 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Super ta ławeczka, ona jest metalowa?
____________________
Ogród... reni
nebel 14:23, 06 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Żeliwna, ładna, ale zimna. Do siedzenia trzeba koniecznie coś położyć.
Ja na razie uszyłam sama coś takiego.
Następnym razem jak będę robiła już wiem jak mam uszyć, aby ładniej wyglądało. Nie miałam po prostu większego kawałka gąbki
____________________
Ogród Nebel
Joku 15:55, 06 maj 2013


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11887
Pozdrawiam Gdańszczankę. Ja lokalizuję się nieco bardziej na zachód i na północ, ale do Trójmiasta mam niedaleko (bliżej do Gdyni). Oglądając zdjęcia zauważyłam że ogród juch wyrósł z "przedszkola". Życzę powodzenia w upiększaniu swojego miejsca do życia.
PS! bardzo ładny masz nick (tak to się chyba nazywa).
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
nebel 17:04, 06 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Witaj Joku, jest mi bardzo miło Cię powitac u mnie.
Należysz do tych osób, których ogrody znam. Bo do tej pory 'buszowanie' po forum zaczynałam od ogrodów znajdujących sie na północy Polski.
Jest ich nas niestey niewiele.
Dziękuję za miłe słowa. Tak 'nebel' to moj nick - po niemiecku znaczy mgła. Wieczorem postarm się Cię odwiedzić.
Teraz walczę u siebie z usuwaniem trawnika Nie powiem, żeby była to lekka praca, dlatego robię sobie co jakiś czas przerwę...
Pozdrawim serdecznie i życzę miłego popołudnia
Ewa
____________________
Ogród Nebel
reni 18:52, 06 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2793
Jak tam prace ogrodowe? Ja też niedawno wróciłam z ogrodu
____________________
Ogród... reni
Moniika 19:00, 06 maj 2013


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Hej Ewo! Śliczna ta ławeczka a dlaczego usuwasz trawę? Zupełnie czy po wertykulacji tylko grabisz ? Ja mam pierwsze koszenie za sobą i dosiewam trawy gdzie popadnie przydałoby sie troszkę deszczyku byle nie na weekend pozdrawiam M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies