Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Siatka przeciw kretom

Pokaż wątki Pokaż posty

Siatka przeciw kretom

EkspertLeroy... 23:23, 30 maj 2013

Dołączył: 07 lip 2011
Posty: 82
A słyszeliście o takich smiesznych wiatrakach robionych z butelek które odstraszają podobno krety bardzo efektywnie?
Pozdrawiam
Gardenarium 23:23, 30 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Widziałam takie wiatraczki w ogrodach, gdzie mieści się także ogród Grzesia, nia mam pojęcia czy to może być skuteczne. Może ktoś stosował ? Proszę o opinie.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
moni 23:23, 30 maj 2013


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
metod na krety jest od liku każdy wybiera to co mu pasuje i będzie skuteczne, tej metody o której mówisz Danusiu nie stosowałam to nie wiem jak działa
____________________
Mona
isia33 23:23, 30 maj 2013


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Moja mama stosuje takie butelki. I czosnek do dziury, trochę pomaga. U mnie butelki odpadają, za duża atrakcja dla dzieci.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
hanka_andrus 23:23, 30 maj 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jak w moim działkowym kompleksie jest 200 ogrodów i każdy założy taki wiatraczek ,albo i trzy, to gdzie te krety mają iść?Zostają.......
Ja tam takich nie stosuję,wyobrażacie jaki to grzechot przy dużym wietrze?Mój były sąsiad miał takich 5- dodatkowo puszki po piwie- u niego ryły, a u mnie ...... spokój.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
EkspertLeroy... 23:23, 30 maj 2013

Dołączył: 07 lip 2011
Posty: 82
hanka_andrus napisał(a)
Jak w moim działkowym kompleksie jest 200 ogrodów i każdy założy taki wiatraczek ,albo i trzy, to gdzie te krety mają iść?Zostają.......
Ja tam takich nie stosuję,wyobrażacie jaki to grzechot przy dużym wietrze?Mój były sąsiad miał takich 5- dodatkowo puszki po piwie- u niego ryły, a u mnie ...... spokój.


Oczywiście takie wiatraki bardziej sprawdzają się przy małych ogrodach i na mniejsza skalę. Słyszałem opinie że posiadacze wiatrkaów pozbyli się nieproszonych gości bardzo szybko, ponieważ krety przeniosły się do sąsiadów i wtedy oni mieli kłopoty
EkspertLeroy... 23:23, 30 maj 2013

Dołączył: 07 lip 2011
Posty: 82
Siatka jest najbardziej efektywną metodą pozbycia się niechcianych gości, założenie jej to bardzo pracochłonny sposób, ale trwały i wymagający jednorazowego nakładu pracy.
Pwl 23:23, 30 maj 2013


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Nie widzę żadnym minusów poza jednym.. Gdyby chciało się kiedyś modernizować ogród i
zmieniać układ to chyba byłyby problemy z sadzeniem roślin, trzeba by wycinać siatkę.
____________________
paweł
isia33 23:23, 30 maj 2013


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
I z tym właśnie się zmagam, niestety. Przy rozkładaniu siatki planowałam trochę inny układ rabat niż robię teraz i już muszę bawić się w wycinanie. Ale nie żałuję. Zawsze mieliśmy inwazję kretów. A teraz jest spokój. Z tyłu ogrodu mam teraz "kopcowisko" Przed zrobieniem tamtej części ogrodu muszę mieć lepsze rozplanowanie rabat, ale siatkę dam koniecznie tam, gdzie będzie trawnik.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
goniak 23:23, 30 maj 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Pwl napisał(a)
nie widzę żadnym minusów poza jednym.. Gdyby chciało się kiedyś modernizować ogród i
zmieniać układ to chyba byłyby problemy z sadzeniem roślin, trzeba by wycinać siatkę.

I tu się mylisz
Nie stanowi to żadnego problemu ponieważ tę siatkę z łatwością można przeciąć nawet małą łopatką bez większego wysiłku
____________________
Małgosia mój zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies