Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Nebel

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nebel

nebel 14:33, 05 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Aniu dzięki za odwiedziny i jeszcze raz pozdrawiam.
Zbyszku - co do hortesji, to może na początek zdjęcie.

W tym tygodniu posadzono mi wiśnię Kanzana. I chcę zagospodarować i przebudować ten cały plac od wiśni do żywopłotu. O jednej hortesji nie ma mowy
Dlatego zanim zacznę kupować,chciałabym zrobić to z głową, no i przede wszystkim żeby było już ładnie.
Miesjce jest zaciszne, trochę słoneczne, ale jak zostanie rozprowadzone podlewanie, a do tego dobrany odpowiedni gatunek, to na pewno będe się nimi starannie opiekować
____________________
Ogród Nebel
ZbigniewG 15:49, 05 maj 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8886
Ewa pigwówkę robię zaczynając od wódki ze spirytem a po odlaniu cukrem wyciągam pozostałość aromatu i alkoholu , tak mogę regulować słodkość i moc - wolę mniej słodkie

swoje hortensje trzymam w półcieniu ale przy nawadnianiu plus parasol z wiśni powinno być dobrze , jest kilka blogów maniaków hortensjowych tam znajdziesz sprawdzone dane na temat odmian

może jednak rozważ jeszcze jeden parasol bo ostre słońce potrafi przypiec kwiaty
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
nebel 17:42, 05 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Dzięki Zbyszku, co do nalewek to jest tak, po pierwsze są dla mnie za mocne, a po drugie słodkie.
Lubię bardziej wina białe bo są znacznie słabsze. Dobre czerowne wino powinno mieć co najminiej 14,5%, a to, które teraz własnie piję ma 15%, więc kieliszek dla mnie, to aż nadto.
Wracając do ogrodu właśnie takich rad i wskazówek szukam i potrzebuję. Do tej pory nie miałam zamiaru sadzić u siebie hortesji, bo uważałam, że w moim ogrodzie się nie sprawdzą, ze wglądu na to,że jest za dużo słońca.
Ale to roślna, która mi się podoba - stąd mój avator. Zmienię go jak zdecydyje i posadzę te kwiaty, albo jak dojdę do wniosku, żeby dac sobie z nimi spokoj
Natomiast zagospodarownie tego fragmentu ogrodu jest sprawa otwartą. Ponieważ w moim ogrodzie mam mało kwiatów, dlatego chcę posadzić coś co będzie kwitło. Do tej pory mam kilkadziesiąt krzaków róż, parę rododendronów, trochę lili. No i parę drzew, które kwitną. A na dokładkę dwie suczki, które też wymuszaja na mnie pewne rygory co do doboru roślin jakie mogę sadzić.
Ale sie rozpisałam
____________________
Ogród Nebel
bogumila 19:25, 05 maj 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Pięknie i wiosennie....przyszłam się przywitać.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
nebel 19:39, 05 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Witam Cię u siebie Bogumiło, krajanko - tak się mówi? A może sąsiadko? Zresztą jak wolisz
No i na początek hortensja, dzięki aż sobie westchnęłam...
Twój ogród również znam, czasami zaglądam.
Miłego wieczoru, bo przecież to w końcu pierwsze tak długo oczekiwane ciepłe dni u nas, prawda?
____________________
Ogród Nebel
bogumila 20:28, 05 maj 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
nebel napisał(a)
Witam Cię u siebie Bogumiło, krajanko - tak się mówi? A może sąsiadko? Zresztą jak wolisz
No i na początek hortensja, dzięki aż sobie westchnęłam...
Twój ogród również znam, czasami zaglądam.
Miłego wieczoru, bo przecież to w końcu pierwsze tak długo oczekiwane ciepłe dni u nas, prawda?
Dzisiaj było cieplutko...to prawda,ze mieszkamy niedaleko.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
anna_g 21:20, 05 maj 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
nebel napisał(a)
Ponieważ w moim ogrodzie mam mało kwiatów, dlatego chcę posadzić coś co będzie kwitło. Do tej pory mam kilkadziesiąt krzaków róż, parę rododendronów, trochę lili. No i parę drzew, które kwitną.


Kilkadziesiąt krzaków róż... - no to faktycznie nie masz kwiatów
Co do hortensji to jak zapewne wiesz - tak samo dobrze jak ja albo i lepiej - to to forum jest bardzo hortensjowe Wszystko chyba zależy od tego czego od tej hortensji oczekujesz... jakiej wysokości, wielkości kwiatów, sztywności pędów, koloru - przebarwiania lub nie... Wybór jest wielki. Ja szukałam do siebie czegoś co nie będzie duże za bardzo - i tak po znalazłam sobie stronkę z hortensjami (np. tutaj http://www.futuregardens.pl/index.php/search/search albo tutaj http://www.kurowski.pl/pl/katalog.php?action=lisciaste&roslina=984&nazwy=2 - głównie ja akurat czytałam i oglądałam pod tym drugim adresem) i każdą po kolei obejrzałam, poczytałam o niej, zanotowałam te które mi sie spodobały a potem poszlam pytać mądre głowy na tym forum - między innymi Zbyszka
A na sam koniec pojechałam do szkółki i okazało sie że ze wszystkich które miałam zanotowane była tyko jedna - Silver Dollar przynajmniej nie miałam kłopotu z wyborem


____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
nebel 22:03, 05 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Aniu napisałać o wszystkim co mnie dręczy... dziekuję.
Nie upieram się przy hortensjach. Chciałabym się dowiedzieć i być pewna na 100%, że istnieje taka odmiana tej rośliny, która zniesie tyle godzin słońca i to w samo południe, czyli najbardziej palącego? Jeżeli nie - to na pewno nie będe ryzykowała, tym bardziej, ze tak jak pisałam nie chodzi o kupienie 1szt. tylko kilku, a żeby wyglądało to jako tako.
Zbyszek już też mi trochę napisał, co dało mi do myślenia.
W każdym razie mam całe lato na zebranie wiedzy i zaplanowanie jak zagospodarować ten fragment ogrodu, no i jeszcze muszę przygotować teren, też będe miała przy tym trochę pracy.
A teraz skorzystam z podesłanego przez Ciebie linku i trochę poczytam.
____________________
Ogród Nebel
Mariusz 06:27, 06 maj 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Witaj
Rozważ 'Anabelle' czy 'Limelight', u mnie rosną w pełnym słońcu z zapewnionym nawadnianiem kropelkowym.
Hortensje potrzebują dużo wilgoci, w Twoich stronach klimacik im sprzyja i pięknie rosną.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
nebel 09:57, 06 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Witam Mariuszu,
bardzo dziekuję, wstępnie wybrałam - hortensję 'Limelight'. I już przy tym pomyśle zostanę.

Zresztą mam już cały plan zagospodarowania tej częśći. Posiedziałam sobie wczoraj i pobuszowałam po ogrodach na forum i już wszystko mam w głowie.
Tego co mi brakuję, to informacji w jakich odległościach posadzić "H" aby po latach uzyskać taki efekt jak w Danusi realizacji 'Ogród w stylu angielskim'. U siebie również w tym miejscu chcę postawić ławeczkę, która juz dawno została kupiona, tylko nie miała swojego miejsca.
A teraz zabieram się do realizacji, czyli przygotowania terenu. No i zostanie polowanie na rośliny, co nie jest wcale takie proste.
H.'Limelight wybrałam zresztą tez ze względu na to, że nie powinnam miec kłopotu z jej kupieniem.
____________________
Ogród Nebel
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies