Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Nebel

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nebel

nebel 12:40, 03 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Witaj Danusiu, dziekuję za miłe słowa.
Cesarskie korony wsadziłam 2 lata temu i jak do tej pory kwitną.
Pozdrawiam również.
____________________
Ogród Nebel
nebel 12:57, 03 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
A to zdjęcia z dzisiaj.
Fragment ogrodu, nad przebudową, ktorego rownież jeszcze pracuję. W zeszłym roku wstępnie porzycinałam jałowce, w tym roku będę je formowała już docelowo. Kiedy indziej napiszę więcej na ten temat. Wczoraj przyciełam tulipanu, tutaj rosna takie, bardzo wczese odmiany już wszystkie przekwitły


Oczywiście nie zabraknie na zdjęciach moich ukochanych sosen. Dzisiaj odmiana, która ma taki kolor zimą, za chwilę zmieni barwę, więc chciałam ją też teraz pokazać.


No i obowiązkowo jakiś akcent kwiatowy, czyli najsłabsza strona mojego ogrodu. Ale o tym pewnie też nie raz napiszę.
____________________
Ogród Nebel
Moniika 18:38, 03 maj 2013


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Hej , co masz wsadzone tam pomiędzy tymi cienkimi patyczkami - lkijkami na pierwszym zdjęciu ? Pozd M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
nebel 18:57, 03 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
To jeden z moich zeszłorocznych jesiennych zakupów. Sosna drobnokwiatowa 'Venus', maleńka, jak to przez internet.
Jak widać też wzięłam się na sposób i umieszczam od razu tabliczkę z nazwą

A patyczki to jak wiesz osłana przed "moimi szkodniczkami" suczkami.
____________________
Ogród Nebel
nebel 18:47, 04 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Dzisiaj dwa zdjęcia moich skromnych kwiatków.

To tradycyjnie wiosennie...


Poniżej pigwowiec,
Sam krzak może nie najbardziej efektowny, ale lubię jego kwiaty.
____________________
Ogród Nebel
anna_g 12:46, 05 maj 2013


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Ewo Nie mogłabym do Ciebie nie zawitać skoro to w zasadzie dzięki Tobie założyłam tutaj swój wątek już jakiś czas temu nie czekając w nieskończoność z czego jestem bardzo zadowolona bo już coś tam zdążyłam się nauczyć i poznać (na razie wirtualnie) bardzo fajnych ludzi Zatem dzięki Nebel
Będę Cię odwiedzać i podglądać co sie u Ciebie dzieje Faktycznie na jednym ze zdjęć też miałąm wrażenie że Twój ogród to hektary Pigwowiec kwitnie cudnie...
Pozdrawiam Cię serdecznie i miłej niedzieli życzę

____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
nebel 13:15, 05 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Aniu, bardzo Ci dziękuję za te miłe słowa i kwiatka. Tych ostatnich mam u siebie jeszcze niewiele.
Właśnie znazlazałm na forum fajne rozwiązanie, rabaty z hortensjami, którą zacznę zakładać, jak tylko doczytam jaki gatunek najlepiej kupić.
A może wieczorem wrzucę jakiś zdjęcie i ktoś jeszcze coś mi doradzi.
Tobie również życzę udanej niedzieli.
____________________
Ogród Nebel
Mala_Mi 13:22, 05 maj 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484

Lubię i pochylam się nad każdą rośliną osobno , co w całości nie ma, ani ładu, ani składu.. ale własnie to lubię


Przyszłam się przywitać oficjalnie na Twoim wątku i powiedzieć, że witam bratnią duszę
I południe zostawia kwiatki dla północy
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ZbigniewG 13:25, 05 maj 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8886
nebel napisał(a)
Poniżej pigwowiec,
Sam krzak może nie najbardziej efektowny, ale lubię jego kwiaty.

Ewa a jaka nalewka z tego wychodzi

może to nie jest poprawne politycznie (ogrodowo) ale ja bym nie poprzestał na jednej odmianie hortensji nie od razu 20 ale tak 5 (na początek )
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
nebel 14:21, 05 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Zbyszku, a miałeś okazję przygotowywać owoce z pigwowca na nalewkę Piłam, ale zrobili ją moi sąsiedzi, jest faktycznie rewelacyjna.
A tak prawdę powiedziawszy to wolę dżem. Wracając do tunków wyżej procentowych to preferuję białe wina, no a w ostateczności może być Brunello.
Właśnie będziemy grillować i jak nic pojawi się Brunello di Montalcino r.2008
____________________
Ogród Nebel
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies