Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Siatka przeciw kretom

Pokaż wątki Pokaż posty

Siatka przeciw kretom

Shan 13:25, 19 paź 2010

Dołączył: 19 paź 2010
Posty: 2
Witam, jestem nowy na forum. Przeglądając galerie zdjęć w temacie poświęconym trawie z rolki zauważyłem, że grunt przed rozłożeniem darni został okryty zieloną siatką. W związku z tym iż planuję rozłożenie trawy w moim ogrodzie, zastanawia mnie, z jakiego materiału jest wykonana ta siatka i jakie jest jej przeznaczenie i dlaczego jest ona rozkładana. Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.
Gardenarium 22:22, 19 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta płachta, to jest plastikowa siatka przeciw kretom. To wygląda jak płachta, ale tam są dziurki.

Oto zdjęcie siatki, przedtem kładliśmy zieloną, a teraz mamy szarą.





Siatka z bliska, doskonale chroni przed kretami, korzenie ją przerastają






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Shan 09:36, 21 paź 2010

Dołączył: 19 paź 2010
Posty: 2
Czy siatka nie ma negatywnego wpływu na przyjmowanie się świeżo rozłożonej trawy i czy jest na tyle skuteczną ochroną że warto ponosić dodatkowe koszty z tytułu jej zakupu i rozłożenia?
Gardenarium 19:05, 21 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawa znakomicie się ukorzenia. W jednym z ogrodów kret kopał na rabatach, trawy nie ruszył. W innych ogrodach nigdzie nie kopią krety.
Wydaje mi się, że jest to skuteczna ochrona, wszystkie inne środki zawodzą, a siatka nie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ArturPoniato... 20:51, 05 lut 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 49
W 2010 roku zwiększyła się wyjątkowo aktywność kretów, przyczyną może być duża ilość pokarmu i większe potomstwo.. Siatka na krety jest dobrym rozwiązaniem. Kret jest bardzo bystrymi i żarłocznym zwierzem "musi kopać żeby jeść i jeść żeby mieć silę kopać".

Na jednym z ogrodów zaczął podkopywać kostkę brukową że była ułożona na piasku kostka pod kanałami zaczeka się zapadać.

gardenarium napisał(a)
Ta płachta, to jest plastykowa siatka przeciw kretom. To wygląda jak płachta, ale tam są dziurki.



Używam trochę innego rodzaju siatki jest również zielona, gęstsza i bardzo elastyczna jak znajdę zdjęcie to wkleję.


____________________
Matka 22:26, 05 lut 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Danusiu, czy kiedy robisz szersze rabaty z istniejącego trawnika to najpierw zdejmujecie darń i potem przekopujecie ziemię, dosypujecie nowej ziemi i sadzicie rosliny czy może bez zdejmowania darni przekopujecie i sadzicie?bo ja nie wiem jaka kolejność byłaby najlepsza, żeby było i szybko i łatwo i przede wszystkim dobrze?
____________________
U Matki
Gardenarium 23:00, 05 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zdejmujemy po brzegu, a rabaty należałoby przekopać glebogryzarką. My to robimy Avantem więc lekko idzie. Można w razie czego na trawnik nasypać ziemi i w tym sadzić, ale warunkowo. U Ciebie raczej nie bedzie komu tak ciężko pracować i przekopywać. Zdejmij po brzegu, odłóż dalej, na środek rabaty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 23:12, 05 lut 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Zdejmę po brzegu po wytyczeniu obrzeży ale co z tą częścią co zostanie do iglaków, albo przykryję matą do jesieni, albo przekopię(ktoś znaczy-nie wyobrażam sobie siebie z łopatą po porodzie-choć w normalnych warunkach...kto wie)i do jesieni posieje coś jednorocznego coby chwasty nie rosły.A co z dosypywaniem nowej ziemi?sypać?żeby podnieść rabatę?
____________________
U Matki
Gardenarium 23:15, 05 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak masz nadmiar ziemi to syp na rabatę, żeby mniej się narobić z wywożeniem podczas sadzenia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 23:17, 05 lut 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
okkapiszi
____________________
U Matki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies